Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Дійсно екстра-клас?

725
Новий мерседесівський Е-клас - автомобіль, який повинен задавати новий масштаб у бізнес-класі. Це зроблено, тільки не вистачає деяких деталей в салоні.

Зазвичай проспекти Mercedes, особливо Е-класу, дуже нагадують керівництво по експлуатації плюс трохи рекламних слоганів. Напевно, це не так вже неправильно. І все ж допитливі німецькі автожурналисты вирішили особисто переконатися в цьому на прикладі дизельної версії, оскільки у продажу Е 220 CDI з'явиться тільки восени, і інтерес до новинки у всіх дуже великий. Тим більше, що 220 CDI в даний час є найбільшою несподіванкою в гаммі версій Е-класу.

Неймовірно: майже в три рази тяги більше, ніж раніше

Водії старих дизельних "мерседесів" в Німеччині ще згадують про так званому "/8" (дріб вісім) модельного ряду W115 який був представлений з 1968 року. В тодішньому 220D голосно молотив і чадил, як паровоз, чотирициліндровий дизель з робочим об'ємом 22 літра і потужністю 60 л. с. Крутний момент складав всього 125 Нм, та імідж був точно таким же - "трактор підвищеної комфортності".

Який прогрес зробила техніка, покажуть не тільки характеристики на папері нового 220: 150 к. с. і 340 Нм. Особливо примітно, що все це досягається при однаковому числі циліндрів і однаковому литраже. Більш того, ні хвилини мороки з запуском навіть при мінусовій температурі, просто потрібно повернути ключ. Двигун запускається рівно, м'яко і відносно тихо, вгадується тільки в перші хвилини на холостому ходу, до якого роду-племені він належить.

Дійсно екстра-клас?


Сьогоднішній дизель 220 має системою Hightech pur. Це - сучасна система впорскування під високим тиском (Common Rail), турбонаддув із змінною геометрією турбіни і охолоджувач наддуваемого повітря, два диференціальних балансувальних вала в кривошипно-шатунного механізму, що забезпечує спокійний розвиток потужності. Більш того, у Е 220 CDI не відчувається слабкість при рушанні з місця на обох нижніх передачах і нервового ефекту "Bonanza" (підкачка передньопривідних автомобілів при натисненні на педаль зчеплення). Хоча до останнього всі вже звикли - що тут дивного, через два десятиліття "бонанзы".

Гнучкий і з хорошим перемиканням передач седан прискорюється без втрат тягового зусилля і дуже жваво, починаючи з найнижчого числа обертів, а шість передач КПП дозволяють підбирати найбільш оптимальний режим для мотора. Навіть повзучу швидкість до 20 км/год на третій передачі (тільки 1000 об/хв) четырехцилиндровик переносить покірливо. Але особливо добре себе почуває дизель CDI у діапазоні оборотів від 2500 до 3500 об/хв. А прискорення на третій передачі можна назвати практично спортивним. Все задоволення коштує в середньому 78 літра солярки. Цей дизель робить Е-клас вже майже економічним автомобілем. На автобанах Е 220 CDI все-таки потрібен час для досягнення 200 км/ч. Гарантована виробником максимальна швидкість до 217 км/год тестовим автомобілем не була досягнута. Але зате шуми вітру майже повністю залишаються зовні, так і двигуна не чутно.

Підвищений комфорт забезпечується і чудово налаштованої ходовою частиною. Машина рухається дуже добре, пружинить і гасить коливання кузова від ямок просто зразково, а рульове управління дозволяє дуже швидко входити в повороти і повертатися на прямі. Від тяжеловатого і ставного поведінки попередників нічого не залишилося. Коротше, новий Е-клас так само привабливий в русі, як і BMW. Величезний прогрес для серійного дорожнього "Мерседеса".

Це, насамперед, проявляється у найпотаємнішому, там, де це важливо. У електрогідравлічних гальмах, наприклад, які показали себе в тестах з найкращої сторони. У цифрах це - 37 метрів на холодних гальмах зі швидкості 100 км/год до повної зупинки. Тільки деякі дорожні автомобілі гальмують швидше. Примітна (принаймні, теоретично) пасивна безпека: адаптовані передні подушки безпеки, також адаптований обмежувач сили натягу ременів безпеки, бокові подушки безпеки на передніх сидіннях і віконні шторки безпеки є серійними. Якщо так оснащуватися, то Е-клас легко повинен отримати п'ять зірок на європейському краш-тесті NCAP.

Технічно він добре оснащений, однак, виявляється любов до деталей ще має поле діяльності для вдосконалення. Критика інтер'єру: погане розміщення покажчика поворотів. Натискаєш на пару міліметрів в бік, і тут же висувається приймальний відсік CD-програвача, який, щоправда, приблизно через 30 секунд знову самостійно закривається. Але незбагненно, чому в седані "Мерседес" кришку бардачка потрібно спочатку повністю відкинути, а потім гарненько закрити, щоб вона закрилася. Е-клас є вантажним автомобілем? Одно не зрозумілий пластик колясок на нижній рамі передніх сидінь, а також звужений донизу вхід в салон. Хто сидить не як манекен для краш-тесту, постійно зачіпає ногами за всі кути. І це в автомобілі, попередники якого вписали в історію таксі найкращі сторінки. Однак місце у верхніх рядах списку хітів надійно забезпечено цього екстра - класу німецького автомобілебудування все одно.