Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Електровози ЧС: технічні характеристики, опис та фото

19.12.18, Різне
360
Електровози ЧС в Радянському Союзі з 1960-х років відносилися до категорії найбільш потужних пасажирських тягових локомотивів. Їх замовлення у чехословацьких партнерів обумовлений необхідністю підвищення швидкості руху потягів. Шестиосные новинки мали потужність на ободі колеса 2750 кет, в той час як існуючі аналоги розвивали не більше 2000 кет. Розглянемо характеристики та особливості цих легендарних залізничних тягачів.
Електровози ЧС: технічні характеристики, опис та фото

Опис моделі НС-2

Електровози ЧС цієї серії оснащуються кузовом зварної конфігурації, являючи собою просторову ферму з нижньої основною рамою. Як на НС-1 і НС-3 у другій модифікації зусилля тяги і гальма трансформується на кузов через шкворневые елементи, які жорстко зафіксовані в рамної частини і оснащуються знизу кульовими сочленениями. Зазначена конструкція допускає відносну поперечну сдвижку кузова і візки (по 30 міліметрів в кожну сторону).


Маса кузова на тележечная частина передається за допомогою чотирьох бічних опор ковзного типу. Вони агрегують з поперечними балками, листовими ресорами, маятниковими підвісками. Зусилля від рами на колісні пари трансформується за допомогою гумових амортизаторів. Конструкція буксового вузла ідентична серій попередників. У з'єднувальних частинах візків є поздовжні балансири, ресори і пружинно-поворотні механізми. Щоб чехословацький електровоз ЧС краще вписувався в кривих ділянках, гребені на середніх парах колеса зроблені на 10 міліметрів тонше стандартних зразків. З'єднання тягових електродвигунів передбачено в трьох виконаннях: паралельний, послідовний і паралельно-послідовний. Переходи з одного з'єднувача моторної частини на інший зроблені за допомогою шунтування агрегатів на опір.


Електровози ЧС: технічні характеристики, опис та фото

Особливості

Якщо вас цікавить питання, де срібні контакти в електровозі НС, зверніть увагу на контакторные елементи, які призначені для перемикання секцій опору і зміни з'єднувачів тягових електродвигунів. Обмотка останніх елементів ідентична вітчизняної моделі ВЛ-22і. Перемикач має 48 позицій, 40 з них є робітниками, інші - підготовчими. Для зниження робочого електричного поля використовується окремий регулятор на шість позицій, обладнаний двома десятками контакторів і електропневматичним приводом. На розглянутих електровозах передбачені чотири мотор-вентилятора і пара компресорних установок. Контролери машиніста та помічника мають штурвал, реверсивну ручку незнімного типу, контрольний барабан зі знімною рукояткою, важіль ослаблення поля. В якості гальмівної системи застосовується конструкція Дако з кранами фірми "Шкода". У пристрої цього вузла передбачений регулятор швидкості, який дає можливість підвищити гальмівний ефект з 80 до 130 % при збільшенні швидкості 55 км/ч. Гранична експлуатаційна швидкість становить 140 км/год, розрахунковий показник - 60 км/год. Маса локомотива - 114 тонн, з піском - 120 т.

Електровози серії ЧС-4

Даний залізничний тягач почав створюватися на заводі "Шкода" в Пльзені. На той час, чехословацький комбінат носив ім'я в. І. Леніна. Нижче наведено короткі характеристики описуваного магістрального локомотива:
 • споживана напруга в контактній мережі - 25 кВ;
 • показник потужності - 5100 кВт/год;
 • параметр швидкості робочої/максимальної - 101 (160 км/год;
 • тяговитість - 17900 кг;
 • маса тягача з піском - 123 т.
 • Електровози ЧС: технічні характеристики, опис та фото

  Конструкційні нюанси

  Робочі характеристики електровозів ЧС-4 істотно відрізнялися від попередників в кращу сторону, в тому числі і від НС-2. Кузовна обшивка разом із кабіною машиніста і фермерной рамою зроблені з склопластику. Оригінальності зовнішності локомотива надавала округла облицювання, виражені буферні ліхтарі, прожектор і панорамні вітрові скла. Ресорне підвішування електровоза ЧС цієї серії служило для передачі зусилля з опорної частини кузова на візки з трьома осями. Рами виготовлялися за допомогою зварювання. Діаметр колеса, оснащеного оновленим бандажем, склав 125 метра. У плані тягового фірмового приводу представлений вузол "Шкода", що включає в себе валовий двигун і карданні муфти. Крім того, в систему входить тяговий редуктор з одностороннім передавальним співвідношенням. Для зчеплення з іншими поїзними одиницями передбачена автозчеплення конфігурації "СА-3".
  Електровози ЧС: технічні характеристики, опис та фото

  Електрична частина

  На кінцевих частинах локомотива є пара струмоприймачів (пантографів), що забезпечують агрегацію з контактною мережею. Конструкція силового агрегату відмінна від аналогів тим, що в ній безпосередню перемикання виконується в трансформаторній первинній обмотці, на відміну від серій типу ВЛ. За перемикання відповідає регулятор "ПС" з 32 позиціями.
  Подібне рішення зумовило подачу меншого струму безпосередньо на контакт при комутації. У підсумку, вага перемикача зменшився, так як срібні контакти електровоза ЧС-4 замінили мідними аналогами. Тим не менше всі елементи ізоляції також виготовлялися з урахуванням повного напруги мережевого контакту.
  Електровози ЧС: технічні характеристики, опис та фото

  Локомотиви ЧС-7 і НС-8

  Ці електровози мають однакові конструктивні параметри, тільки сьома версія орієнтована на постійний струм, а "вісімка" - на змінний. Тягачі призначені для транспортування швидких поїздів на магістралях, які мають максимальну завантаженість, параметр напруги в контактної мережі складає 25 тисяч вольт, ширина залізничної колії - 1520 мм Електровоз ЧС, фото якого наведено нижче, від свого побратима відрізняється тим, що призначений для експлуатації від контактної мережі постійного струму (3 кВ), має інше розташування вікон, а також конфігурацією обладнання на даху, злегка подовженою рамою і колісними возами. При цьому ЧС-7 унаслідок споживання збільшеної сили струму і наявності деяких обмежень, розвиває менший показник потужності. На відміну від модифікацій НС-2 та НС-6 розглянуті локомотиви орієнтовані на водіння подовжених та великовагових пасажирських поїздів з меншими швидкостями.
  Електровози ЧС: технічні характеристики, опис та фото

  Технічні характеристики

  Щоб зрозуміти відмінність останніх видів електровозів, потрібно розглянути основні параметри локомотивів ЧС-7 і НС-8. Вони такі:
 • довжина однієї секції - 1687 м;
 • параметр висоти кузова (по приймачу струму в опущеному стані) - 445 (512) м;
 • гранична висота пантографа - 68 м;
 • ширина електровоза - 30 м;
 • база коліс - 1095 м;
 • шкворневая основа секції - 80 м;
 • база візків - 295 м;
 • колеса по діаметру - 125 м;
 • радіус прохідних кривих мо мінімуму - 100 м;
 • вага в зчепленні - 172 т (2 х 86):
 • параметр навантаження на рейку - 215 т;
 • напруга, змінний (25 кВ) або постійний (3 кВ) струм;
 • потужність тягових двигунів - 7200 кВт;
 • швидкість конструкційна/експлуатаційна - 180 (103) км/год;
 • максимальна тяга/в тривалому режимі - 471/248 кН;
 • показник потужності гальма реостатного типу - близько 7400 кВт;
 • передавальне співвідношення редуктора - 264;
 • гранична потужність опалювальної системи в складі до 28 вагонів - 1500 кВт.