Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Заміна масла ВАЗ-2110: рекомендації, інструкція, вибір масла

24.12.18, Різне
311
ВАЗ-2110 – це дуже популярний у Росії автомобіль. Незважаючи на припинення серійного випуску, ця машина до цих пір користується попитом серед автолюбителів. Для багатьох «десятка» приваблива тим, що коштує порівняно дешево. Обслуговування також обходиться в меншу суму, ніж вимагають інші марки. Але потрібно розуміти, що запорукою стабільної і тривалої роботи ДВС і КПП є своєчасно виконаний ряд необхідних дій з технічного обслуговування машини. У сьогоднішній статті ми детально розглянемо, як виконується заміна масла на ВАЗ-2110 в ДВС і коробці передач. Ця інформація буде корисна для кожного автовласника.

Як часто проводити заміну

Згідно з правилами, заміна масла у двигуні ВАЗ-2110 повинна виконуватися кожні 10 тисяч кілометрів. Однак завжди слід враховувати умови експлуатації автомобіля. Так, якщо він використовується в складних умовах (великі перепади температур або постійні морози, їзда на високих оборотах), то даний інтервал рекомендується скоротити до 8 тисяч кілометрів.


Крім того, до таких умов можна віднести їзду в межах міста з частими пробками. Також відзначимо, що заміна масла ДВС повинна виконуватися й у разі тривалого простою. Якщо говорити про час, фахівці рекомендують робити дану операцію не рідше одного разу на рік. Справа в тому, що при довгому просте у двигуні буде утворюватися конденсат. Волога проникає у технічну рідину і змінює її характеристики. У підсумку мастильна плівка стає не такою міцною. Періодично слід не тільки контролювати в двигуні рівень масла, але і його зовнішній стан. Рідина не повинна бути чорною. Якщо це так, значить, масло ввібрало в себе продукти згоряння палива. Така рідина є непридатною для подальшої експлуатації.


Заміна масла ВАЗ-2110: рекомендації, інструкція, вибір масла
Якщо говорити про трансмісійне масло, тут інший інтервал. У даному випадку варто виконувати заміну кожні 90 тисяч. Якщо машина використовується в екстремальних умовах, інтервал слід скоротити до 70 тисяч кілометрів. Також рекомендується міняти масло в разі купівлі авто на вторинному ринку, якщо невідомо, коли останній раз воно відновлювалося.

Який обсяг заливати

Заправний обсяг масла залежить від типу двигуна. Так, якщо це 16-клапанний мотор, він вимагає 35 літра рідини. Якщо виконується заміна масла на ВАЗ-2110 8 клапанів, достатньо підготувати 32 літра. Таким чином для операції слід придбати стандартну 4-літрову каністру масла. Невикористаний обсяг можна застосовувати на долив, якщо мотор не новий і вже під'їдає масло. Так як після зливу масла в моторі все одно залишається певна його кількість, потрібно орієнтуватися по щупа. Заливати треба так, щоб рідина знаходилася між середньою і максимальною відміткою.

Рекомендації по вибору

Так як мотор «десятки» не є високотехнологічним, марка масла не грає першу роль. Виробник може бути будь-яким. Головне - не натрапити на підробку або відверто дешевий продукт. Вибирати масло потрібно, виходячи зі стану мотора. Так, якщо двигун має невеликий пробіг і повністю справний, фахівці рекомендують використовувати синтетичні продукти. Коли двигун не відрізняється стабільною роботою чи має пробіг більше 150 тисяч, краще перейти на напівсинтетику. Ну а мінеральні можна використовувати у разі, якщо пробіг двигуна далеко за 300 тисяч.
Що стосується в'язкості, рекомендується застосовувати масла з параметром 10W-40. Більш рідкі можуть просто просочуватися крізь сальники і прокладки.

Інструменти і матеріали

Щоб виконати заміну масла на ВАЗ-2110 нам потрібно підготувати:
 • Новий масляний фільтр.
 • Знімач фільтра.
 • Шматок чистої дрантя.
 • Набір гайкових ключів.
 • Воронку.
 • Нове масло.
 • Ємність для зливу відпрацювання (обсяг тари – не менше 35 літрів). Можна використовувати стару каністру, розрізавши її бічну частину для кращого заходу рідини.
 • До речі, на СТО може виконуватися експрес-заміна масла у двигуні. Рідина викачують через щуп за допомогою насоса. Якщо робота робиться в гаражі своїми силами, на дану операцію потрібно трохи більше часу.

  Підготовка до роботи

  Перед тим як виконати заміну масла на ВАЗ-2110 рекомендується прогріти двигун до робочої температури. Особливо це потрібно зробити взимку, так як в'язкість масла сильно залежить від температури навколишнього середовища. Прогрів необхідний для того, щоб прискорити час зливу старої рідини. Чим вона густіше, тим повільніше буде відбуватися заміна.
  Заміна масла ВАЗ-2110: рекомендації, інструкція, вибір масла

  З чого почати

  Бажано загнати автомобіль на оглядову яму. При відсутності такої роботи робити можна, але це буде складніше. Отже, беремо ріжковий ключ і викручуємо зливну пробку, яка розташована на піддоні двигуна. Встановлюємо тару під отвір. Бажано робити це заздалегідь, коли пробка ось-ось відкрутиться. Чекаємо, поки рідина повністю не зіллється. Щоб прискорити процес, слід відкрутити маслоналивную пробку на клапанній кришці ДВС. Так ми виключимо вакуум в масляній системі. Якщо мотор до цього був прогрітий, достатньо почекати 10 хвилин, поки вся рідина не витече. Далі тару зі старим маслом відставляємо в сторону. Пробку закручують назад.

  Промивка

  Зазвичай цю операцію проводять у випадку, якщо виконується заміна масла на СТО. Промивка не обов'язкова, але її рекомендують робити при переході з однієї марки масла на іншу. Для цього купується спеціальне промивне масло. Його заливають в двигун, після чого закручують пробку на горловині і запускають двигун на 15 хвилин. ДВС повинен опрацювати даний період часу на холостих обертах. Після цього рідина зливається за схемою, описаною вище.

  Фільтр

  Не варто забувати і про цю важливу деталь. Після зливу відпрацьованого речовини потрібно викрутити фільтр. Варто заливати всередину масло? Це спірне питання. Як показала практика, якщо встановити фільтр без масла, шкоди це двигуну не принесе. Мастило встигне наповнити собою деталь до запуску двигуна. В якості рекомендацій майстри радять змащувати гумове ущільнювальне кільце фільтра. Зверніть увагу, що затягувати елемент потрібно від руки, а не ключем. В іншому випадку демонтаж фільтра при подальшій заміні масла на ВАЗ-2110 буде скрутним.

  Заміна масла ВАЗ-2110: рекомендації, інструкція, вибір масла

  Заливка масла в двигун

  Основна частина роботи вже зроблена. Нам залишилося лише залити нову рідину. Щоб не пролити олію, рекомендується використовувати лійку. Заливати треба до того моменту, поки рівень щупа не досягне максимальної позначки. Далі слід закрутити кришку і запустити двигун. У перші 1-2 секунди після запуску на панелі приладів може горіти лампа тиску масла. Після заміни це нормальне явище. Лампа повинна швидко згаснути. Довго чи повинен бути задіяний двигун? Достатньо, щоб він працював на холостих 5 хвилин. Потім глушимо автомобіль і знову перевіряємо рівень масла. Він повинен трохи знизитися. При необхідності знову доливаємо трохи олії. Бажано, щоб рівень був між серединою і максимумом. За такою ж схемою виконується заміна масла на СТО.
  Заміна масла ВАЗ-2110: рекомендації, інструкція, вибір масла

  Рекомендації фахівців

  Деякі майстри рекомендують при заміні робити чистку новим маслом. Тобто потрібно відкрутити зливну пробку, і залити близько 200 грам рідини. Це актуально у випадку, коли не виконувалась промивка. Як показує практика, нове масло набуває темний колір. Невеликого обсягу достатньо, щоб вивести всі продукти відпрацювання. Необхідно прибрати з двигуна брудний продукт. Після цього можна вже закручувати пробку, і заливати масло повністю.

  Заміна масла в коробці ВАЗ-2110

  Щоб злити масло, попередньо потрібно його прогріти. Так як воно більш в'язке, ніж моторне, зливатися воно буде набагато довше. Рекомендується виконати невелику поїздку, щоб прогріти масло для МКПП.
  Серед інструментів нам знадобиться ключ на 17. Що стосується масла для МКПП, слід вибрати продукт з в'язкістю 80w90 або 75w90. Виробник може бути будь-яким. Якщо бюджет обмежений, можна придбати ТАД-17. Серед більш дорогих брендів фахівці радять вибирати «Кастрол» або «Шелл». Обсяг трансмісійної рідини - 35 літра.
  Заміна масла ВАЗ-2110: рекомендації, інструкція, вибір масла

  Інструкція по заміні масла в коробці

  Машину заганяють на оглядову яму. Автомобіль повинен перебувати в горизонтальному положенні. Потрібно знайти зливний отвір. Під нього треба підставити порожню тару (за аналогією з ДВЗ можна застосувати каністру). Рекомендується прочистити сапун за допомогою дроту, попередньо знявши гумовий ковпачок. Зливний болт відкручують плавно, щоб не зірвати різьблення. Далі потрібно почекати, поки старе масло не витече повністю з коробки. Зазвичай на це потрібно 15 хвилин. Після цього приступають до заливання нової рідини. Пробку при цьому закручують.
  Заміна масла ВАЗ-2110: рекомендації, інструкція, вибір масла
  Потрібна промивка? Дана операція потрібно тільки в тому випадку, якщо у відпрацюванні є металеві частинки – стружка, пил та інші. Якщо всі ці елементи є в старому маслі, то в ідеалі потрібно розбирати коробку і ремонтувати її міняти підшипник або пошкоджений вал). Використовується промивання за такою ж схемою, що і для ДВЗ. Якщо старе масло чорне, але без сторонніх частинок, значить, все добре. Приступаємо до заливання. Орієнтуватися потрібно рівнем на щупі. Він повинен бути не менше середнього. Якщо в трансмісії щупа немає, додаємо масло через заливний отвір. Як тільки вона потече з отвору, можна завершувати роботу. Це означає, що рівень масла максимальний. Фахівці рекомендують періодично перевіряти. Це стосується як двигуна, так і коробки. Відсутність масла або його малий рівень згубно впливають на ресурс тертьових пар і елементів.

  Шкідлива для промивання двигуна і КПП автомобіля

  Не варто зловживати промивним маслом. Використовувати його треба тільки в крайніх випадках. Застосовують його при переході з одного типу масла на інший (наприклад, з синтетики на напівсинтетику), або для того, щоб змити залишки стружки і інших забруднень з нутрощів двигуна. В цілях профілактики використовувати промивне масло немає необхідності.
  Заміна масла ВАЗ-2110: рекомендації, інструкція, вибір масла

  Висновок

  Ми розглянули, як можна виконати заміну масла в двигуні і трансмісії «десятки». Як бачите, операція не дуже складна. Кожен власник авто може виконати її самостійно.