Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Як виставити запалювання на ВАЗ-2105: покроковий опис, налаштування

19.12.18, Різне
572
«Класику» від Автовазу не відносять до сучасних автомобілів, вироблених за останніми технологіями і укомплектованим складними електронними системами. Але в цьому і полягає плюс «класики» – не потрібно за будь-якими приводами відвідувати автосервіси. Основну масу робіт власник може зробити сам. Сюди можна віднести і процес налаштування запалювання. Давайте подивимося, як виставити запалювання на ВАЗ-2105.

Коли необхідна регулювання

Найперше, що необхідно знати, – чітких регламентів на виставлення запалювання немає, так як кут випередження виставляють або коригують лише при гострій необхідності, а необхідність може виникнути в будь-який момент.
Як виставити запалювання на ВАЗ-2105: покроковий опис, налаштування
Зазвичай займаються настройкою в тому випадку, якщо машина щойно куплена з рук, а власник намагається привести її в робочий стан. Виставляти запалення зазвичай потрібно після ремонтів двигуна. Якщо откручивался і знімався трамблер, потрібно регулювати момент запалювання.


На інжекторних автомобілях кутом випередження управляє електроніка, а причинами перевірки може послужити лампочка "Перевірте двигун". У більшості випадків необхідність регулювання УОЗ і момент іскроутворення виникає після різноманітних ремонтів двигуна з демонтажем різних вузлів. Окремо потрібно сказати про перехід на високооктанове паливо. Тут потрібно змінити УОЗ на раніше, тому і виконується коригування.
Як виставити запалювання на ВАЗ-2105: покроковий опис, налаштування

Різновиди систем запалення

Протягом багатьох десятиліть автомобіль ВАЗ-2107 комплектувався різними видами систем. Виділяють механічне контактна, або безконтактне електронне запалювання, а також запалювання з управлінням від ЕБУ для інжекторних версій. В механічній системі контакти, які розмикаються кулачком на валу трамблера, розривають електричну ланцюг низької напруги. В результаті ініціюється потужний імпульс у високовольтної обмотки котушки. Даний розряд спрямовується на свічки.


Запалювання безконтактного типу працює приблизно так само, але сигнал про розрив ланцюга подається датчиком Холу, а сам розрив реалізується електронним комутатором. Налаштування запалювання на карбюраторних моделях незалежно від типу систем здійснюється практично про одній і тій же інструкції. В інжекторних моделях ніяких контактів, датчиків Холла, розподільників і будь-яких інших обертових елементів немає. Як виставити запалювання на ВАЗ-2105 (інжектор) знати абсолютно не потрібно. Тут момент іскроутворення визначається контролером ЕБУ на базі інформації від численних датчиків. Система сама знає, коли і як подавати іскру. Тим більше, що в процесі експлуатації УОЗ може постійно коригуватися.

Підготовка до регулювання

Давайте подивимося, як виставити запалювання на ВАЗ-2105 і що для цього потрібно. Насправді, якихось визначених умов створювати для цього не потрібно. Операцію можна виконати в звичайному гаражі або на вулиці, запалювання можна налаштувати навіть взимку. З інструменту знадобиться викрутка з плоским жалом, ріжковий ключ на 13 мм, лампочка на 12 В з проводами, ключ для обертання колінчастого вала, свічковий ключ, металевий щуп на розмір 035 мм
Як виставити запалювання на ВАЗ-2105: покроковий опис, налаштування
В ідеалі потрібно використовувати стробоскоп, але для старих автомобілів він, швидше, шкідливий. Всі двигуни різні і працюють по-різному. Не для всіх підійдуть заводські показники УОЗ.

Регулювання на карбюраторних версіях

У більшості підручників і книг по ремонту «класики» розповідається, як виставити запалювання на карбюратор ВАЗ-2105 з допомогою контрольної лампочки. Досвідчені автовласники "Жигулів" легко можуть без неї обійтися.
Для правильного налаштування запалювання потрібно забезпечити всі умови. Мітки на шківі колінчастого вала повинні знаходитися навпроти довгою мітки на кришці ГРМ.
Як виставити запалювання на ВАЗ-2105: покроковий опис, налаштування
Кругла мітка на шестірні розподільного вала повинна збігатися з припливом на корпусі распредвала. Поршень в четвертому циліндрі повинен бути встановлений в ВМТ, а контакти в трамблері повинні бути розімкнуті. Контакт бігунка направлений до нерухомого контакту четвертого циліндра. Лампочка потрібна для контролю моменту іскроутворення. Її підключають одним кінцем до висновку "До" на котушці, а іншим - до маси. У даний момент поршень першого циліндра також встановлений в ВМТ, але не на такт стиснення, а на такт випуску газів. Як правильно виставити запалювання на ВАЗ-2105? Настроювання здійснюється з четвертого циліндра.

Покрокова інструкція

Повертають ключем колінчастий вал і поєднують мітку на його шківі з довгою рискою на блоці.
Як виставити запалювання на ВАЗ-2105: покроковий опис, налаштування
Якщо клапанна кришка демонтована, потрібно орієнтуватися по мітці на шестерні розподільного валу. Потім знімають кришку трамблера і повертають його вал таким чином, щоб бігунок знаходився навпроти четвертого циліндра. Далі трамблер вставляють в двигун, притримуючи бігунок, а трамблер надійно фіксують гайкою.
Підключають дроти і включають запалювання. Гайку відпускають і повільно прокручують трамблер за його корпус. Коли лампа спалахне, трамблер закріплюють у цьому положенні. Запалювання краще вимкнути, щоб переконатися, що контакти в трамблері розімкнуті. Можна перевірити зазор між ними за допомогою щупа. Так можна виставити запалювання на ВАЗ-2105 але це тільки початкова настройка. Для стабільної роботи двигуна знадобиться коригувати УОЗ.

Поради фахівців

У більшості випадків початковий момент запалювання виставляють без демонтажу клапанної кришки. Тому не видно, в якому положенні позначка на шестерні. Якщо двигун не запускається після налаштування запалювання, то в четвертому циліндрі буде не такт стиснення, а такт випуску. В цьому випадку потрібно повернути бігунок на 180 градусів, і двигун запуститься.
Як виставити запалювання на ВАЗ-2105: покроковий опис, налаштування

Електронне запалювання

Тут все трохи простіше. Давайте подивимося, як виставити електронне запалювання на Вазі. Замість механічного переривника в системі працює комутатор і датчик Холла. Процедура досить проста. Для безпеки знімають мінусову клему з АКБ. Далі обертають колінвал до суміщення з довгою міткою – у цьому положенні поршень четвертого циліндра буде перебувати в ВМТ (верхній мертвій точці). Далі необхідно зняти кришку розподільника запалювання. Бігунок повинен дивитися на провід четвертого циліндра. Можна використовувати іскру від свічки або лампу. Особливої різниці, як виставити запалювання на ВАЗ-2105 немає. Трамблер повільно повертають в одну і в іншу сторону. Коли проскочила іскра або спалахнула лампа, потрібно зупинитися. Далі трамблер повертають зовсім трохи в бік мінуса і закріплюють.

Висновок

Отже, ми з'ясували, як виставити запалювання на автомобілі ВАЗ-2105. Як бачите, нескладну роботу цілком можна виконати самостійно, але потрібно розуміти, що це тільки початкове запалювання. Далі доведеться коректувати кут випередження, а це вже компетенція професіоналів.