Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Механічна КПП: пристрій, принцип роботи, заміна масла

19.12.18, Різне
289
Про користь механічної коробки багато автомобілістів знають не з чуток, адже вона присутня у більшості вітчизняних авто. Трансмісія такого типу не завжди потішить зручністю управління, якщо порівнювати з АКПП, але не применшує її достоїнств. Є один нюанс, який полягає в обслуговуванні. Купуючи машину з механічною КПП, готуйтеся приділяти цьому конструктивного вузла досить уваги. Своєчасна заміна масла і ТО подовжує час служби коробки. Для кращого освоєння правил взаємодії з КПП, початківцям освоювати автомобільну дорогу коштує покататися на передньому сидінні, подивитися, як відбувається процес, акцентуючи увагу на швидкість при кожному перемиканні. Згодом це подумки буде згадуватись, набагато простіше стане управління. Швидке перемикання, легка орієнтованість у цьому питанні прийде з досвідом, тому зневірятися на перших порах не потрібно. Слід уважно вивчити схеми, знайти до КПП детальний підхід.


Розберемося, у чому суть складного пристрою, як заощадити паливо, не допускаючи дефектів цього механізму і отримати при цьому комфортну їзду?

Хитрощі конструкції і базис функціонування

Механічна КПП: пристрій, принцип роботи, заміна масла
Уникаючи складних технічних термінів, можна відзначити наступне: на механічну КПП покладена серйозна місія - зрушити машину з місця за допомогою підключення обертового вала двигуна до колісних приводам. Крім цього, вирішується додаткове завдання. Коли колінчастий вал досягне конкретного кількості обертів, силовий агрегат отримає достатню потужність, дозволяючи водієві насолоджуватися швидкістю до 180 км/год і більше. Діапазон обертів широкий. Завдяки продуманим технічним особливостям механічною КПП вдається спокійно перемикати швидкісний режим. Конструктивною особливістю сайту є 2 або 3 валу. У будь-якому трансмісійному агрегаті міститься набір валів, розташованих паралельно один одному з шестернями. Трехвальный блок в стандартній комплектації обладнаний первинним, проміжним і вторинними вальными частинами:


 • Під первинним ведучим валом мається на увазі блок провідних шестерень, синхронізується з руховим маховиком з допомогою зчеплення.
 • Вторинний ведений варіант щільно з'єднаний з карданом.
 • Роль проміжного, розміщеного між ними – забезпечення переміщення обертання від першого до другого.
 • У підсумку механічна КПП виконує найважливішу функцію.

  Про роль МКПП «для чайників»

  Механічна КПП: пристрій, принцип роботи, заміна масла
  Новачкам важко представляти схеми пристрою, тому можна пояснити доцільність застосування механізму простими словами:
 • Якби талановиті інженери не придумали «розумний» пристрій, автомобіль розганявся плавно, але дуже повільно. Гора або маленький підйом для неї ризикував би перетворитися на нездоланну перешкоду зважаючи дефіциту потужності.
 • Машину було б неможливо зрушити з холостого ходу. У зв'язку з недоліком потужностних параметрів в такий момент доводиться тиснути на газ для їх збільшення, успішного старту.
 • Паркування важко уявити без цього пристосування: воно забезпечує можливість заднього ходу.
 • Включається передача за допомогою з'єднання однієї з шестерень вторинного валу з його основою, обертаючись одночасно на одному місці. Між шестірнями впроваджені спеціальні муфти, переміщаються вздовж вала, виконуючи роль «замкових» зчеплень. Муфти починають рух завдяки «рогатці», скріпленої з трансмісією. При цьому привід механічних КПП може бути важільним, гідравлічним (на вантажівках), тросовим. Окремих власників цікавить тема блокувань.

  Детальніше про блокування

  Механічна КПП: пристрій, принцип роботи, заміна масла
  Тематика безпеки волнительна для будь-якої людини, стає особливо актуальною при покупці дуже дорогого металевого дорожнього «стиляги». Потрібна механічна блокування КПП і де? Власники вважають її надійним захистом від зловмисників, не даючи йому шансу зірватися з місця на швидкості. Блокіратор являє собою замок, що ускладнює завдання викрадачеві. Непогано продаються блокатори бесштыревые. В якості самостійного протиугінного механізму виступати він не може, лише доповнюючи сукупність антиугонных заходів. Це корисний «штрих» встановлюють на Toyota Rav4 на Kia Sportage, «Хендай Грета», «Рено Каптур». В комплекті зазвичай йде три ключа. Злодіям практично не залишається шансів. Перевага бесштиревий схеми в монтажі штиря всередину КПП, зовні він не помітний, злодій не зрозуміє, чому вона не спрацьовує. Головне – влаштувати все в професійному автосервісі, дотримуючись тонкощі втручання в робочий вузол. За видатками це не дешево, окупається сторицею – можна спати спокійно. Бирлокам і мультилокам віддають перевагу. Пов'язано це з їх міцністю, впевненим робочим режимом. Вибір продиктований водійським бюджетом.
  Головну роль в техніці грають передавальні числа, створювані зубчиками шестерень. За ними потрібен догляд, працюють вони завдяки мастилі. У зв'язку з цим масло механічних КПП – важлива складова.

  Про доцільність олії в «механіці»

  Механічна КПП: пристрій, принцип роботи, заміна масла
  У цьому практичному пристосуванні від якості і кількості мастила залежить повноцінна робота всього агрегату. Експерти відвели для неї кілька важливих опцій:
 • Роль мастила в роботі шестерень, які перебувають у зачепленні. При достатньому її кількості, недопущення перевтоми спостерігається плавне діяльність шестерінок. Це найбільш вигідніший спосіб для запобігання передчасного зносу коробки. Для повноцінного функціонування, масло в механічних КПП необхідно періодично міняти.
 • У конструкції передбачено тертя деталей, від нього утворюється сміття у вигляді металевої стружки. Підсумок – масляна рідина засмічується, перестає радувати апарат.
 • Захисна функція полягає в обволакивании елементів маслом, оберігаючи від корозії, оксидів, непорозумінь.
 • Важливий тепловідвід. В русі температурний показник мастильного кошти дорівнює 150 градусів, при цьому неминуче підвищення цієї цифри деталей в зачепленні. Масло сприяє охолодженню.
 • Виходить, навіть маленький об'єм мастила продовжить експлуатаційний період.

  Коротко про виправданість заміни масел

  Механічна КПП: пристрій, принцип роботи, заміна масла
  Чому виникає це питання? Справа в виробниках. За запевненням деяких з них мастильного кошти в трансмісії вистачить на весь термін служби машини. Вся заковика в тому, що ніхто конкретно не володіє інформацією про цей період. Цей показник визначається ступенем зносу запчастин, манерою водіння, умовами, в яких доводиться переміщатися.

  Європейські водії беруть за звичку міняти авто раз у 7 років, здаючи вигідно його в утиль за умови його щорічного пробігу в 35 тис. км для російських власників це не показник, так і в різних марках справа йде по-різному. Наприклад, в механічних КПП "Ніссан" доводиться говорити про заміну через 80 тис. км. Слід детальніше розібратися в причині цієї процедури.

  Лікнеп з причин зміни масляної рідини

  Фахівці виділяють декілька визначальних чинників.
 • Грає роль рівень зношеність. Незважаючи на високу технологічність моделей останніх років, що випускаються вітчизняним, іноземним автопромом, «старість» приходить до кожної запчастини. Мінус «механіки» зводиться до відсутності фільтрації в системі, що неминуче веде до застарівання, і відбувається це швидше тут порівняно з «автоматом».
 • Відсоток ефективності масла з роками, під дією навантажень знижується. Після проходження автомашиною оцінки в 250 тис. км неминуче придбання олії темно-коричневого кольору, наявності стружки, хоча на це впливає якісні характеристики марки, поведінка на дорогах.
 • Спінювання починається через сильного тертя деталей. Це означає втрату корисних захисних, тепловідвідних та інших властивостей. В коробці-автоматі в подібному положенні машина зовсім перестає здійснювати рух.
 • Втрачається роль мастила.
 • Присадки на якийсь час стануть «оберегом» для масла, хоча з часом їх очікує втрата якостей.
 • «Хвороби» трансмісії дають про себе знати: чується дивний шум, при перемиканні сильний гул, вимагаючи термінового майстерного втручання, розбору, замін. Після правильно прийнятих заходів стукотів не чути, швидкості перемикаються добре. Іномарки або вітчизняні машини вимагають різноманітних маніпуляцій в залежності від марок, стану. Періодичність замін різниться: механічна КПП "Тойоти" вимагає заміни через 40 тис. км пройдених маршрутів, у «Кашкаї» заходи можна приймати через 80 км. Ніж пропонує скористатися виробник?

  Про види

  Механічна КПП: пристрій, принцип роботи, заміна масла
  У новачків виникає питання, яке масло у механічною КПП використовувати краще. «MTF» для нормальної роботи коробок поставляються на ринок в асортименті. Непогано показали себе у справі синтетичні варіанти. Вони чудово гармонують з будь-якими добавками, добавками, не густея в зимовий період, даруючи можливість нежорсткого перемикання. Їх позиціонують, як найбільш працездатних, що не потребують частої заміни. Ціна у них відповідна. Мінеральні сполуки, що одержуються з нафтопродуктів, доведеться поміняти раніше, ніж вищезгадані, але приємна ціна питання. Дослідження американських вчених вилилися в поділ масел на групи.

  Секрети американської класифікації

  Дослідники «Нафтового Інституту (API» пропонують маркування:
 • «GL-1» позбавлене присадок або наділяється протипінні присадочными речовинами.
 • «GL2» з вмістом антифрикційних компонентів ідеально для любителів низькій швидкості.
 • «GL3» володіє високим відсотком присадок.
 • «GL4» має помірну кількість добавок, підходить для МКПП за умови нормальної, без агресії, їзди.
 • «GL5» призначається для перевантажених вузлів, їх недолік – згубний вплив на кольорові метали.
 • Для російських моделей краще використовувати передостанній тип з оптимальними параметрами в'язкості – 75W90. В'язкість прописана в інструкції виробника. Російський ринок заповнений напівсинтетичними продуктами від «Лукойл», вони користуються попитом зважаючи на універсальність: їх можна застосовувати в роздавальних коробках, задніх мостах, диференціалах. При їх застосуванні ремонт механічної КПП потрібен не часто. Вироби такого плану характеризуються невисокою вартістю. Всі рейтинги популярності б'ють MTF Castrol, Liqoi Moly.

  Хитрощі олійною заміни

  Механічна КПП: пристрій, принцип роботи, заміна масла
  Регламент про терміни заміни рекомендується автовиробником в техинструкции до «сталевого коня». Не завжди ця інформація зазначається в ній. Автомеханіки радять проводити процедуру після 100000 км, через сім років користування транспортом. На території Росії потрібно говорити про зменшення цього параметра складності поїздок з неякісним покриттям, автосервіс очікує клієнтів по цій справі вже через сімдесят тисяч кілометрів. Це властиво пристрою механічної КПП на імпортних машинах, витрачають синтетику. Бюджетні «мобілі» частіше воліють напівсинтетику, змушують замислюватися про покупку нового через 50 тис. кілометражу. На «бувалих» цей момент наступає раніше.

  «Цінні вказівки» від сервісменів

  Справна робота механічною КПП продиктована серйозним ставленням до шофера апарату пересування, доглядає за ним вчасно, яка проводить техогляд, як годиться. Особливо не слід нехтувати правилами експлуатації трансмісійного приладу взимку: навантаження в цей час збільшені. Перед зливом мастила потрібна обкатка «залізного друга» для розігріву. Належить проїхати не менше десяти кілометрів з метою зміни відсотка змащувальну щільності – зливати простіше. Далі необхідно зробити зупинку, але не треба моментально поспішати позбутися від старого мастила, ведучого до несправності механічної КПП: високий ризик отримання опіку. Пару хвилин нехай «відпочине».

  Що робити далі

  Етапи заміни масла. До роботи краще підходити комплексно.
 • Автомобіль ставить на яму з наступною фіксацією коліс.
 • Відкручується пробка на горловині, звертаючи увагу на зовнішній вигляд ущільнювального кільця. Пошарпаний його вид – привід поміняти.
 • Міг викрутитися з корпусу зливна пробка. Робиться це обережно, щоб уникнути потрапляння на шкіру, масло виливається в заздалегідь приготовлену «посуд».
 • Далі пробочка ставиться на місце, закручується і за допомогою шприца вливається нова рідина.
 • Недолив стане оптимальною відправною точкою у догляді за коробкою-механікою, щоб уникнути патьоків.

  Пара слів «навздогін»

  Кожен день взаємовідносини водія і його рухомої власності посилюються, людина звикає до комфорту. Для довгої історії краще прислухатися до всіх сторонніх шумів, стуку, вчасно приїжджати на діагностику, профілактику. Комп'ютерна методика – вірний помічник уникнути дорогого ремонту пошуку рідкісних запчастин. Професіоналізм, глибокі знання інженерів, матеріально-технічна база сервісів мають значення. Багато залежить від індивідуальних особливостей марок, способу водіння. Умілі руки, кваліфікованість майстрів наведуть порядок в барахлящих апаратах, даруючи тисячі кілометрів безпечних маршрутів на різні відстані.