Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Міняємо гальмову рідину "Форд Фокус 2" своїми руками

19.12.18, Різне
118
Гальмівна система використовує здатність гальмівної рідини, що заливається в неї, не стискатися, одночасно при зусиллі, забезпечуючи стовідсоткову передачу руху по всьому контуру: від натиснутій педалі до функціонуючих циліндрів. Це працює описаним способом, за умови відповідності характеристикам, заявленим виробником. Давайте з'ясуємо, як без допомоги фахівців автосервісу зрозуміти, настав час «Ч», як залити нове вміст в систему, а також, як продовжити життя гальмівної рідини "Форд Фокус 2".

ТЗ автомобіля

Міняємо гальмову рідину "Форд Фокус 2" своїми руками
Сигналом для автовласника стають тривожні дзвіночки: ефективність гальмування неухильно знижується, при проходженні поворотів посилюються замети. Перше, що необхідно зробити, це заглянути під капот, щоб упевнитися, чи все в порядку з кількістю вмісту розширювального бачка. Рівень гальмівної рідини в "Форді" повинен знаходитися на позначці «максимально».


У тих випадках, коли приладова дошка сигналізує про низькому рівні в головному циліндрі, не треба поспішати доливати її в систему. Попередження може відноситися і до роботи колодок. Для перевірки ступеня зношеності необхідно заміряти їх товщину та ступінь вироблення, при необхідності – замінити. Вміст розширювального бачка сертифіковані салони Focus рекомендують оновлювати раз в два роки або по досягненні 40 тисяч кілометрів пробігу. У будь-якому випадку при наближенні критичного періоду необхідно переконатися, що воно в доброму стані і не втратило здатність вбирати воду з навколишнього атмосфери. Надмірна вологість завдає шкоди внутрішнім вузлів і трубок, корозіє гальмівний циліндр.


Час заміни: як визначити

Міняємо гальмову рідину "Форд Фокус 2" своїми руками
При еталонних умовах (замкнутий простір, куди не потрапляє волога) гальмівна рідина "Форд" здатна виконувати свої функції нескінченно довго, не вимагаючи заміни. У процесі реальної експлуатації система гальмування має компенсаційними каналами і клапанами, взаємопов'язаними з атмосферою і замкнутим простором контуру. Повітря в будь-якому випадку потрапляє всередину. Відбувається хімічна реакція окислення присадок, що провокує корозію. Кількість рідини більше 3-5 відсотків - критичний. При цьому, вона може замерзнути при переохолодженні або закипіти при перегрів.

Що відбувається всередині

Міняємо гальмову рідину "Форд Фокус 2" своїми руками
В рідину входять в обов'язковому порядку кілька різновидів спирту, що володіють високою гігроскопічністю. Чим вище вологість в атмосфері, тим активніше йде поглинання. Поступове її «зволоження» призводить до більш швидкому замерзанню при мінусових температурах і закипанню навіть при найменшому перегріві.

Температурний діапазон

В процесі експлуатації будь-якого механізму безпека завжди виходить на чільне місце. Для автомашини - це здатність вчасно і швидко загальмувати, якщо і ведучи транспортний засіб в занос, то по-мінімуму. Тому розсудливий автомобіліст повинен уважно відслідковувати роботу всього контуру, що відповідає за процес зниження швидкості і зупинки. Не можна економити на безпеці! Своєчасна заміна гальмівної рідини в "Форді", прописана в керівництві користувача, повинна здійснюватися не рідше одного разу в два роки, навіть якщо пробіг не досяг критичної позначки.
При натисканні на педаль передане зусилля змушує працювати колодки, встановлені на колесах. Сила тертя зростає, машина уповільнює хід, рух припиняється. При нагріванні і закипанні утворюються пробки пара, що уповільнюють процес зупинки. Вміст системи має різну в'язкість і температуру закипання у відповідності з нормами DOT (США). У Росії використовуються параметри та інших міжнародних стандартів – ISO 4925 і SAE J 1703. Власних критеріїв норми в РФ немає, тому російські виробники беруть за взірець закордонні. Яка гальмівна рідина заливається в "Форд", залежить від температури кипіння. Класи за цією ознакою наступні:
 • DOT-3 придатна для барабанних гальм;
 • DOT-4 використовується в переважній більшості сучасних машин, оснащених дискової системою;
 • DOT-5.1 застосовується в спорткарах і транспортних засобах з підвищеним навантаженням;
 • DOT-5 заливається тільки на вузькоспеціалізовані авто.
 • Працездатність машини варіюється значним температурним діапазоном. Мінус 40 °C – мінімум, плюс 270 °С - максимум.

  Виробляємо заміну

  Міняємо гальмову рідину "Форд Фокус 2" своїми руками
  За еталон приймається стандарт DOT 4 і вище. Перед початком роботи ознайомтеся з інструкцією та мануалом! Приготуйте:
 • інструменти;
 • 15 літра рідини;
 • вирізні ключі на 9 і 11 кругові – на 9 і 10.
 • шприц;
 • до 50 см шланга;
 • порожню тару для зливу відпрацьованої рідини.
 • Послідовність прокачування коліс

  Міняємо гальмову рідину "Форд Фокус 2" своїми руками
  Рекомендується схема: заднє праве), переднє ліве), заднє ліве), переднє праве). Така послідовність визначається віддаленістю робочого циліндра конкретного колеса від головного. Роботи виконуються від самого далекого до самого ближнього:
 • Автомобіль заганяється на естакаду.
 • Відкручується пробка бачка (він розташований над головним циліндром, під повітрозабірником). Іноді зверху конструкція прикривається декоративною кришкою.
 • Шприцом забирається верх відпрацювання з бачка.
 • Нова ТЖ заливається під горловину.
 • Очищаються штуцери, знімається захист (гумові ковпачки).
 • Кінець шланга надівається на штуцер, інший опускається в приготовлену порожню тару.
 • Помічник тисне на гальма не більше 7 разів, потім утримує в максимальному положенні.
 • Штуцер на половину обороту послаблюється. Відпрацювання зливається. Як тільки вміст стане прозорим, відкачування припиняємо!
 • Штуцер закручується.
 • Рівень вмісту бачка - під горловину.
 • За тією ж схемою проводиться робота з іншими колесами (див. пункти 4-10).
 • Повертаються на місце захисні ковпачки з гуми.
 • Ще раз перевіряється, якщо виявляється низький рівень гальмівної рідини "Форд", то поповнюється до норми.
 • Не забудьте перевірити контур зчеплення! Контури у них різні, а бачок загальний. Тому залишилася рідина вплине на якість знову залитої.