Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Платинові свічки запалювання: характеристики та відгуки

19.12.18, Різне
392
Відбудеться поїздка, не підведе машина в відповідальної життєвої ситуації? Це залежить від багатьох факторів. У роботі «серця» автомобіля головний функціонал відводиться свічок запалювання. Якими з них порадувати свою «ластівку»? Це питання, яке цікавить будь-якого власника засобу пересування і вимагає уважного розгляду. Актуальна новинка авторинку - іридієві та платинові свічки. Про особливості останніх ми і розповімо.

Роль свічок запалювання

Платинові свічки запалювання: характеристики та відгуки
Під цим поняттям мається на увазі пристрій, що бере участь в підпал паливної суміші для стимуляції руху. Між електродами утворюється іскра в декілька десятків тисяч вольт. Довговічність пристосування залежить від різних факторів: має значення витрата палива, швидкість, з якою їздить власник транспортного засобу. Періодична заміна має місце в ході експлуатації. Важливо вміти розбиратися в конструктивних відмінності платинових і іридієвих свічок.


Складний вибір?

Платинові свічки запалювання: характеристики та відгуки
Для максимальної продуктивності пристрою розробники застосовують прогресивні технології. NGK, Denso і «Бош» стоять в числі передових творців високоякісних запчастин. На що звертають увагу при покупці?
 • Має значення здатність опору тепловим ударам, ізоляційні властивості.
 • Антикорозійні якості.
 • Надійність в різних умовах експлуатації.
 • Слід поцікавитися теплопровідністю ізолятора, електродів.
 • Платинові або іридієві

  Платинові свічки запалювання: характеристики та відгуки
  Найпоширеніший питання серед автолюбителів: платинова або іридієва свічка краще? Платину пропонують різні виробники. Головний робочий елемент пристрою – електрод. Моделі представлені на ринку у вигляді одноэлектродных або многоэлектродных модифікацій. Стандартне рішення – наявність центрального і бічного електрода. Постійна «робота» іскри веде до швидкого зносу цієї запчастини.


  Багатоелектродних свічки запалювання (платинові і іридієві) на практиці показали себе найкращим чином, продовжуючи термін служби цього сайту. Матеріали, які беруть участь у створенні, можуть бути різними, і основні параметри якісного використання диктуються особливостями електродних частин. Свічки запалювання застосовуються:
 • виготовлені з міді і поєднанні хрому з нікелем;
 • з платини і іридієві.
 • Вартість теж залежить від матеріалу: другі обійдуться дорожче. Платинові свічки і іридієві відрізняються у способах виробництва. Варто розібрати кожну деталь окремо.

  Про користь платинових свічок

  Платинові свічки запалювання: характеристики та відгуки
  Виробнича лінія заснована на використанні інноваційного обладнання. Сплав платини використовується для виготовлення центрального електродного елемента. За відгуками в мережі свічка з платиновим наконечником володіє рядом переваг.
 • Сприяють збільшенню рухової потужності.
 • Призводить до зменшення витрат на пальне з огляду зменшеної витрати.
 • Терміну придатності моделі збільшується в два рази.
 • З недоліків можна відзначити високу ціну, вимогливість до якості паливного ресурсу. Водії люблять їх за стабільність у роботі. Їх потужність збільшена інженерами за рахунок зменшення стрижневий товщини, дозволяючи модернізувати іскроутворення. Результат – гарний функціонування і запуск навіть у морозний день. На відміну від іридію платина наділена підвищеними показниками до температури плавлення, підсумок – подвоєне «довголіття».

  Як виграє автомобіліст, поставивши платинові?

  Платинові свічки запалювання: характеристики та відгуки
  Вартість – базова відмінність, автомобіліст може заощадити приблизно 40 %. Платинові свічки підходять більше для автомобілів з моторами і турбонагнітачами, интеркулерами. Автомобіліст виграє з економічної точки в такій ситуації. Вироби з дорогоцінного металу чудово справляються з високими навантаженнями, виправдовують вкладені гроші в автомобіль. Експерти виділяють наступні ознаки високої якості платинової свічки NGK.
 • Вироби стійкі до корозії.
 • Справляються з температурними коливаннями.
 • Займистість стабільна завдяки дії центрального електрода з низькою напругою.
 • До 100 тис. км, судячи з відгуків автолюбителів, деталь працює бездоганно.
 • Легкість запуску забезпечена при зверненні до U-образним профілем і електродним діаметром до 07 мм.
 • З урахуванням вищесказаного, відгуки водіїв підтверджують, що більш затребуваними є платинові свічки. Вибираючи продукт, варто враховувати тип автомобільного двигуна». Це ідеальне рішення для машин з турбокомпресором.

  Хитрощі вирішення питання

  Які ж платинові свічки або іридієві рекомендують професіонали? Автомеханіки, всупереч думку цінителів їзди на авто, найчастіше зупиняють свій вибір на іридієвих деталей. Чому? Відіграє велику роль стан транспортного засобу, його технічні властивості.
  Якщо ви вирішили встановити іридієві деталі на зносився агрегат, то ви тільки викинете гроші на вітер. Це рівним рахунком нічого не змінить в плані потужності і динаміки. Багато хто думає, що свічки з дорогоцінного металу не заллє. Це думка помилково, так як при попаданні масла в камеру згоряння неминуче відбудеться коксування свічок. Традиційна методика очищення цих запчастин згубна для дорогого металу. Нагар не чистять звичайними механічними способами. Загальний термін придатності обох пристроїв приблизно однаковий, за умови водіння за дорожнім коліях рідної Батьківщини та країн СНД.

  Фактори, що визначають заміну

  Частота замін платинових свічок запалювання залежить від деяких нюансів.
 • Скільки кілометрів «пробіг» автомобіль? При щоденному зверненні до транспорту ранній знос неминучий. Заміна іноді потрібна через 50 тис. км.
 • Стилістика їзди визначає частоту відвідувань сервісних центрів. Часті температури зі знаком «+», агресивна поведінка на дорозі – і «ласкаво просимо» у майстерню.
 • Уразливість відчувається у відношенні до якості придбаного палива, мастил. Поганий бензин додасть нагару до моторними свічковим деталей, погіршуючи динамічні показники.
 • Спостерігається залежність зміни цих запчастин від справності двигуна, його конструкції. Пильна увага до нього забезпечує довговічність свічок.
 • Марка і вік авто не на останньому місці. Старі вітчизняні засоби вимагають від господаря частих замін.
 • Пора міняти? Як це зрозуміти?

  Платинові свічки запалювання: характеристики та відгуки
  Заглянувши під капот і викрутивши деталі, рекомендується звернути увагу на такі моменти. У робочій системі не виникає відкладень: колір пристосування сірий. Присутність невеликої нагару: можна замінити аналогічними моделями з тепловими характеристиками. Обвуглені електродні пристрою подальшої експлуатації не підлягають.

  Деталь «кричить» про необхідність покупки нової за наявності забрудненого робочого простору, темно-коричневих відкладень, перебоїв у системі, дросельної забруднення. Це загрожує важкими наслідками. Потрібно провести діагностику, очистити свічку у бензині, але проблему варто шукати глибше – просто замінити їх мало. Невірно відрегульований зазор приладу веде до його руйнування, до того, що ущільнювачі перестають виконувати свої функції, до появи темних відкладень на поверхні циліндра. Купуючи свічки запалювання, необхідно знати, як відрізнити оригінал від підробки.

  Підробки

  Платинові свічки запалювання: характеристики та відгуки
  Як визначити: які платинові свічки запалювання, а які підробка? Виробничі конструктивні особливості відрізняють деталі від підроблених. Моделі NGK характеризуються перпендикулярним розташуванням електрода по відношенню до контакту. Підробки мають нерівний стрижень. Низька вартість – привід насторожитися. Відрізняється якісна сторона поліграфії: малюнки у оригіналу чіткі, яскраві; у підроблених – контури зображень зміщені вниз. На одній з граней цієї деталі вказано код партії. Різьба виконана ідеально, і ізолятор нагадує глазур, ще у підробок шорстке покриття.
  На виробах «Бош» присутній клеймо на паску, продаються деталі з гарантійним талоном, в якісній упаковці. Фальшивки поставляються найчастіше з Туреччини, надходячи на ринок у вигляді W7DC, W7 DTC. Їх можна визначити по деформації або від'єднанню бічної частини електродного. Залишаючись в циліндрі, вони завдають непоправної шкоди двигуну, що тягне за собою чималі грошові витрати. Підпільники придумали власну маркування W8 ATC. Продукти від нечесного майстри мають покриття з хромом, щільно прикипающим до голівці. Вони незабаром після придбання розхитуються, компресія починає зникати, автомобіль невблаганно втрачає динаміки. Для оригіналу характерна чітка глибока маркування, майстерно виконаний логотип. У фальшивок «Денсо» розмита напис на корпусі, блискучий контактний висновок, неякісно відцентровані електроди. Маркування зіскоблюється легко. Не зіткнуться з підробкою вкрай важливо для власників автотранспорту. Звертатися варто тільки професійні компанії, що спеціалізуються на продажу брендових деталей. Від цього залежить безпека на дорожньому полотні, фінансові витрати. Щоб уникнути конфузів краще прислухатися до порад експертів, вивчати відгуки досвідчених автовласників і пам'ятати, що своєчасність діагностичних заходів, техобслуговування, дбайливе ставлення до засобу пересування, купівля у надійного виробника запасних деталей - головні канони правильного користування автомобілем.