Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Двигун R2 Mazda: характеристики, надійність, переваги

24.12.18, Різне
277
Мотор даної марки створений в класичному варіанті виробництва. Четырехкатный і форкамерный, він має обсяг 22 літра, що функціонує на дизелі. Дизельне паливо вигідно в порівнянні з бензином, обходиться дешевше, машина на такій схемі роботи простіше в обслуговуванні. Розробники створили двигун R2 щоб дати функціонал важким автомобілям.

Конструктивні секрети

Двигун R2 Mazda: характеристики, надійність, переваги
Для вантажівок силове пристосування побачило світ у 80-х роках минулого століття. Модель наділена чотирма циліндрами, розміщеними в однорядье. В цій же системі розташований ще один, доданий у верхній частині. Кожен з циліндрів супроводжується впускним і випускним клапанами. Комплекс повинен направити пальне насосним пристроєм з підвищеним тиском, керованим механічним шляхом. На окремих марках інженери використовують ТНВД на электроуправлении.


Переваги насоса в двигуні R2 в компактності розмірів, в рівномірності розподілу в циліндрах відмінним функціоналом на великих обертах. Його місія - забезпечення стабільного рівня тиску в конструкції. Цей параметр продиктований режимом роботи мотора. Що означає поняття «форкамерный впорскування» в двигуні R2? Відповідь полягає в наступному: передкамера, синхронізована з циліндричної групою, приймає паливо. Відбувається його займання, подальший шлях лежить в камеру згоряння. В ній починається процес згоряння.

Роль колінчастого вала

Двигун R2 Mazda: характеристики, надійність, переваги
Двигун працює справно в різних режимних форматах за допомогою паливного регулятора. Його завдання обмежити максимум оборотів колінчастого валу. Агрегат обладнаний 8 противагами. Зубчастий ремінь виконує роль приводу ГРМ. В цьому випадку двигун R2 дизель може мати плунжерний ТНВД.


Для збільшення обсягу інженери використовували недовгий поршень. Циліндровий безгильзовый блок, наділений каналами у формі хрестів для змащування, виготовляється з міцного матеріалу - чавуну. Такий варіант відрізняється міцністю, хоч і додає масу. Шайби регулюють теплові зазори клапанів.

Нюанси мотора

Двигун R2 Mazda: характеристики, надійність, переваги
Експерти відзначили важливу особливість – поршнева група. Завдання термокомпенсирующих литих вставок – не допустити збільшення дюралей, зменшуючи розміри проміжку між поршнем і циліндром. Динамічний демпфер сприяє кращому газораспределению. Кришка і опора ГБЦ виробляються з алюмінію не випадково, щоб не додати зайвої маси і забезпечити надійність. Робота навісного обладнання деяким чином продиктована дію ременя ГРМ. Виробник двигун Mazda R2 оснастив системою воздухоохлаждения закритого типу, де холодоагент рухається примусовим чином завдяки наявності відцентрового насоса. Якими достоїнствами може похвалитися «полум'яне серце» машини?

Про доцільність, переваги та недоліки

Головка циліндрового блоку характеризується з не дуже позитивного боку. Секрет негативних відгуків водіїв у її перегріві, внаслідок чого виникає велика кількість тріщин. Проблема полягає також у виявленні цього нюансу. Автомобіліст розпізнати неполадки може, розганяючись до певної швидкості: «серце» машини стане нагріватися, перевищуючи встановлені межі. У сервісних центрах Росії з пошуком запчастин для цього вузла виникають проблеми. У зв'язку з цим майстра частенько звертаються до голівок від рухової конструкції RF-T або користуються R2BF.
Тюнінг на двигун "Мазда" R2 своїми руками – захід нереальне в звичайних умовах гаража. Оптимальний спосіб – звернення до професійної сервісній службі. Основна перевага апарата в його універсальності: він підійде для мінівенів, вантажних авто завдяки непоганий потужності, хорошим характеристикам поршневий конструкції, хорошої тяги на малих обертах. Єдиний момент – велику швидкість движок не витримує, так і не розрахований на це спочатку. Водії вважають двигун R2 "Мазда Бонго" досить надійним, хоча і видає помітний шум. Поломки все ж трапляються.

Поширені несправності

Двигун R2 Mazda: характеристики, надійність, переваги
Частих поломок автолюбителю очікувати не доводиться, проте доведеться зустрітися з наступними можливими дефектами:
 • Форсунки перестають правильно виконувати свої завдання. В результаті автомобіль не запускається. Причиною цього можуть бути несправності свічок запалювання, паливного насоса.
 • Непостійність надійності викликано високим відсотком зношеності частин ГРМ або проникненням повітря в пристрій подачі палива.
 • Компресія знижує свої властивості, рівень її падає, у результаті чого утворюється чорний дим. Причиною такої поведінки також стає випадання з робочого режиму форсунок, голку заклинює в розпилювачі.
 • Зниження компресійного рівня одночасно викликає незрозумілі стуки. З'являється «недуга» внаслідок передчасного вприскування пального, старіння деталей ШПГ.
 • В ремонті не з'явиться складнощів при зверненні до фахівців. Варто вибирати сервісний центр з оснащеної матеріальною і технічною базою.

  Основні характеристики грамотного ТО

  Техобслуговування повинно проводитися вчасно. Експерти рекомендують заїхати в майстерню, минаючи 10-тисячний кілометровий рубіж. Слід поміняти масло, фільтри масляний і повітряний, зробити виміри тиску, відрегулювати роботу клапанів. Досягнувши позначки пробігу в 20000 км, особливу цінність представляють діагностичні процедури в комплексному плані всього движка. У цей період у двигуні R2 слід замінити мастило, паливний фільтр. Через 30 тис. км. треба виконати протяжку болтів ГБЦ, поміняти охолоджуючу рідину. Заміну ременя приводу ГРМ потрібно проводити через кожні 80000 км, форсунок – раз на рік.

  Тюнінгові особливості

  Двигун R2 Mazda: характеристики, надійність, переваги
  Економічність двигунів на дизелі доведена практикою, але страждає потужність в порівнянні з бензиновими варіаціями. Більшість власників транспорту вдається в цьому випадку до тюнінгу для збільшення мощностного показника. Робота довга, не з дешевих. Пред'являються високі вимоги до кваліфікації майстра: він повинен мати досвід у проведенні механоскладальних маніпуляцій на професійному рівні. Процедура включає ряд робіт. Нерідко практикується встановлення турбонаддува. При грамотному підході, своєчасному обслуговуванні, висококваліфікованому тюнинговании мотор прекрасно прослужить довгі роки.