Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Снігохід для риболовлі: рейтинг кращих, необхідні функції і технічні характеристики моделей

19.12.18, Різне
416
Специфічним засобом пересування рибалок взимку є снігохід. Його використання дозволяє здійснювати швидку зміну місцезнаходження, а також перевозити значна кількість різноманітного рибальського спорядження. До незаперечних переваг цього виду техніки відносяться простота управління і нехитре обслуговування.

Вибір снігохода для риболовлі

У зимовий час року, в умовах снігу, рибалкам дістатися до заповітного водойми через ліс, зарості чагарнику або поля досить важко. Серйозну допомогу у цьому їм здатний надати снігохід. На річці, скутою льодом, він надає можливість відвідування найвіддаленіших закутків, які влітку бувають недоступні.
Снігохід для риболовлі: рейтинг кращих, необхідні функції і технічні характеристики моделей
Снігохід в класичному виконанні – це ходова частина, система управління і вантажний відсік. Пересування цього виду транспорту здійснюється шляхом передачі крутного моменту від двигуна до системи гусениць. Управління проводиться за допомогою направляючих лиж.


Снігоходи прийнято розрізняти залежно від їх області застосування. Це спортивні, утилітарні, туристичні, гірські, дитячі та міні-снігоходи.

Утилітарні моделі

Досвідчені рибалки радять використовувати так звані утилітарні моделі, що володіють оптимальними параметрами. Вони мають широкі і довгі гусениці. У них висока прохідність. Цей вид оптимальний для пересування по цілині. У утилітарних великий модельний ряд, який володіє різноманітними характеристиками. Можливо підібрати варіанти за вантажопідйомністю, що дозволяє застосувати на додаток до снегоходу сани та інші вантажі на лижах (полозах). Цей тип представлений двома типами підвіски, телескопічною і важільної. Їх застосування обумовлено специфікою їзди і рельєфом місцевості, на якій будуть пересуватися снігоходи. Однак у виробів цього виду відносно невисока швидкість. Вони володіють до того ж і значними габаритами, які можуть викликати проблеми при пересуванні через зарості і густий ліс.

Рекомендовані переваги в характеристиках снігоходів

Перед тим як придбати снігохід, фахівці пропонують здійснити аналіз наявних моделей. Параметри снігоходів аналогічні звичайним транспортним засобам. Однак мають і свої відмінності, що визначаються умовами та особливостями експлуатації.


Снігохід для риболовлі: рейтинг кращих, необхідні функції і технічні характеристики моделей
Рекомендується звертати увагу на наступні параметри: - Зазвичай об'єм двигуна снігоходів становить від 170 до 930 см 3. . Рекомендований і оптимальний - в межах 500 см 3 ; - У снігоходів, як було відмічено раніше, є два види підвіски, телескопічна і важільна. Першу відрізняють високі характеристики надійності, вона рідко ламається. Другий тип підвіски - важільний, він більш зручний при управлінні снегоходом. - Наявність можливості по трансформації сидіння. Як правило, в сучасних снігоходах можна встановлювати додаткові місця для пасажирів або багажник. - Функція підігріву сидіння і керма. Така опція бажана, якщо снігохід належить експлуатувати в тривалих переміщеннях, коли температура повітря нижче нуля. - Конструктивні особливості вітрового скла. Зазвичай це варіанти з високим або низьким профілем. Высокопрофильное призначене для захисту водія від вітру. Низькопрофільне вітрове скло - для снігоходів, на яких потрібно досягати великої швидкості.
- Функція доступу теплого повітря до ребристим підніжок метою запобігання їх обмерзання. - Можливість зміни гусениць та лиж з широких на вузькі і навпаки. - Бажано розглядати варіанти для риболовлі снігоходів розбірних. Проте зазвичай головним фактором при виборі снігохода є його вартість.

Підбір снігохода за параметрами

Снігоходи, як було зазначено вище, бувають різні. Однак для рибалки їх вибір відрізняється своєю специфікою, при якій окремими характеристиками цього виду техніки можна сміливо нехтувати.
Снігохід для риболовлі: рейтинг кращих, необхідні функції і технічні характеристики моделей
Вага. Для спортивних моделей ця характеристика важлива. Стосовно до снегоходу, якому належить попрацювати на скутому кригою водоймі, потрібно з'ясувати, чи рибак виїжджати на ньому на перший або останній лід. У цьому випадку першорядне значення буде мати вагу снігохода, так як тонкий лід може бути дуже податливий при значному навантаженні на нього. Потужність. Потужностні характеристики снігохода мають важливе значення для спортивних примірників. Однак для снігохода, який буде використовуватися рибалками, цей пункт не відноситься до важливих. Виконати завдання він може з успіхом і на невеликій швидкості, при малій потужності двигуна. Його головна мета - перевозити навантажені сани і рибалок. Ширина гусениць. Якщо снегоходу належить експлуатуватися тільки на вкритій кригою річці, то ширина гусениць для нього не важлива. Однак якщо належить переміщатися між водоймами, по засніжених полях і лісах, то цей параметр переходить в розряд критично важливих.
Надійність. До характеристик надійності снігохода для риболовлі треба поставитися серйозно. Умови перебування рибалки на річці припускають, що йому потрібно дістатися до місця ловлі і вибратися звідти. Внаслідок цього техніка в жодному разі не повинна його підвести. Економічність. Практично всі двигуни в сучасному виконанні, які застосовуються в снігоходах, мають однакові параметри в споживанні пального. Необхідно лише визначитися з характеристиками потужності.

Міні-снігоходи

В даний час на ринку є великий вибір міні-снігоходів. Такий вид транспорту вважається найбільш підходящим для зимової риболовлі. Особливо для тих регіонів, де випадає багато снігу, створює високий сніговий покрив.
Снігохід для риболовлі: рейтинг кращих, необхідні функції і технічні характеристики моделей
Гідність міні-снігоходів для риболовлі полягає і в тому, що для початку їх управління не потрібно спеціального навчання. Більше того, вартість їх досить доступна. Фахівці-рибалки авторитетно заявляють, що подібний транспорт здатний долати значні відстані по будь-якому снігу. Конструкція міні-снігоходів дозволяє без особливої праці їх розбирати і збирати знову. Вони вільно поміщаються в розібраному вигляді в багажник автомобіля. Не вимагають реєстрації, встановленої для стандартних снігоходів. Міні-снігохід для зимової риболовлі володіє невеликою вагою і малими габаритами. Один дорослий чоловік здатний легко дістати його з багажника автомобіля і занурити назад. У разі виникнення непередбачених обставин, коли снігохід по ходу руху провалюється у заглиблення, яму, його вільно визволить звідти одна людина.

Конструктивні особливості міні-снігоходів

Міні-снігохід конструктивно складається з окремих модулів. Вони легко монтуються в одне ціле. І так само безперешкодно він розбирається. Така особливість істотно спрощує процес перевезення. Модульна конструкція створює можливість суттєво економити на ремонтних роботах та технічному обслуговуванні.
Снігохід для риболовлі: рейтинг кращих, необхідні функції і технічні характеристики моделей
Істотно спрощується процес зберігання міні-снігохода. У розібраному вигляді він дуже компактний, займає мало місця, для нього не треба шукати якихось спеціальних приміщень. Міні-снігохід для риболовлі здатний рухатися з одним водієм зі швидкістю до 35 км на годину. Практика показує, що такі швидкості переміщення дуже зручні при пересуванні по льоду або снігу. Більш того, вона оптимальна для того, щоб людина відчувала себе безпечно і впевнено.

Переваги міні-снігоходів

До переваг міні-снігоходів можна віднести наступні: - У них є достатньо великий багажник під сидінням, що дозволяє перевозити необхідні рибальські приналежності. -Міні-снігоходи для риболовлі забезпечуються міцними металевими лижами. Вони надійні і стійкі. Заміна їх у разі поломки не становить праці. - До позитивних якостей міні-снігохода також відносять і те, що вони здатні рухатися зі швидкістю близько 20 км на годину, якщо на сидіння розміщено дві людини.
Снігохід для риболовлі: рейтинг кращих, необхідні функції і технічні характеристики моделей

Недоліки міні-снігоходів

Однак у снігоходів цього типу є і недоліки, про які необхідно знати і пам'ятати для того, щоб передбачити всі можливі негативні ситуації, а саме: - Міні-снігоходи відрізняються не дуже містким паливним баком. Якщо належить переміщатися на великі відстані, то водієві необхідно подбати про перевезення додаткових ємностей з пальним.
- Незважаючи на те що стандартні міні-снігоходи для риболовлі розраховані на двох пасажирів, процес їзди не відрізняється комфортом. Це позначається тоді, коли доводиться переміщатися на досить великі відстані. - Ноги водія і пасажира міні-снігохода ніяк не захищаються, тому необхідно дотримуватися обережності при пересуванні через зарості.

Снігоходи для риболовлі та полювання

Стандартні снігоходи російської збірки, до яких належать «Ірбіс», «Стелс», «Тайга», «Буран», порівняно з зарубіжними аналогами коштують набагато дешевше. Їх ціна починається від 200 тисяч рублів. До найдорожчим з цього ряду відносяться снігоходи моделі «Стелс». Залежно від комплектації вартість їх варіюється в діапазоні від 300 до 500 тисяч рублів.
Снігохід для риболовлі: рейтинг кращих, необхідні функції і технічні характеристики моделей
Вартість міні-снігоходів знаходиться в прямій залежності від їх характеристик, фірми-виробника, а також функціонального призначення. Зазвичай ціна коливається від 60 до 150 тисяч рублів. До найкращим снегоходам для риболовлі в категорії міні відносяться: «Бурлака», «Завірюха», Snow Fly, «Хаскі», «Рыбинка». Вартість снігоходів зарубіжних виробників набагато вище. Однак і якість їх досить високо. Найбільш популярні моделі: канадський Bombardier; Yamaha Motor Corporation з Японії; італійський Alpina Snowmobiles; американський Polaris Industries. Вартість цих машин від 750 до 900 тисяч рублів. На ринку також присутні і моделі компанії BRP - снігоходи LYNX і Ski-Doo. Їх ціна від 900 тисяч до півтора мільйонів рублів.