Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Чистка карбюратора ВАЗ-2109: пристрій, регулювання, поради слюсарів

19.12.18, Різне
329
Карбюратор «Солекс» ВАЗ-09 має досить складний пристрій з масою внутрішніх каналів. Головна функція карбюратора — приготування повітряно-паливної суміші для харчування двигуна. Нерідко внутрішні канали й жиклери забиваються брудом — тоді робота двигуна порушується. З'являються провали, двигун троїть, не працює на холостому ходу, глухне при натисканні на педаль газу. Щоб позбутися всіх цих неприємних моментів, потрібна регулярна чистка карбюратора ВАЗ-2109. Всупереч сформованій думці, що з карбюратором можуть впоратися тільки фахівці, виконати чистку і налаштування здатний власник самостійно.
Чистка карбюратора ВАЗ-2109: пристрій, регулювання, поради слюсарів

Пристрій

Якщо порівнювати «Солекс» з «Озоном», то перший відрізняється тим, що складається з двох частин: кришки і основного корпусу. Механізм має певні конструктивні особливості, однак у ньому є все, що повинно бути в будь-якому нормальному карбюраторі. «Солекс» для передньопривідних моделей ВАЗ являє собою двокамерний карбюратор емульсійного типу. Камери відкриваються послідовно. Щоб двигун працював максимально стабільно, ці моделі забезпечені системою підігріву від охолоджуючої системи автомобіля.


Щоб карбюратор міг повноцінно готувати суміш для різних режимів роботи двигуна і оптимального дозування, його оснастили наступними системами. Так, «Солекс» оснащена головною основний дозуючою системою, яка є в обох камерах. Головна дозуюча система являє собою внутрішні канали карбюратора, а також повітряні та паливні жиклери, дифузори і емульсивні трубки. Для того щоб силовий агрегат міг працювати на холостому ходу, карбюратор оснастили окремою незалежною системою холостого ходу. Вона також складається з каналів всередині корпусу, повітряного і паливного жиклера. Ця система — головний недолік «Солекса». Система холостого ходу часто засмічується, а відновити нормальну роботу двигуна допомагає тільки чистка карбюратора ВАЗ-2109.


Чистка карбюратора ВАЗ-2109: пристрій, регулювання, поради слюсарів
Коли водій починає рух з холостого ходу, головна дозуюча система вступає в роботу не відразу. Щоб не виникало провалів, карбюратор оснащений перехідною системою. Вона реалізована у вигляді каналів нижче дросельних заслінок. Є перехідна система для першої і другої камери. Для того щоб збагачувати паливну суміш при різкому натисканні на газ, «Солекс» оснащений прискорювальних насосом. Цей механізм дозволяє виключити провали. Для збагачення суміші на високих оборотах в режимі максимальних навантажень передбачений економайзер потужностних режимів.
Чистка карбюратора ВАЗ-2109: пристрій, регулювання, поради слюсарів
Для запуску двигуна взимку інженери реалізували пусковий пристрій. Воно являє собою повітряну заслінку і безпосередньо механізм пускового пристрою. Крім того, в карбюраторі є поплавкова камера з подвійним поплавцем, а також голчастий клапан. Завдяки цьому в поплавковій камері завжди підтримується один і той же рівень палива.

Основні несправності

Навіть незначні несправності завжди відбиваються на роботі силового агрегату. Двигун може зупинитися при скиданні газу двигун може працювати з перебоями. Можлива втрата потужності і високий витрата палива. Багато проблем вирішуються чищенням і регулюванням карбюратора ВАЗ-2109.
Серед несправностей можна виділити засмічення паливних або повітряних жиклерів головної дозуючої системи, жиклерів холостого ходу. Також часто розривається діафрагма прискорювального насоса. Ще одна популярна несправність — це нещільне прилягання голки голчастому клапані до її посадочним місцем, забивання носиків прискорювального насоса.

Як і чим чистити

У практиці автолюбителів є різні способи чищення карбюратора ВАЗ-2109. Так, можна виділити безрозбірну чищення, чищення з повним або частковим розбиранням. Також можна застосувати спеціальні присадки в паливо.

Рідина для заливки в паливний бак

Про ефективність даного способу є дуже мало інформації, але метод варто того, щоб про нього написати. Для роботи знадобиться спеціальна рідина для очищення паливної системи. Вона дозволяє без необхідності розбирання карбюратора через деякий час після заливки багато вирішити виниклі проблеми. Зазвичай обсяг таких рідин невеликий, 150-200 мілілітрів. Засіб просто заливають в бак перед заправкою або після неї. На цьому паливі потрібно їздити до остаточного його згоряння. Виробники заявляють, що за допомогою подібних заходів можна прибрати з системи всі забруднення і відкладення, значно поліпшити якість старту двигуна. Рідина дозволяє знизити витрату палива і токсичність вихлопу, поліпшити прийомистість двигуна.
Чистка карбюратора ВАЗ-2109: пристрій, регулювання, поради слюсарів
Спосіб, безумовно, заслуговує право на життя, але така чистка карбюратора ВАЗ-2109 буде ефективною лише для профілактики. Якщо вже є якась несправність, то присадки тут допоможуть мало.

Аерозольні балончики

Це дуже зручно, так як балончик має невелику вагу, обсяг і не займає багато місця в бардачку. Виробники комплектують такі балончики трубочкою, що дозволяє продувати важкодоступні місця. У цьому випадку одним натисканням виконується очищення і продування карбюратора ВАЗ-2109. Балончиком зручно користуватися, якщо несправність застала в дорозі. Рідина добре відмиває відкладення і нагар.
Чистка карбюратора ВАЗ-2109: пристрій, регулювання, поради слюсарів
Єдине, що слід зазначити: ефективність такої чистки не дуже висока і чекати чудес не варто. Хоч в склад входить ацетон, продути «Солекс» неможливо. Внутрішні канали створені таким чином, що при подачі стислого повітря або рідини під тиском в ГДЗ смітинка не піде. Її тільки задує глибше, а через деякий час під дією розрядження вона знову підніметься. Аерозольний балон зручний для чищення карбюратора ВАЗ-2109 своїми руками. Досить розпорошити вміст балона через жиклери в канали карбюратора. Дуже зручний балончик для очищення системи холостого ходу, яка в «Солексе» забивається особливо часто.

Безразборная чистка

Виробники додають інструкцію. По ній потрібно розпорошити вміст балона в патрубок повітряного фільтра або під корпус повітряного фільтра, побризкати через трубки зовні і всередині. Далі необхідно запустити двигун і дати йому попрацювати протягом двох хвилин. При цьому можна потроху розпорошувати очищувач.

Чистка карбюратора ВАЗ-2109: пристрій, регулювання, поради слюсарів

Чистка зі зняттям

Найефективніше чистка та налаштування карбюратора ВАЗ-2109 зі зняттям і розбором карбюратора. Тільки так можна отримати очікуваний результат. Цей спосіб вимагає наявності інструментів, знання карбюратора, але після такої очистки можна надовго забути про невдачі й інших неприємностях.

Матеріали та інструменти

Для роботи знадобиться ганчірку без ворсу, аерозольний балончик, рукавички, окуляри для захисту очей, компресор для продування каналів, зубочистки, набір ключів і викруток для подальшої регулювання карбюратора ВАЗ-2109 своїми руками. Також знадобиться ємність з високими краями.

Інструкція

Спочатку відкручують кришку повітряного фільтра і знімають корпус разом з фільтром. Далі потрібно зняти верхню кришку «Солекса». З поплавкової камери витягують поплавок, знімають прокладку. З головної дозуючої системи тонкої викруткою прибирають паливні та повітряні жиклери. Також необхідно дістати всі інші жиклери і трубки.
Чистка карбюратора ВАЗ-2109: пристрій, регулювання, поради слюсарів
Поплавцеву камеру заповнюють бензином, а далі компресором дмуть в емульсійні канали карбюратора. Можна буде спостерігати, як звідти почне надходити бруд, що скупчилася всередині. Якщо необхідно, цю операцію проробляють кілька разів. Жиклери очищають ацетоном і зубочисткою, а потім — стисненим повітрям. Коли карбюратор розібраний, слід ретельно очистити кожну його деталь. Далі всі деталі по одній поміщають у таз і заливають ацетоном. Потрібно дати всьому цьому постояти. Варто мати на увазі, що слід періодично помішувати деталі, щоб нагар і бруд відходили краще. Коли всі очиститься, потрібно просушити всі запчастини, виконати зборку і установку карбюратора на його законне місце. Для профілактики можна зайнятися регулюванням клапанів ВАЗ-2109 карбюратора.