Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Доробка "УАЗ-Патріот" своїми руками: опис моделі і варіанти модернізації

29.12.18, Різне
310
Завдяки особливостям конструкції вітчизняної машини виконати доробку своїми руками "УАЗ-Патріот" можна в різних напрямках. Основний критерій – фантазія і фінансові можливості власника. При модернізації позашляховика роблять упор на комплексне оснащення транспортного засобу або просто покращують тягові можливості і комфорт салону. За своєю конструкції автомобіль відноситься до класу техніки, оснащується нерозрізними подрессоренными мостами, посиленою рамою з залежною підвіскою.
Доробка "УАЗ-Патріот" своїми руками: опис моделі і варіанти модернізації

Загальна інформація

Доробка своїми руками "УАЗ-Патріот" часто вимагається, якщо автолюбителя не влаштовує заводська компонування. Її цілком вистачає для поїздки за місто, на дачу, або за певних ділянок бездоріжжя. Незважаючи на досить непогані показники, від впроваджених конструктивних рішень страждають комфорт та динаміка авто.


Щоб повністю розкрити потенціал позашляховика, багато власники вдаються до його модернізації тим або іншим способом. Благо більшість впроваджень цілком реально можна зробити своїми руками. Часто роботу починають з облагороджування салону, оснащення якого виглядає досить непоказно, та й шумоізоляція залишає бажати кращого. Розробники опціонально можуть запропонувати гідравлічний підсилювач, кондиціонер, підігрів дзеркал. Цього не завжди достатньо.

Доопрацювання салону "УАЗ-Патріот": з чого почати

Зовнішню начинку розглянутого автомобіля можна змінити кардинально. Серед популярних і ефективних доробок:
 • Монтаж спортивного керма.
 • Заміна сидінь на поліпшені аналоги.
 • Установка інформативного важеля КПП.
 • Оснащення машини GPS-навігатором, зручними утримувачами і перемикачами.
 • Кріплення відеореєстратора.
 • Основне питання – здійснення повної шумовий ізоляції. Для цього потрібно попрацювати, оскільки необхідно розбирати салонну частина з демонтажем крісел і передній панелі. Зате потім результат вас приємно здивує.


  В якості першого шару шумоізоляції підійде вібропласт або його аналоги. Наступний ряд – поглинач шуму типу В-100 або Fibermat. Це одні з кращих матеріалів, які не так просто знайти у вільному продажу. Аналоги, представлені на ринку, дешевше, але дають дуже слабкий ефект, який практично непомітний.
  Доробка "УАЗ-Патріот" своїми руками: опис моделі і варіанти модернізації

  Тюнінг приладовій панелі

  Після монтажу посиленою шумовий ізоляції можна приступати до доопрацювання своїми руками грубки "УАЗ-Патріота" і панелі приладів. У першому випадку використовують більш потужний обігрівач, характеристики якого дозволяють агрегувати з наявною бортовою системою. Для облагороджування інтер'єру позашляховика використовують комплекти дерев'яних накладок, якими оснащують торпедо і дверні карти. Кермо іноді обтягують натуральної спеціалізованої шкірою. Всі зазначені «дрібниці» дозволять отримати справжнє задоволення від водіння транспортного засобу. Поліпшити читаність штатних приладів і індикаторів дозволить удосконалення приладової дошки. З набору матеріалів та інструментів знадобляться:
 • Шість світлодіодних елементів з резисторами типу 850 Ом.
 • Спеціальна плівка кольорова.
 • Викрутка, ножик, пінцет.
 • Спочатку прибирають штатну приладову панель, потім демонтують зелені світлофільтри. На цьому етапі потрібно перевірка системи після видалення останнього елемента. Захопивши підготовлену плівку пінцетом, її поміщають акуратно так, щоб краї заходили за сектори шкал на 10-15 мм. Повторно перевіряють розтин, монтують світлодіоди. Щоб вузол нормально працював і комплектувався, верхній ряд лампочок сточують, заливають клейовим складом та обладнують світлодіодами.
  Доробка "УАЗ-Патріот" своїми руками: опис моделі і варіанти модернізації

  Багажний відсік

  Розглядаючи доопрацювання своїми руками "УАЗ-Патріот", слід сказати про багажнику автомобіля. У стандартному виконанні він вражає своїм обсягом. Деякі умільці примудряються у відсіку спорудити спальне місце, що не так погано. Для цього використовують фанеру у вигляді каркаса, яку обклеюють автомобільним ковроліном.

  Установка зовнішнього обважування

  Екстер'єр позашляховика часто покращують за допомогою зовнішнього обважування або встановлення збільшених по ширині колісних дисків. Вони не піднімуть прохідність машини, проте посприяють появі у вигляді унікальності та агресивності. Тим власникам, які ставлять пріоритет підвищення параметрів прохідності, фахівці рекомендують додати листи ресори. Ще одна порада в даному напрямку – правильний вибір шин. До однієї з найбільш вразливих частин, вимагає доопрацювання своїми руками в "УАЗ-Патріоті", відносять фронтальний бампер. Цей елемент нерідко стає моральним обмежувачем прохідності. Водій елементарно боїться пошкодити деталь, долаючи нерівності траси або водні ділянки вбрід. Вирішити зазначену проблему дозволить монтаж протиударною посиленою рами, а також обклеювання частини кузова броньованою плівкою, що захищає від сколів, подряпин і механічних впливів.
  Доробка "УАЗ-Патріот" своїми руками: опис моделі і варіанти модернізації

  Подальша доробка своїми руками першого покоління "УАЗ-Патріот"

  Для зовнішнього тюнінгу можна також використовувати наступні прийоми:
 • Нанесення 3D аерографії.
 • Монтаж люка і лебідки.
 • Перефарбування транспортного засобу в екзотичний або рідкісний колір.
 • Тонування стекол.
 • Крім того, паливні ємності, що звисають уздовж бортів, прикривають листами з металу, які монтуються на фіксатори порогів. Це дасть можливість захистити баки від каменів або інших перешкод, що зустрічаються на дорозі і здатних пошкодити елементи. Серед інших виконуваних своїми руками корисних доробок "УАЗ-Патріот" можна відзначити:
 • Встановлення в конструкцію мостів самоблокуючих диференціалів.
 • Заміну на ведучих колесах барабанних гальм на дискові аналоги.
 • Монтаж захисту на сайт передавальної і роздавальної коробки.
 • Додаткове облаштування рульових тяг, які також часто страждають при їзді по бездоріжжю.
 • Доробка "УАЗ-Патріот" своїми руками: опис моделі і варіанти модернізації

  Поліпшення характеристик двигуна

  В штатному виконанні вітчизняний позашляховик оснащується бензиновим мотором на 28 літра і потужністю 130 кінських сил. Змінити параметри мотора найпростіше шляхом установки турбіни або компресора, що поліпшить силу на 20-25%. Ще один варіант – доробка системи охолодження "УАЗ-Патріот". Вона проводиться за допомогою заміни з'єднувальних елементів на більш якісні аналоги. Компресор також дозволить збільшити ефективність роботи зазначеної системи та всього силового блоку.

  Чип-тюнінг – ще одна можливість оптимізації роботи мотора і супутніх вузлів. Для його проведення потрібна спеціальна програма і звичайний комп'ютер або ноутбук. Як стверджують фахівці, така модернізація не призведе до поліпшення економічності. Це означає, що підвищення тяги або мов потребує більшої витрати палива. Інші можливі вдосконалення силового агрегату:
 • Доробка повітряного фільтра "УАЗ-Патріот" шляхом заміни його на елемент з нульовим опором. Це дасть можливість двигуну легше дихати і активніше набирати обертів.
 • Заміна штатних прокладок на коркові варіанти, попереджає можливість витоку масла в самий невідповідний момент.
 • Монтаж розподільних валів з великим піднесенням. Таке рішення орієнтоване на збереження необхідної наповнюваності циліндрів на підвищених обертах. На низьких агрегат буде функціонувати злегка хвилеподібно.
 • Установка титанових тарілчастих клапанів.
 • Впровадження в конструкцію радіатора з більшою робочою площею і посиленим по потужності вентилятором.
 • Модернізація ходової частини

  В цьому напрямку рекомендується монтаж на позашляховик посилених мостів, які дозволять легко долати всілякі перешкоди. Зазначена конструкція від стандартних елементів відрізняється наявністю бічних редукторів. Така особливість піднімає вузол на 40 міліметрів відносно осі колісної, синхронно збільшуючи дорожній просвіт машини. Змінені передавальні числа доповнюють автомобіль поліпшеною тягою і менш активною швидкісний динамікою.
  Кілька підвищити плавність руху дозволяє заміна жорсткої заводський гуми на версії з м'якими боковинами. Особливо це актуально при їзді по розбитим вітчизняними дорогами. Також на зазначений показник впливає наявність удосконалених амортизаторів або пневматичних балонів. Користувачі відзначають: чим менше неподрессоренный блок, тим вище плавність ходу. Тобто тільки зниження ваги диска шляхом встановлення кованих зменшених аналогів по радіусу показує цілком прийнятні результати.
  Доробка "УАЗ-Патріот" своїми руками: опис моделі і варіанти модернізації

  Інші варіанти тюнінгу

  Якщо вам недостатньо зазначених трансформацій, можна на передній бампер позашляховика встановити додаткові світлові елементи. Нижче ще кілька корисних рекомендацій:
 • Доробка фільтра "УАЗ-Патріот".
 • Висновок шноркель вище повітрязабірників, що дасть можливість долати брід, не боячись отримати гідроудар.
 • Установка галогенних фар.
 • Монтаж спеціального експедиційного багажника на дах авто.
 • Кріплення задньої додаткової оптики, що дозволяє простіше орієнтуватися і маневрувати в темряві.
 • Доробка "УАЗ-Патріот" своїми руками: опис моделі і варіанти модернізації
  Щоб зручніше було складати речі на верхній багажник, бажано змонтувати сходи на задній двері транспортного засобу. Кріплення слід попередньо посилити. Ззаду машину можна обшити алюмінієвої захистом, а також пристосувати фіксатори для транспортування спеціального інструменту.