Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Шини Tigar Summer SUV: відгуки, характеристики

29.12.18, Різне
174
При виборі шин для автомобіля необхідно врахувати багато різних факторів. Більшість водіїв основну увагу приділяють питанню ціни. Дешеві варіанти шин пропонує сербська компанія Tigar. Причому нерідко якість цієї гуми нічим не поступається аналогам від великих міжнародних брендів. Наприклад, у відгуках про Tigar Summer SUV водії вказують насамперед на надійність представленої гуми.
Шини Tigar Summer SUV: відгуки, характеристики

Трохи про бренд

Компанію Tigar заснували в 1935 році. Спочатку фірма займалася виготовленням різних гумотехнічних виробів. Перші покришки з заводу в місті Пірот зійшли з конвеєра в 1959 році. З 1997 року бренд належить французькому холдингу Michelin. Подібне злиття дозволило компанії розширити ринки збуту і модернізувати виробничі потужності. Це позитивно вплинуло і на якість готової продукції. Бренд отримав сертифікат відповідності ISO 9001. Зараз шини Tigar продаються в 50 країнах світу. Причому їх список щорічно лише поповнюється.


Шини Tigar Summer SUV: відгуки, характеристики

Для яких авто

Модель Tigar Summer SUV XL розроблялася спеціально для транспортних засобів з повним приводом. В принципі, це відображено і в назві покришок.
Шини Tigar Summer SUV: відгуки, характеристики
Шини випускають в 31 варіанті типорозміру з діаметрами посадки від 15 до 19 дюймів. Такий підхід дозволяє виробникам повністю охопити відповідний сегмент ринку. В залежності від типорозміру відрізняються і характеристики покришок. Наприклад, шини Tigar Summer SUV 55215 R18 мають індексом швидкості V. Це означає, що модель здатна розвивати до 240 км/ч. При цьому всі заявлені експлуатаційні характеристики залишаються незмінними. Деякі типорозміри значно продуктивніше.

Сезон експлуатації

Компаунд у представлених покришок жорсткий. Тому їх можна використовувати тільки при підвищених температурах. Навіть невелике похолодання здатне викликати повне затвердіння гуми, в результаті чого помітно знизиться площа плями контакту. Покришки втратять зчеплення з дорогою, що позначиться і на безпеці руху. Ризик неконтрольованих заметів зростає в кілька разів.


Розробка

Шини Tigar Summer SUV: відгуки, характеристики
При проектуванні шин Tigar використовуються найсучасніші технічні рішення. Спочатку інженери компанії створили цифрову модель. По ній вони випустили прототип гуми. Його протестували на спеціальному стенді і випробувальному полігоні Michelin. Тільки після внесення всіх необхідних коригувань покришки надійшли в серійне виробництво.

Пара слів про дизайн

Дизайн шин визначає багато ходові характеристики гуми. Від нього залежить продуктивність моделі, якість розгону, безпеку проходження поворотів. Інженери бренду наділили ці шини "Тігар" (Tigar) ненаправленим Z-подібним симетричним малюнком протектора.
Шини Tigar Summer SUV: відгуки, характеристики
Центральна частина складається з трьох ребер жорсткості, кожне з яких являє собою агломерацію невеликих блоків складної геометричної форми. Підвищена жорсткість елементів покращує курсову стійкість. У відгуках про Tigar Summer SUV водії відзначають, що необхідність коректувати траєкторію руху відсутній навіть на надвисоких швидкостях. Природно, це можливо тільки при дотриманні деяких умов. Справа в тому, що відразу після установки нових покришок водій повинен заїхати на балансувальний стенд. Не рекомендується і розганятися до швидкостей, що перевищують максимум, заявлений самим виробником. Підвищена жорсткість центральній частині протектора допомагає поліпшити і якість маневрування. Шини швидко реагують на будь-які зміни рульової рейки. Автомобілісти відзначають практично спортивну динаміку шин. Це дозволяє зберегти повний контроль над дорогою.
Блоки центральній частині - невеликих розмірів. В результаті збільшується кількість граней зчеплення в зоні контакту. У відгуках про Tigar Summer SUV автомобілісти відзначають, що машина легше набирає швидкість. Знесення при розгоні виключені повністю. Плечові зони наділені специфічним закритим дизайном. Наявність жорстких перемичок між блоками дозволяє знизити ризик деформації елементів при різких динамічних навантаженнях, що виникають під час проходження поворотів і при гальмуванні. Проведення подібних маневрів більш передбачувано. Контроль руху зберігається повністю.

Поведінка на мокрій дорозі

Найбільші складності влітку у автомобілістів виникають при пересуванні в дощ. Справа в тому, що між покришкою та асфальтовим полотном виникає специфічний водний заслін, в результаті чого знижується площа контакту. Автомобіль втрачає керованість, підвищується ймовірність аварії. У цих шинах "Тігар" усунути ефект гідропланування вдалося завдяки комплексному підходу.
Шини Tigar Summer SUV: відгуки, характеристики
Інженери наділили модель розвиненою системою дренажу. Вона представлена шістьма поздовжніми канальцями та безліччю поперечних. Під час обертання колеса створюється відцентрова сила, яка і затягує воду вглиб протектора. Потім рідину перерозподіляється і віддаляється в бік. Дренажні елементи отримали збільшені розміри. Від цього зріс і обсяг води, що видаляється з площі контакту в одиницю часу. На підвищення якості зчеплення позитивно вплинув і компаунд покришок. При складанні гумової суміші хіміки концерну збільшили частку кремнієвих сполук. У результаті зросла і зчеплення з дорогою. У відгуках про Tigar Summer SUV власники відзначають, що покришки буквально прилипають до дорожнього полотна. Ризики зносу машини мінімальні.

Їзда на бездоріжжі

Ці шини призначені для машин з повним приводом: позашляховиків, кросоверів. Ось тільки випробування брудом вони не витримають. Розмірів дренажних елементів не вистачить для того, щоб грудки налиплої землі могли впасти з поверхні шини під власною вагою. Грунтовка — межа прохідності. Це повною мірою відображено і у відгуках про Tigar Summer SUV.

Довговічність

Інженери бренду зуміли підвищити і необхідність представленої моделі. Самі водії відзначають, що покришки не втрачають своїх експлуатаційних характеристик аж до 60 тис. км пробігу. Поліпшити представлений параметр вдалося завдяки комплексу рішень. Представлену модель наділили стабільним плямою контакту. Воно зберігається незмінним при будь-яких режимах і вектори їзди. У підсумку протектор стирається рівномірно. Виражений акцент на плечові зони або центральну частину відсутня. Умова одна — контроль тиску в шинах.

Для зниження швидкості абразивного зносу компаунд покришок виробляють з додаванням технічного вуглецю. У підсумку протектор стирається значно повільніше.
Шини Tigar Summer SUV: відгуки, характеристики
У відгуках про Tigar Summer SUV власники зазначають, що ця модель не боїться навіть бічних ударів. Справа в тому, що каркас шин отримав кілька додаткових шарів полімерного корду. Нейлон еластичний. У результаті енергія удару розподіляється по всій поверхні шини. Це запобігає ризик деформації сталевих ниток. Ймовірність виникнення гриж і шишок мінімальна.

Комфорт

Представлена модель покришок демонструє і пристойні показники комфорту. Водії відзначають тишу в салоні і високу плавність ходу. Незважаючи на спортивний характер цих шин, гума не викликає зайвої вібрації в салоні. Надлишкова енергія ударів гаситься за рахунок полімерних ниток у каркасі. Таке рішення знижує і рівень деформаційної навантаження на елементи підвіски машини. Змінний крок у розташуванні шашок протектора дозволяє резонувати виникають додаткові шуми. Покришки самостійно гасять вібраційні хвилі, які утворюються при терті колеса об поверхню дороги.

Думки експертів

Шини Tigar Summer SUV: відгуки, характеристики
У ході тестів Tigar Summer SUV виявилися плюси і мінуси представленої моделі. Експерти з ADAC відзначили насамперед надійність маневрування і легкість набору швидкості. До переваг шини віднесли і короткий гальмівний шлях. За цим показником гума перевершила аналоги від бренду Kormoran. Tigar Summer SUV показали стійку поведінку при різкій зміні дорожнього полотна. Головним недоліком німецькі випробувачі назвали обмежену прохідність покришок. Ця гума підходить винятково для асфальту.

Думки водіїв

Автомобілісти відзначають передусім демократичність бренду. Ціни на цю гуму вище, ніж на аналоги з Китаю, але значно нижче, ніж на схожі моделі від Continental або Michelin.