Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Як зарядити автомобільний акумулятор повністю розряджений: поради та рекомендації автомобілістам

19.12.18, Різне
223
Для багатьох людей ранок починається з прогріву автомобіля для поїздки по своїх справах, і буває дуже неприємно, коли при запуску запалювання замість звуків роботи стартера настає тиша. Це буває тоді, коли акумуляторна батарея розрядилася. Момент неприємний, але цілком буденний. Саме з цієї причини кожному автолюбителю треба знати, як зарядити автомобільний акумулятор повністю розряджений в домашніх умовах. У цьому питанні немає жодних складнощів. Потрібно лише знати технологію процесу і дотримуватися її. Взагалі, якщо ви вже не в перший раз стикаєтеся з такою проблемою на своїй машині, то вам варто подумати про придбання нового акумулятора. Це буде простіше, ніж все частіше вирішувати проблему, що стосується того, як зарядити автомобільний акумулятор зарядним пристроєм. У статті буде розглянута ця тема і описані всі нюанси процесу. Почнемо з загальних відомостей.


Як зарядити автомобільний акумулятор повністю розряджений: поради та рекомендації автомобілістам

Пристрій акумулятора

Розглянемо на прикладі кислотної моделі (свинцево-кислотної):
 • Корпус виготовлений із пластику, який стійкий до агресивного середовища.
 • У корпусі укладено кілька банок (зазвичай їх шість), кожна є джерелом струму. Банки з'єднані між собою.
 • Кожна банку містить у собі особливі пакети. Вони складаються з пластин (свинцевий катод і анод з діоксиду свинцю відповідно). Пара таких пластин – це джерело струму, вони з'єднуються паралельно, що дозволяє багаторазово підвищити видається на напругу.
 • Пакети залиті особливим розчином (хімічно чиста сірчана кислота, яка розведена до якоїсь певної щільності за допомогою дистильованої води).
 • В принципі, на цьому пристрій АКБ завершується, можна переходити до питань, що стосуються того, як правильно зарядити автомобільний акумулятор зарядним. Почнемо по порядку.


  Як зарядити автомобільний акумулятор повністю розряджений?

  Є два шляхи в цій ситуації. Перший полягає в тому, щоб зняти батарею з моторного відсіку вашого «залізного коня», віднести її додому і там робити зарядку. Другий шлях – це зарядка прямо на місці, але для цього вам потрібно знайти джерело електричного струму неподалік від місця паркування вашого транспортного засобу. Далі, після того, як визначитеся зі способом, можна приступати до зарядки. Як зарядити автомобільний акумулятор повністю розряджений? З допомогою спеціального «зарядника». Варто розуміти, що таким чином вдасться зарядити акумулятор, який нещодавно повністю розрядився. Якщо це сталося давно, то, можливо, вашої батареї вже не допомогти в домашніх умовах або ж не допомогти взагалі ніяк. Зарядний пристрій забезпечений інструкцією по експлуатації. Там детально розписано нюанси. Ми лише коротко пояснимо, що є класичні зарядні пристрої, а є автоматичні пристрої. Якщо говорити про «автомат», то тут все простіше, достатньо підключити його до мережі і до акумуляторної батареї, і процес зарядки відбудеться сам собою. В принципі, це найпростіший відповідь на питання про те, як зарядити автомобільний акумулятор повністю розряджений.
  Якщо говорити про класичний «зарядник», то тут виставляється вручну струм зарядки і процес йде повністю під вашим контролем і з вашою участю. Такі пристрої дешевше, а багато автолюбителів (особливо з великим стажем) вважають їх надійніше, але ніяких доказів цього твердження не знайти. Як зарядити автомобільний акумулятор зарядним такого типу? Дотримуючись вказівок інструкції, в залежності від ємності вашої батареї та інших її параметрів. Але є одне загальне правило. Воно стосується того, як зарядити автомобільний акумулятор повністю розряджений. Завжди сіла АКБ потрібно починати заряджати малим струмом (приблизно 5-10 % від загальної ємності). В процесі зарядки струм поступово знижують.
  Як зарядити автомобільний акумулятор повністю розряджений: поради та рекомендації автомобілістам

  Швидка зарядка

  Іноді немає часу довго чекати, а зарядні пристрої мають особливу функцію «швидкий заряд». Цією функцією можна скористатися, але робити це небажано, так як вона помітно знижує «тривалість життя» акумулятора. З цієї причини краще за класичною схемою вирішувати питання про те, як зарядити автомобільний акумулятор повністю розряджений, а не поспішати.

  Правила безпеки

  По суті, немає нічого небезпечного в питанні про те, як зарядити автомобільний акумулятор зарядкою, але ситуації бувають нестандартні. Потрібно лише трохи уваги, і тоді всі ризики зведуться до нуля. Процес зарядки зазвичай займає годин десять. Якщо АКБ зарядилася за цей термін, то щось йде не так, і це повинно вас насторожити. В процесі заряду вам слід дивитися за тим, щоб акумулятор не нагрівався і не закипів. Якщо станеться закипання, то він вийде з ладу, до того ж це може бути дуже небезпечно.
  Як зарядити автомобільний акумулятор повністю розряджений: поради та рекомендації автомобілістам

  Як заряджати кальцієві автомобільні акумулятори?

  У сучасних автомобілях з'явилися подібні АКБ. Вони мають маркування Ca/Ca або ж просто Ca. Ці акумулятори мають поліпшені характеристики, але помітно відрізняються від своїх попередників, в тому числі і процесом зарядки. Стандартна схема тут недоречна.
  Для їх зарядки буде потрібно спеціальний зарядний пристрій (бажано взяти модель з програмованим циклом). Як зарядити обслуговує автомобільний акумулятор (кальцієвий) в цьому випадку? Для зарядки потрібно підвищена напруга (близько 165 вольта). Тільки таким напругою вам вдасться повністю на 100 % зарядити кальцієву акумуляторну батарею. Якщо «зарядник» видає лише 148 а далі його відсікає електроніка, то вашу кальцієву АКБ вийде зарядити тільки наполовину. Це потрібно враховувати.
  Як зарядити автомобільний акумулятор повністю розряджений: поради та рекомендації автомобілістам

  Необслуговувані акумулятори

  Майже весь процес звичайний, але деякі нюанси є, тому слід сказати про те, як правильно заряджати необслуговувані автомобільний акумулятор. Особливість полягає в контролі напруги, що подається. У більшості випадків (є й рідкісні винятки з цього правила), потрібно подавати на клеми напругу не більше, ніж 144 В (у вищезазначених винятки даний показник не повинен перевищувати 16). Контроль потрібен для того, що під великою напругою вода в електроліті може почати розпадатися на кисень і водень. Це призведе до зниження рівня електроліту і зростанням його щільності, а долити води в необслуговувані акумулятор не вийде. Про цьому потрібно пам'ятати, якщо ви думаєте над питанням про те, як заряджати обслуговує автомобільний акумулятор.

  Зарядка акумуляторних батарей може проводитися не тільки в домашніх умовах, але і безпосередньо на автомобілі. Якщо ви зняли батарею, то вам буде потрібно з'єднати клему «плюс» зарядного пристрою з клемою «плюс» акумулятора, а клему «мінус» ЗУ з клемою «мінус» АКБ. Далі вам необхідно ручку регулятора напруги на зарядному пристрої встановити в крайнє ліве положення (мінімальна напруга) і тільки після цієї маніпуляції можна буде включити зарядний пристрій в мережу. Після цього можна виставити напругу заряду відмітку у 144 вольта, і процес зарядки АКБ почнеться. Показником того, що процес зарядки батареї закінчено, буде служити величина зарядного струму на табло пристрою. При досягненні напруги на клемах акумулятора 144 В струм зарядки опуститися до мінімальної величини в 200 мА. Це буде означати, що зарядка вашого необслуговуваного акумулятора виконана на 100 % і завершена. Особливості:
 • Не можна ніколи допускати, щоб струм зарядки перевищив п'яту частину ємності необслуговуваного акумулятора. Перевищення струму в даному випадку небезпечно для самої АКБ.
 • У разі глибокої розрядки акумулятора його потрібно починати заряджати напругою 12 В і не вище. Коли струм зарядки підніметься до 01 від ємності вашого, можна буде підвищити напругу до позначки 144 В і продовжувати як за схемою, яку ми розглянули вище.
 • Якщо акумулятор підзаряджається прямо на автомобілі, то в цій ситуації потрібно дотримуватися додаткові заходи обережності. Вам буде необхідно вимкнути або перевести в сплячий режим запалювання та інші електричні прилади вашого транспортного засобу. Тільки після цього можна підключати зарядний пристрій і починати зарядку за вищеописаною схемою.
 • Тепер ви в курсі всіх нюансів в питанні про те, як правильно зарядити обслуговує автомобільний акумулятор самостійно в домашніх умовах за наявності власного «зарядника».
  Як зарядити автомобільний акумулятор повністю розряджений: поради та рекомендації автомобілістам

  Сервіси

  Буває, що колись заряджати акумулятор. Іноді це не зробити тому, що немає свого зарядного пристрою. Трапляється й таке, що деякі автолюбителі не розбираються у влаштуванні свого авто. Відповіддю для всіх цих варіантів на питання про те, як повністю зарядити автомобільний акумулятор буде звернення в спеціальний сервіс, який надає подібні послуги. Разова зарядка обійдеться вам близько 150 рублів. Але варто пам'ятати, що не зарядкою однієї вам варто обмежитися. Іноді потрібні ще деякі маніпуляції, які продовжать термін служби батареї. Послуги сервісів включають в себе вимір щільності електроліту (при необхідності щільність підвищать або знизять). Такі послуги коштують близько 100 рублів. Ціни актуальні для більшості регіонів Росії.

  Необхідність заміни АКБ

  Як не відтягуй цей момент, але він все одно настає. Якщо ви знаєте, як зарядити автомобільний акумулятор зарядним пристроєм, але нічого не виходить, цей момент настав. Також якщо прийшла зима і холоду, а ваша АКБ стала більше ніж раз на тиждень вас підводити, то це теж «дзвінок». Насправді краще не тягнути і провести заміну акумулятора. Це витрати, які виправдані.

  Зберігання будинку

  Деякі автолюбителі, які зазвичай їздять на автомобілях вітчизняного виробництва, забирають акумулятор щовечора додому. Там вони його заряджають або просто зберігають в теплі, і щоранку вони впевнені у своїй батареї. Звичайно ж, це правильно, але не зовсім. Як мінімум, автомобіль в цей момент залишається без сигналізації. Та й взагалі, де це бачено, щоб у сучасному світі тягати з собою постійно важку АКБ? Чи Не простіше купити собі гідний акумулятор і вирішити проблему один раз на кілька років? Звичайно ж, кожен сам відповідає на це питання.

  Новий акумулятор

  Як правило, нову АКБ не потрібно заряджати, тобто після покупки вона повністю готова до використання. Але деякий контроль зайвим не буде. Після завершення вашої першої поїздки з нової акумуляторної батареєю потрібно відразу виміряти напруга. Під час перевірки потрібно вимкнути запалювання автомобіля. Крім цього, хоча б раз у два тижні робите огляд вашого акумулятора (на можливі механічні пошкодження і скупчення пилу і бруду, яку слід регулярно усувати). Періодично перевіряйте клеми вашого автомобіля, щоб не допустити їх окислення, а також перевіряйте герметичність корпусу і всіх вихідних отворів на АКБ. Якщо ви виробляєте «прикурювання» вашого автомобіля від іншого, то стежте за тим, щоб не сталося перегорання проводки (вимикайте запалювання). Один раз в місяць дивіться за працездатністю реле-регулятора, а також генератора автомобіля. Періодично вимірювати показники напруги АКБ і не допускайте критичного падіння цього показника до 30 %. Тепер ви знаєте не тільки як зарядити автомобільний акумулятор зарядним, але і як стежити за ситуацією, щоб не потрапляти в халепу з АКБ. Варто сказати, що заряджати новий автомобільний акумулятор не потрібно, якщо ви довіряєте продавцю. Якщо 100 % довіри немає, то не зайвим буде виміряти напругу на клемах під час покупки. Це робиться досить швидко і захищає вас від неприємних ситуацій.
  Як зарядити автомобільний акумулятор повністю розряджений: поради та рекомендації автомобілістам

  Утилізація старої акумуляторної батареї

  Не можна ні в якому разі обійти цю тему, особливо в наш непростий час, коли екологія знаходиться в жалюгідному стані. АКБ, які відслужили свій ресурс, не є безпечними для здоров'я людей і справляють негативний вплив на природу. Заслугою цього є матеріали і речовини акумулятора. Сьогодні поширені два основних типи АКБ для автомобілів (кислотні та лужні). Причому перший тип зустрічається в рази частіше, ніж другий. Кожен автолюбитель повинен розуміти, що старий акумулятор не можна просто викинути на смітник або ж в придорожній кювет. АКБ повинні збиратися і утилізуватися відповідним способом. У Росії в даний час ситуація не така гнітюча, як це було хоча б років 15-20 тому. Зараз є багато пунктів прийому відпрацьованих АКБ, в яких вам дадуть реальні гроші за акумулятор, який більше не знадобиться. Також у багатьох магазинах можна отримати знижку на новий акумулятор, якщо віддати їм свій старий. Це економія грошей і турбота про екологію, що важливо.

  Виробники

  Це такий момент, який також не можна обходити стороною, так як він важливий. Досвідчені автолюбителі рекомендують віддавати перевагу відомим брендам, вони коштують трохи дорожче, але це певна гарантія високої якості. Можна сказати, що в питанні акумулятора для машини скупий може заплатити двічі. Це правило має місце, що підтверджується численними відгуками і думками авторитетних людей у сфері автомобілів. Якщо говорити про іноземні бренди, то варто виділити "Варта" (Varta) і "Бош" (Bosch). Обидва бренди родом з Німеччини. Акумулятори цих виробників не найдешевші в сегменті, але відрізняються високою якістю виконання і довгим терміном служби. Якщо говорити про вітчизняних виробників, то тут варто загострити увагу на "Титані" (Titan) і "Аком" (Akom). Ці компанії роблять дуже якісні вироби. Є думка автолюбителів, що акумулятори "Аком" взагалі краще навіть іменитих імпортних аналогів. Таку думку не взято з небес, це реальний досвід і тести авторитетних компаній даної галузі. Звичайно ж, на чотирьох брендах перелік гідних екземплярів не закінчується. Ми просто згадали чотири бренди, які виділяються із загальної маси компаній, що спеціалізуються на виробництві акумуляторних батарей для автомобілів. Тому перед купівлею нового акумулятора слід розпитати у людей, які вже проходили ситуацію з заміною АКБ, порівняти виробників, цінову політику, характеристики, почитати відгуки. Звичайно ж, кращий порадник в даній ситуації - це досвід, бажано особистий або людей, яким ви повністю довіряєте. А взагалі є така тенденція, яка застосовується на автомобілях іноземного виробництва. Вона полягає в тому, що найдовше служить той акумулятор, яким комплектується транспортний засіб з заводу-виробника. Звідси можна зробити деякі не зовсім хороші висновки про наші магазини і їх добропорядність.
  Як зарядити автомобільний акумулятор повністю розряджений: поради та рекомендації автомобілістам

  Підсумок

  Акумулятор – це важлива частина в автомобілі. Не можна халатно ставитися до неї, щоб не стикатися з проблемами з-за неї. Сьогодні ви дізналися, як зарядити автомобільний акумулятор зарядним пристроєм і все те, що пов'язане якимось чином з даним питанням. Ставтеся до свого акумулятора правильно, перевіряйте його періодично міняйте, якщо така необхідність назріла. Середній термін служби акумулятора автомобіля становить близько п'яти років. Зустрічаються особливо якісні екземпляри АКБ, які можуть служити до восьми років. Якщо робити все правильно і підходити до питання з розумом, то вас ніколи не будуть чекати неприємні сюрпризи навіть в самий морозний ранок, коли ви поспішаєте за своїм самим важливим і невідкладним справам. Адже, як правило, проблема з акумулятором відбувається саме за таких обставин.