Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Датчик швидкості «Нексія»: хитрощі самостійної установки і секрети його функціоналу

19.12.18, Різне
419
Систему управління важко уявити без наявності датчика швидкості «Нексія». Поломка цієї запчастини не дає грамотно виконувати рух «сталевого коня», тому кожному власнику іномарки корисне і цінне знати про цю конструкції для вміння діагностувати неполадки і своєчасно звернутися в сервіс. Продукція минулих часів обладналася спідометром, що працюють на механічному приводі, що розташовувався в коробці передач. Автопром вносить позитивні корективи, і поступово в життя автомобілістів увійшли інжектори. Альтернативою звичним спидометрам стали електронні зручні варіанти, які отримують сигнал від датчиків, транслюючи їх на приладову панель. Нинішні моделі набагато комфортніше у використанні, і в основу закладено принцип ефекту Хола з його різницею потенціалів.


Базис роботи датчика швидкості Nexia

Датчик швидкості «Нексія»: хитрощі самостійної установки і секрети його функціоналу
Сигнал від цього елемента йде до ЕБУ, відбувається перетворення напруги в кілометри в годину. Перед проведенням перевірки потрібно точно дізнатися його положення, ознайомившись з документацією про комплектуючі від виробника. В «Деу-Нексія» блок управління встановлений на правій стороні за обшивальної панеллю салону. Це важливий елемент, без якого не можна уявити роботу паливної системи. Його місія - контролювання комплексу компонентів рухової частини автомашини. Він підживлює датчики енергією і тримає під контролем параметри напруги. Де знаходиться датчик швидкості «Нексія»? Він розміщений на передніх колесах, функції якого зводяться до наступного:


 • трансляція даних на спідометр;
 • перехід частотного імпульсу на ЕБУ для того, щоб підтримувати постійні параметри крутного моменту.
 • Аналізатор обов'язково синхронізується з контролером.

  Датчик швидкості «Нексія»: питання діагностики

  Датчик швидкості «Нексія»: хитрощі самостійної установки і секрети його функціоналу
  Бортовий комп'ютер виконує первинну діагностичну процедуру, демонструючи багато кодів несправностей. За кодуванням ховається конкретна проблема. Для правильної постановки діагнозу краще не нехтувати інструкцією заводу. Які помилки може видати прилад?

  Про помилку аналізатора

  Датчик швидкості «Нексія»: хитрощі самостійної установки і секрети його функціоналу
  Можна виділити наступні загальні коди помилок датчика швидкості «Нексія»:
 • Аналізатор перестає подавати сигнали.
 • Сигнал носить переривчастий характер.
 • Невірно працює контролер.
 • Двигун на малих обертах барахлить.
 • Збільшився витрата паливного ресурсу.
 • Мотор не так ефективно функціонує, знизилася потужність.
 • Частою причиною помилок стають контактні оксиди. Якщо доводиться спостерігати відразу ряд видаються приладом помилок, доведеться думати про його заміні або ремонту. Не варто списувати помилки тільки на несправність датчика: не виключені збої в інших системах автомобіля. Слід пам'ятати: частота сигналу, що йде від датчика до ЕБУ, диктується швидкістю руху транспортного засобу. Завдання контролера - здійснювати контроль роботи двигуна на холостих.

  Премудрості заміни датчиків своїми руками

  Датчик швидкості «Нексія»: хитрощі самостійної установки і секрети його функціоналу
  Коли остаточно вирішено питання про заміну датчика швидкості «Нексія», доведеться підійти до питання вибору серйозно і відповідально, підбираючи модель під авто. Не вдаючись до послуг автосервісів, можна самостійно зробити заміну. Основний акцент перед заходом належить зробити на вивченні інструкції виробника. Як проводиться робота?
 • Спочатку відкривається капот для того, щоб дати двигуну прийти в нормальний стан.
 • Бортова частина автотранспорту повинна бути знеструмлена після досягнення мотором оптимальної температури.
 • Після виявлення датчика швидкості доведеться очистити від бруду поруч розташовані деталі. Акумуляторну батарею потрібно від'єднати.
 • Віджавши кріплення, звільняють провідники пристрою.
 • Пристосування викручується проти годинникової стрілки. Потрібно перевірити шток, дроти, стан ущільнювальних кілець, при зношеності яких варто подумати про їх вилучення. При виявленні дефектів штока мова піде вже про заміну приводу.
 • Вставляється новий прилад в зворотній послідовності.
 • Важливо! В ремонті потрібно використовувати якісний інструмент для уникнення пошкоджень корпусу. Особливо важлива акуратність при підключенні контактів. Нехитрі дії відновлять робочий режим автотранспорту. Неполадки – серйозний привід для зміни зношеного агрегату, тому єдиним виходом для автовласника для забезпечення своєї безпеки та інших учасників дороги служать вчасно проведені діагностичні маніпуляції, не заважає частіше прислухатися до свого авто.