Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Заміна масла ВАЗ 2107: види масла, технічні характеристики, дозування, інструкція по заміні масла своїми руками

24.12.18, Різне
77
Кожному власнику ВАЗ 2107 хоч раз зіткнувся з тим, що двигун почав барахлити, відомо, що часто всьому виною є відпрацьоване масло. Якщо заміна не була зроблена вчасно, навіть ці легендарні машини вітчизняного автопрому, які, за чутками, не ламаються взагалі, можуть дати збій. Вміти провести заміну масла в ВАЗ 2107 в будь-якому випадку треба, тому що робити це доведеться кожні 15 тисяч кілометрів пробігу, хоча бажано скоротити цей строк до 10 тисяч. До того ж, це не так складно і допоможе вам заощадити гроші на автосервісі.
Заміна масла ВАЗ 2107: види масла, технічні характеристики, дозування, інструкція по заміні масла своїми руками
Якщо масло, лімфу вашого автомобіля, не міняти досить часто, то двигун починає грітися, а в результаті – ламається. У статті, поданій нижче, ми розповімо, як зробити заміну масла ВАЗ 2107 своїми руками.


Коли потрібна заміна масла?

На приладовій панелі є датчик, подсвечивающийся при зниженні тиску масла. Власне, це і є дзвіночком до заміни. Датчик тиску масла починає горіти в різних випадках, в основному з-за розрідження ПММ або його втрати внаслідок зносу шлангів, трубок, прокладок і хомутів. Однак, навіть якщо всі потрібні для циркуляції масла елементи в ідеальному стані, воно, навіть саме надійне і дороге, все одно старіє. У випадку з ВАЗ 2107 заміну масла в коробці передач треба проводити кожні 30-60 тисяч кілометрів, або кожні три роки, багато що залежить від умов навколишнього середовища.

Індикатор тиску

Заміна масла ВАЗ 2107: види масла, технічні характеристики, дозування, інструкція по заміні масла своїми руками
Однак крім, власне, позначення проблем безпосередньо з технічною рідиною, індикатор тиску може горіти і з інших причин. Він сам може бути зламаний, таке теж буває. Тому в першу чергу, коли ви бачите індикацію, слід перевірити рівень масла. Якщо він відповідає нормі, то потрібно перевірити інжектор, яка і створює необхідний рівень тиску – його поломка призводить до збою в роботі датчика.


Також може забруднитися сітка масляного насоса. Коли це відбувається, індикатор починає горіти при заглушеному двигуні. Сітка забивається при використанні низькопробного масла або при частому попаданні в мастило пилу.

Вибір масла на заміну

Всього існує три види масла для ВАЗ 2107 заміна якого може знадобитися:
 • Мінеральне – природний нафтової продукт, без хімічної обробки. Був довгий час єдиним вибором, але з розвитком хімічної галузі з'явилися синтетичні види масел. При роботі з-за нього в двигуні утворюються відкладення, що прискорює його знос.
 • Напівсинтетичне – дорожче мінерального, але дешевше чистої синтетики. Підходить для відносно нескладних умов роботи, повільно випаровується, має високі технічні показники.
 • Синтетичне – найдорожчий вид, придатний для важких умов роботи. Чудово переживає перепади температури, заповнює, в тому числі тріщини і щілини, значно продовжуючи термін служби двигуна.
 • Заміна масла ВАЗ 2107: види масла, технічні характеристики, дозування, інструкція по заміні масла своїми руками
  В цілому, якщо ви живете в регіоні з м'яким кліматом, то напівсинтетичне масло буде для вас ідеальним варіантом. Також рекомендує змінювати його відповідно до сезону, це дозволить часом зберегти гроші на інші цілі, хоча деякі обходяться затокою внесезонного варіанти. Так або інакше, від душі рекомендуємо масло, в'язкість якого дорівнює 10w-40w.

  Підготовка до заміни масла

  Успішно впоратися з заміною масла в двигуні ВАЗ 2107 допоможуть кілька простих порад:
 • По-перше, потрібно придбати фільтр під вашу модель авто.
 • По-друге, закуповувати масло краще про запас, щоб мати можливість при його згорянні швидко долити. Для заміни масла в ВАЗ 2107 інжектор 1.5 вимагає 3 літри. Відповідно, краще буде купити десь 4-5 літрів.
 • По-третє, ви могли чути, що перед тим, як почати заміну масла, краще промивати двигун. Не завжди це так, при використанні синтетики і деяких напівсинтетичних масел цього краще уникати, інакше кажучи, якщо замінна мастило низької якості.
 • При частій промивки двигуна масло вимивається з важкодоступних частин, це призводить до надмірного зносу при доливання масла "в полі".

  Інструментарій

  Заміна масла ВАЗ 2107: види масла, технічні характеристики, дозування, інструкція по заміні масла своїми руками
  Ніякого особливо складного обладнання не потрібно. Все, що треба, може знайтися у будь-якого автолюбителя:
 • Трубка металева, діаметром 12 мм
 • Ключ на 17.
 • Торцевий ключ на 12.
 • Знімач масляного фільтра.
 • Ємність під старе масло.
 • Щуп з ознакою рівня масла.
 • Детальна інструкція

 • Прогрійте двигун і забезпечте легкий доступ до днища авто, наприклад, заженете на спеціальну стійку. Заглушіть мотор, поставте ємність для зливу (на 4 і більше літра) так, щоб вона перебувала під картером.
 • Відкрийте капот, знайдіть на кришці від клапана заливну горловину, викрутити її.
 • Беремо ключ на 12 шукаємо зливну пробку на піддоні і відкручуємо її. Все це слід робити обережно, оскільки розігріте масло сильно обпікає.
 • Чекаємо повного зливу технічної рідини при открученной кришки заливної горловини, це займе приблизно 30 хвилин.
 • Відкручуємо масляний фільтр, краще всього використовувати спеціальний ключ. При його відсутності можна взяти викрутку, але фільтр доведеться поставити інший. Відкручувати руками не бажано, двигун теж гарячий.
 • Закручуємо назад зливну пробку картера, ставимо фільтр на заміну (обов'язково потрібно змастити ущільнювальне кільце), також залийте у фільтр трохи олії і закрутіть його руками.
 • Заміна масла в КПП ВАЗ 2107 виробляється трохи з іншого боку. Для його заливки потрібно спеціальний шприц, що продається в будь-якому спеціалізованому магазині, а в процесі бажано підняти авто з боку заливного отвору, щоб олії вмістилося трохи більше.
 • Переконайтеся, що зливна пробка закручена щільно, потім слід приступати до заливання трьох літрів масла в двигун через отвір на клапанній кришці. Почекайте 5-10 хвилин, щоб масло осіло, потім перевірте рівень щупом - він знаходиться між мітками. Пам'ятайте, що заміна технічної рідини потрібна не тільки двигуна, але і ПММ двигуна і КПП. Їх треба міняти з різною періодичністю.
 • Заведіть автомобіль, уважно стежачи за індикатором тиску масла: він повинен зажевріти на 5-10 секунд. Протримаєте двигун в холосту 20 хвилин.
 • Ще раз перевірте щупом рівень масла. Не забудьте про фільтр і пробку, огляньте їх наявність.
 • Заміна масла ВАЗ 2107: види масла, технічні характеристики, дозування, інструкція по заміні масла своїми руками
  На цьому все. Самостійна заміна масла в ВАЗ 2107 дозволяє не тільки заощадити гроші, але і підвищити свою незалежність. Тримаючи в автомобілі необхідні для заміни масла запчастини, ви зможете проводити цей ритуал «в полі». Також радимо запас закуповуватися запчастинами мастильної системи, адже ціни ростуть, і якщо у вас в дорозі, особливо за містом, виявиться витік мастила або забруднення фільтрів, чекати евакуатора доведеться довго.