Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Шини Hankook DynaPro ATM RF10: опис, відгуки, фото

19.12.18, Різне
186
Тенденція останніх років — зростання попиту на шини південнокорейських брендів. Цей феномен пояснюється двома важливими факторами. По-перше, покришки з Південної Кореї відрізняються демократичною ціною. Порівняно з аналогами від більш іменитих брендів вони коштують на 10-15 % дешевше. По-друге, якість виробів і їх експлуатаційні характеристики нічим не поступаються аналогічним зразкам гуми від світових концернів. Ці твердження в повній мірі відповідають і шин Hankook DynaPro ATM RF10.
Шини Hankook DynaPro ATM RF10: опис, відгуки, фото

Призначення

Модель випускається в декількох десятках типорозмірів з посадочними діаметрами від 15 до 22 дюймів. Це дозволяє компанії повністю охопити сегмент автомобілів з повним приводом. Шини призначені для експлуатації в умовах серйозного бездоріжжя. Значущими швидкісними характеристиками вони не відрізняються. Наприклад, типорозміру Hankook DynaPro ATM RF10245/70 R16 привласнений індекс швидкості S. Це означає, що покришки зберігають свої експлуатаційні властивості аж до 180 км/ч. При більшому розгоні стабільність руху втрачається. Транспортний засіб заносить в сторони, якість управління падає в рази.


Шини Hankook DynaPro ATM RF10: опис, відгуки, фото

Сезон

Представлена модель заявлена як всесезонної. Хіміки південнокорейського бренду створили спеціальний компаунд, що зберігає еластичність при низьких температурах. В сильний мороз надійність зчеплення з дорогою падає в рази. Шини можна використовувати при температурах нижче -5 °C.

Протектор

Шини Hankook DynaPro ATM RF10: опис, відгуки, фото
Дизайн протектора розроблявся з активним залученням сучасних обчислювальних технологій. Завдяки такому підходу вдалося знизити вартість і час розробки. Після тестів цифрової моделі інженери створили прототип покришки і провели випробування на полігоні компанії. Модель наділили класичним для такого типу гуми малюнком. Протектор складається з п'яти ребер жорсткості. Всі блоки мають складну геометричну форму, що збільшує кількість крайок зчеплення в зоні контакту. Це дозволяє автомобілю стабільніше маневрувати і ефективніше тримати дорогу на трасі.


Масивність блоків збільшує і якість переміщення по пухкому снігу і бруду. Шини Hankook DynaPro ATM RF10 як раз і призначаються для підкорення бездоріжжя. На трасі поведінку менш стабільне. До високих швидкостей краще не розганятися. Повністю відкритий дизайн плечових зон знижує ефективність гальмування, але дозволяє покришкам впевненіше відводити бруд і сніг з плями контакту. Представлений зразок гуми підходить і для використання на сипучих грунтах.

Безпека в негоду

Найбільші проблеми у багатьох автомобілістів викликає пересування в умовах дощу і мокрого снігу. Справа в тому, що між поверхнею шини і дорожнім полотном утворюється мікроплівка води, яка і перешкоджає їх контакту. Якість зчеплення падає. Для нівелювання цього ефекту інженери компанії використовували різні методики. По-перше, шини Hankook DynaPro ATM RF10 отримали розвинену дренажну систему. Вона представлена п'ятьма широкими поздовжніми канавками зигзагоподібної форми, об'єднаними один з одним безліччю поперечних канальців. Збільшені розміри цих елементів дозволяють відводити великі об'єми води і снігу.
По-друге, хіміки концерну при складанні компаунда підвищили частку кремнієвої кислоти. Результат — краще зчеплення з мокрою дорогою. Причому ці покришки стабільні навіть при різкій зміні покриття. У ході тестів автомобіль продемонстрував неймовірно високу стійкість при з'їзді з асфальту на сніг.

Довговічність

Ресурс у шин Hankook DynaPro ATM RF10 високий. Сам концерн заявляє мінімум 60 тис. км пробігу. Подібна довговічність була досягнута завдяки сукупності факторів. Сам симетричний ненаправлений дизайн протектора відрізняється стабільним і постійним плямою контакту. Шини зношуються рівномірно. Виражений акцент на плечову зону або центральну частину в ході випробувань не виявлено. Звичайно, це дотримується тільки при одній умові. Справа в тому, що водій повинен постійно стежити за рівнем тиску в шинах. При зниженні показника настане швидкий знос блоків плечової зони. При підвищенні центральній частині. Для підвищення стійкості до абразивного стирання в склад гумової суміші ввели підвищену частку технічного вуглецю. Глибина протектора зберігається стабільно високою протягом усього періоду експлуатації.
Шини Hankook DynaPro ATM RF10: опис, відгуки, фото
Шини Hankook DynaPro ATM RF10 отримали і посилений каркас. Він складається з двох шарів нейлонового корду і одного металевого. Еластичний полімер перерозподіляє енергію удару, що знижує навантаження на сталь. В результаті цього ризик утворення шишок або гриж відсутня. Покришки не бояться навіть попадання у вибоїни на асфальті при швидкісному русі. Під протектором розташовується додаткова ущільнююча подушка. Вона також знижує енергію деформаційного тиску. Підвищується стійкість на розрив.
Шини Hankook DynaPro ATM RF10: опис, відгуки, фото

З захистом для дисків

Пересування по бруду загрожує потраплянням сторонніх елементів в простір між шиною і колісним диском. Для запобігання подібної ситуації на шинах зробили оперізувальний бортовий виступ. Додатковий захист дисків дає бічній обід, розташований по периметру вироби. Ризик механічного пошкодження колеса мінімальний.

Поведінка на льоду

На крижаній поверхні поведінка цієї моделі шин нестабільний. Якість управління падає в рази. Тому з першими сильними заморозками краще змінити покришки на виключно зимовий варіант.

Комфорт

Назвати цей вид гуми повністю комфортним неможливо. Покришки відмінно гасять надлишкову енергію, що виникає при їзді по поганому покриттю, але з шумом справляються погано. Трясіння в салоні не буде, от тільки про тихої їзди доведеться забути.

Думки

У відгуках про Hankook DynaPro ATM RF10 водії відзначають насамперед надійність експлуатації при їзді по бездоріжжю. Автомобілісти і купують ці шини спеціально для жорстких умов. Висока прохідність. Покришки справляються не тільки з брудом або снігом, але і досить впевнено почувають себе в гористій місцевості. Широкі дренажні елементи знижують ризик потрапляння сторонніх тіл вглиб протектора. Ці ж властивості були відзначені і в ході тестів, проведених німецьким бюро ADAC. Модель Hankook DynaPro ATM RF10 R16 показала одні з кращих результатів, поступившись пальмою першості лише компаніям, повністю орієнтованим на відповідний сегмент ринку.