Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Термостат: температура відкриття, види і принцип роботи

19.12.18, Різне
520
Не можна недооцінювати роль термостата - важливого пристосування двигуна. Під цим поняттям розуміють клапан механічного типу, місія якого полягає в регулюванні охолоджуючої рідини. Пріоритетне його гідність, задумане розробниками: температура відкриття термостата попереджає перегрів «полум'яного серця» автомобіля, щоб уникнути дорогих ремонтів та для забезпечення повноцінної безпеки на дорозі.

Про нюанси установки

Термостат: температура відкриття, види і принцип роботи
Монтується пристосування вгорі двигуна на ділянці виходу охолоджуючої рідини в радіаторне пристрій. Воно сприяє швидкому прогріванню автотранспортного засобу, стримуючи охолодження до тієї пори, поки двигун не досягне підвищеної температури. Суть пристрою укладена в трьох елементах: циліндр, штир, віск. Схема такого стану використовується з давніх пір, не зазнаючи особливою модернізації, в тому числі, і в нових марках автомашин. У підсумку деталі мотора не зношуються перш часу, поліпшуються їх динамічні показники.


Трохи про функціонування

Термостат: температура відкриття, види і принцип роботи
Марка машини диктує вид застосовуваного термостата. Всі вони можуть бути налаштовані по-різному. Тому з характеристик найважливіше те, яка температура відкриття термостата визначена виробником. Марка приладу вказується на його корпусі. Він може бути встановлений не тільки в блоці мотора, але і в спеціально відведеному для нього місці. Робота клапана базується на розплавленні воску, поміщеного в отворі у формі циліндра за напрямом до силового ділянці. В залежності від марки температура відкриття клапана термостата може змінюватись. У конструкції температурний параметр доходить до 80 градусів, віск розширює свою площу, видавлюючи штир циліндричної блокування. Підсумок – розблокування системи та дію охолоджуючої рідини.

Про види термостатів

Термостат: температура відкриття, види і принцип роботи
Розрізняються моделі по вартості і принципом дії. На ринку велику популярність отримали вироби німецького автопрому, але для них характерна висока ціна. Вітчизняні агрегати непогано вжилися в конструкції сучасних авто будь-якої марки, проте іноді завчасно дають збої. Взагалі, з 2006 р. випуск в Росії термостатів припинений. Зустрічається колишня продукція «СтАто», але сьогодні завод реконструйований у «Прамо». Він займається перепакування китайських термостатів і відправляє їх на авторинок під власним брендовим ім'ям. Аналогічний алгоритм роботи вибрали і інші «рідні» підприємства. З підвищеним контролем якості можна вважати компанію «Электон», що працює у Володимирській області.


Водіїв більше цікавлять універсальні варіації. Які типи пропонуються на ринку?
 • Одноклапанный варіант, що має клапанну «тарілку» і терморегулюючий елемент. Його відносять до розряду затребуваних, завдяки можливості монтувати на різні авто. Всі потреби двигуна він іноді не в силах задовольнити, проте чудово справляється з роботою на рухових системах від підприємства «УМЗ».
 • Плюсом двоступінчастого пристрою стає наявність двох клапанів. Сьогодні виробники пропонують вдосконалені функції.
 • Прогресивною ідеєю інженерів, яка успішно реалізується в життя, служить електронний термостат. Завдяки розширеним здібностям регулювання відкриття і закриття клапана, двигун може працювати в різних режимах. Це призводить до зниження споживання пального, меншому моторного зносу, сприяє легкому управлінню у важких умовах дороги. Модель підходить для іномарок, машин останнього десятка років, з хорошим бортовим комп'ютером і з опцією контролю термостата. Висока точність роботи, можливість ручного і автоматичного регулювання додають плюси у «скарбничку» гідних моментів розробки.
 • На окремих моделях машин встановлюються обидва варіанти за умови експлуатації потужного двигуна, як на «Камаз». Іноді в хід йдуть відразу три вироби.

  Лікнеп по термостатним наповнювачам

  Термостат: температура відкриття, види і принцип роботи
  Як наповнювач впливає на функціонал? Справність вузла продиктована його якісними властивостями та особливостями.
 • Рідкий наповнювач не використовується на російських засобах пересування з 1983 р., тому писати про нього немає ніякого сенсу.
 • Моделі з восковим вмістом дозволяють успішно курсувати «сталевого коня» на різні відстані. Вони підходять для продукції російського і закордонного автопрому. Основу моделей становить церезин - віск спеціального характеру. Доповнює його мідний порошок, укладений в латунний або мідний балон. Під час роботи двигуна відбувається нагрівання балона і підвищення температури воску. При розширенні останнього в дію вступає охолоджуюча рідина. Коли температура знижується, віск набуває первісну форму. При цьому пружина розтискається і перекривається прохід в термостаті. Рідина спочатку йде по меншому колі, потім біжить до насоса і систему ОЖ. На ВАЗах робота термостата має ряд особливостей. Так, температура відкриття термостата на "Грант" - традиційні 80-90 градусів.
 • Особливості термостатів на ВАЗ

  Термостат: температура відкриття, види і принцип роботи
  У цих автомашинах встановлюється двухклапанный прилад з восковим вмістом. При цьому температура відкриття термостата "Калини" - 90 0 С. До нагрівання двигуна у рідини є час пройти малий круг. Потім рідина циркулює до насосної частини. Одночасно з цим вона проходить крізь «сорочку» впуску, карбюраторну камеру для змішування. При включенні опалення салону, рідини доводиться пройти через радіатор.
  Що відбувається при неповноцінному нагріванні мотора? Часткове відкриття головного клапана і неповне закривання другого. В результаті певна порція рухається до радіатора. Такий механізм швидше прогріє силовий вузол. Повністю клапан відкриється при температурі відкриття термостата у "ВАЗ" в 90 градусів.

  Про причини ймовірних поломок

  Термостат: температура відкриття, види і принцип роботи
  Зносу і поломок схильна будь-яка запчастина. Поширеною причиною відмови рідини циркулювати вважається корозія, портящая поверхню циліндра. Автомеханіки радять замінювати деталь один раз у два роки. Неякісний тосол веде до порушення герметичності корпусу, де розміщено віск. У результаті сила тертя штока збільшується. Тривала затримка силового агрегату на холостому ходу довше 10 хвилин призводить до швидкого виходу з ладу цієї робочої деталі. Що ж радять фахівці для зниження ризику пошкоджень?

  Експертна думка

  Водіям "вазівських" конячок рекомендується своєчасна діагностика. Враховуючи, що температура відкриття термостата у "ВАЗ-2110" становить 80 0 З, перевірити його стан можна наступним чином.
 • Запуск не варто затягувати: 7 хвилин – оптимальний часовий проміжок. Далі слід відкрити капот і торкнутися нижнього патрубка. При справному стані шланги повинні мати ідентичну температуру. Різниця показника говорить про неполадки. Головне – не допустити появи повітряних пробок, їх наслідком стане перегрів і необхідність термінової заміни.
 • Заводячи двигун, потрібно помацати трубку, що веде до ОЖ. В нормальному стані вона холодна аж до прогріву мотора до потрібної кондиції.
 • До складних способів діагностики відносять демонтаж системи і занурення її в нагріту рідину. «Каструльний» спосіб може охарактеризувати лише робочий стан термостата, не визначаючи неполадок.
 • Для визначення потрібних параметрів термостата, придатного для конкретного «залізного коня», доводиться враховувати температуру клапанного відкривання. Тому краще відправитися в спеціалізований автомагазин.

  Типові ознаки несправності

  Термостат: температура відкриття, види і принцип роботи
  Автомобілісти можуть помітити проблеми з цим вузлом за такими ознаками.
 • Занадто швидко мотор нагрівається.
 • Температурний показник зростає до норми надто довго.
 • В ході поїздки рухова стрілка опускається, спостерігається її підйом при гальмуванні.
 • Для виявлення дефектів рекомендується стежити за всіма параметрами кожної деталі, вчасно приїжджати на професійну діагностику. Комп'ютерна методика допоможе виявити на ранніх стадіях найменші проблеми, не допускаючи заміни приладу і продовжуючи термін служби улюбленої «ластівку». Варто прислухатися до рекомендацій фахівців у сервісних центрах, звертатися в серйозні автомайстерні з ліцензією, хорошою матеріальною і технічною базою, досвідченими майстрами, які розуміються на тонкощах техпристроїв.