Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Suzuki Jimny — тюнінг автомобіля

19.12.18, Різне
260
Маленький і верткий Suzuki Jimny з тюнінгом для їзди по внедорожью відрізняється від великих «пройдисвітів» тим, що здатний проникнути в саму непроглядну глушину. Не даремно існує приказка: «Якщо «Джимни» не може десь проїхати, він просто об'їде це місце».

Вибір коліс

Це питання виникає у власника Suzuki Jimny у перші дні після покупки.
Suzuki Jimny — тюнінг автомобіля
Тут може бути розглянуто декілька варіантів:
 • 27-дюймові, розміром 215/70/R16 надіті на заводські диски, штамповані або литі, без різниці. Такий варіант можна навіть не розглядати як тюнінг, так як розмір для цієї моделі вважається рекомендованим заводом-виробником.
 • Робити тюнінг Suzuki Jimny, піднявши його на 8-16 див. В цьому випадку можна буде поставити 30-го розміру, але слід розуміти, що цього незабаром буде недостатньо.
 • Додавати до того, що вже зроблено, бодилифт, прибавляющий ще 3-4 див. В цьому випадку доведеться вносити зміни в трансмісію і приготуватися до заміни зірваних півосей, хабів та редуктора. Тоді можна буде одягати гуму 33-35 діаметра.
 • Такий варіант вважається найбільш оптимальним щодо тюнінгу Suzuki Jimny для бездоріжжя. Він дозволяє по-справжньому насолодитися їздою на цьому юрком позашляховику.


  Ліфт

  Вищенаведена інформація і фото тюнінгу Suzuki Jimny, представлене раніше, показують, що встановити великі колеса на цей маленький автомобіль можливо, тільки попередньо підготувавши його. Можна розглянути кілька способів задерти машину — яким з них скористатися автовласникові, він вирішує сам. Мотивацією тут виступає фінансова можливість і розмір бажаної гуми:
 • Для мінімального підйому в 3-5 см можна використовувати заводські проставки. Ціна комплекту вельми значна, а результат мінімальний.
 • Інший варіант — скористатися саморобними проставками під пружини. Відрізняється низьким фінансовим вкладенням і низькою ймовірністю хорошої якості. Прослужать такі елементи тюнінгу не більше 1 року.
 • Suzuki Jimny з тюнінг-ліфтом «по-колгоспному» полягає в заміні амортизаторів, пружин, виправленням катора, установкою проставок в кардан і монтажем регульованою панары. Такий варіант можна вважати найбільш прийнятним для використання «Джимни» за призначенням.
 • Зробивши боді-ліфт, можна встановити на «малюка» колеса екстремального розміру. Однак для Suzuki Jimny він не рекомендується, так як машина має високий центр тяжкості.


  Найпростіший спосіб установки великих коліс

  Якщо бажання зробити позашляховий тюнінг для Suzuki Jimny є, а вносити серйозні конструктивні зміни в його підвіску немає, можна скористатися іншим варіантом. Встановити колеса великого розміру на маленький автомобіль заважають колісні арки. Їх підрізання дозволить встановити будь-діаметр. Великі колеса дозволяють долати серйозні перешкоди.
  Suzuki Jimny — тюнінг автомобіля
  Єдиним недоліком можна назвати те, що акуратно зробити це не вийде. Тому маскувати місця надрізу доведеться гумовими накладками або фендерами. Вони, в свою чергу, будуть виконувати захист кузова про бруду, що летить під час руху, що можна розцінити як компенсацію за порушену цілісність кузова.

  Навісне обладнання

  Без додаткового навісного обладнання тюнінг Suzuki Jimny не можна назвати закінченим. Будь-який мисливець або рибалка погодиться, наявність лебідки на посиленому передньому бампері — це обов'язковий атрибут хорошого позашляхового автомобіля. Крім неї, не зайвим буде встановити такі захисні і допоміжні елементи:
 • Експедиційний багажник на дах дозволить розмістити в ньому багато корисного, включаючи пару запасних коліс, лопату і навіть надувний човен.
  Suzuki Jimny — тюнінг автомобіля
  Це істотно збільшує місце в невеликому салоні мініатюрного позашляховика.
 • Монтаж шноркелей дозволить не тільки змінити зовнішній вигляд авто, але і збільшити прохідність під час подолання водних перешкод.
 • Пороги, металевий кенгурятник і захист заднього бампера захистять елементи кузова в процесі подолання складних ділянок.
 • Металева захист піддону двигуна і пластиковий кожух, надівається зверху, не допустить потрапляння бруду в момент проходження грязьових перешкод.
 • Додаткові елементи освітлення, встановлені на даху або експедиційному багажнику, добре освітять дорогу навіть в туманній імлі.
 • Внутрішні доопрацювання

  Збільшення прохідності самого маленького позашляховика в світі не обмежується лише зовнішнім тюнінгом. Suzuki Jimny володіє непоганим і ергономічним салоном, який перед тим як намагатися долати ліси і гори, бажано доопрацювати. З найбільш поширених варіантів внутрішнього тюнінга можна відзначити такі:
 • Установка додаткового акумулятора дозволить убезпечити себе від неприємної ситуації.
 • Перегородка між салоном і багажним відсіком, в процесі руху по нерівному ділянки, дозволить уникнути «прильоту» в потилицю дрібних елементів вантажу.
 • Одним словом, можливості для позашляхового тюнінгу Suzuki Jimny дозволяють кардинально перетворити його зовнішній вигляд.
  Suzuki Jimny — тюнінг автомобіля
  Кількість виконаних робіт у цьому випадку може обмежуватися тільки фінансовими можливостями і бажанням його власника.