Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Як правильно їздити на повному приводі взимку

06.02.15, Різне
1783
Зимова дорога. Можна відчувати себе в безпеці на повному приводі?

Під Вами - повнопривідною кінь, і Ви їдете по зимовій дорозі. Чи достатньо для відчуття повної свободи лише наявність такого коня? Спробуємо в цьому розібратися.

Як правильно їздити на повному приводі взимку


На відміну від літньої дороги, зимова куди більш різноманітна і непередбачувана, навіть якщо у Вас "гребуть" всі чотири колеса. На умови їзди впливає безліч факторів: лід або сніг; якщо сніг, то наскільки глибокий; яка температура за бортом авто; посипали лід піском, або ж лід чистий і мокрий; є шипи на Ваших колесах, та й взагалі: які у Вас шини і т. д. і т. п Навіть потужність двигуна Вашого авто треба приймати в розрахунок.

У будь-якому випадку всі Ваші дії повинні бути спрямовані на те, щоб колеса автомобіля не втрачали контакту з дорогою (звичайно, якщо мова не йде про рух у "керованому заносі").

Розглянемо Ваше вплив на органи управління автомобіля.

1. Гальмування.

Незалежно від стану дороги в зимовий період рекомендується гальмувати як безпосередньо гальмами, так і використовуючи гальмування двигуном. Це дозволяє навіть на слизькій дорозі гальмувати досить ефективно, уникаючи при цьому зриву коліс. Гальмування двигуном - це коли Ви переходите на більш "низьку" передачу з більш "високої" (з 4-ї на 3-ю, наприклад). Бажано при цьому (особливо, на дуже слизькій дорозі!) на "кидати" різко педаль зчеплення, а опускати її досить плавно. В іншому випадку ви можете отримати абсолютно протилежний бажаному ефект - колеса підуть у "пробуксовку" і втратять зчеплення з дорогою.
Якщо ж все-таки автомобіль "понесло", то відпустіть на мить педаль гальма, давши колесам розкрутитися знову, після чого плавно натисніть педаль знову.

2. Вибір передачі. Розгін. Перемикання передач.

Чим більш слизька дорога, тим більш високу передачу вам треба використовувати при русі. На мокрому, чистому льоду Ви можете легко "зірвати" колеса навіть рухаючись на четвертій передачі - варто тільки різкіші натиснути педаль "газу". (Тільки на днях, в процесі написання цих нотаток, енергійно розганяючись на третій передачі, я "зірвав" колеса і автомобіль занесло настільки різко, що я ледь зміг його вирівняти!)
При розгоні намагайтеся не допускати пробуксовки коліс. Пробуксовка при всій своїй привабливості різко знижує ефективність набору швидкості. І на дуже слизькому покритті, як вже згадувалося, переходите раніше на більш високу передачу.

3. Рулювання.

Як і в роботі з педалями, рульове колесо не терпить різких рухів, якщо тільки вам не потрібно вводити машину в керований занос або ж навпаки вихід з нього. Якщо ви потрапили в занос, потрібно різко вивернути кермо в бік, протилежний занесенню, при це слід легко натискати на газ. Головне не перестаратися з выворачиванием керма, щоб не піддати автомобіль заносу в протилежну сторону. З того моменту, як автомобіль відреагував на ваші дії і вирівнявся, повертайте кермо в інший бік, вирівнюючи автомобіль.

Не скидайте різко газ при заносі, це тільки погіршує ситуацію, продовжуючи трохи тиснути газ (при цьому вивертаючи руль), ви сприяєте тому, що автомобіль вирівнюється


4. Шини.

Які шини краще всього використовувати взимку? Однозначної відповіді на це питання просто-напросто не існує. Шиповані колеса дозволяють відчувати себе впевненіше на голому льоду, а ось в глибокому снігу, або навіть просто в сніговій каші, шипи виявляться абсолютно марні. У випадках чистого, асфальтового покриття (що трапляється і взимку) наявність шипів і зовсім погіршує зчеплення автомобіля з дорогою.

Для зимових шин характерний досить розвиненою рисунок протектора, що допомагає чіплятися численними ламелями за сніг.

Вузька гума краща, або ж краще зупинити свій вибір на широкій? Знову-таки все залежить від умов покриття і наявності шипів. На вузькій гумі шипи легше і надійніше "впиваються" в лід. Вузькі колеса легше ріжуть снігову кашу (під яким є що-небудь тверде!), забезпечуючи кращу керованість. У той же час на широкій гумі легше пересуватися по глибокому, пухкому снігу. Допомагає при русі по цілині та низький тиск в шинах. Найчастіше, джип відмовляється їхати по цілині до тих пір, поки не скинеш тиск в колесах до 05 кг/см2. Але все перераховане вище дуже сильно залежить від кондицій снігу, його температури і вологості.

5.

Коли Ви керуєте повнопривідним автомобілем з підключається переднім приводом, то бажано пам'ятати про те, що у Вас може не бути міжосьового диференціала. Якщо на крижаному або ж сніжному покритті ніяких протипоказань для використання повного приводу немає, то на дорозі зі змішаним покриттям (то - слизько, то - ні) відсутність міжосьового диференціала може спровокувати і поломку автомобіля, і виникнення заносу. Якщо ж у Вашого автомобіля такий диференціал є, то ця проблема Вас може не хвилювати.