Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Шини "Тунга Зодіак": відгуки, тести, опис

29.12.18, Різне
156
Нерідко при пошуку покришок водії основну увагу приділяють ціні тієї або іншої моделі. Кожен хоче заощадити. У сегменті бюджетних шин основна конкурентна боротьба розгорнулася між російськими та китайськими виробниками. Модель "Тунга Зодіак" від вітчизняного бренду — гідний конкурент багатьом китайським варіацій автомобільної гуми. Причому вона була побудована на базі більш дорогої моделі від компанії Cordiant.
Шини "Тунга Зодіак": відгуки, тести, опис

Для яких авто

Ці шини проектувалися виключно для седанів. У продажу можна зустріти 8 різних варіацій типорозмірів з діаметрами посадки від 13 до 16 дюймів. Всім моделям заявлений індекс швидкості T. Це означає, що зазначені виробником експлуатаційні властивості гуми зберігаються аж до 190 км/ч. На більш високих швидкостях безпеку руху впаде у декілька разів.


Сезон використання

Представлена модель шин підходить винятково для літа. Компаунд покришок жорсткий. Навіть невелике похолодання знизить якість зчеплення в рази. У підсумку автомобіліст втратить контроль над дорогою.

Тип протектора

Багато ходові характеристики покришок безпосередньо пов'язані з особливостями дизайну протектора. Ця модель має симетричний спрямований рисунок. Він покращує продуктивність автомобіля, допомагає домогтися високої якості маневрування.
Шини "Тунга Зодіак": відгуки, тести, опис
Центральна функціональна зона представлена вузьким суцільним ребром і двома рядами спрямованих довгастих блоків. Ці елементи виробляються з більш жорсткого, ніж інша покришка, компаунда. Такий підхід допомагає зберегти гумі форму при тривалих динамічних навантаженнях. Автомобіль упевнено тримає дорогу, необхідність коригування траєкторії відсутня. Природно, це можливо тільки при дотриманні ряду умов. По-перше, після монтажу коліс необхідно виконати їх балансування. По-друге, водій не повинен перевищувати зазначені виробником індекси швидкості.


Симетричний направлений рисунок шин "Тунга Зодіак" допомагає поліпшити і якість набору швидкості. Подібний спосіб розташування блоків протектора збільшує тягові показники покришки. Авто розганяється більш плавно і стабільно. Плечові зони складаються з великих чотирикутних блоків. Подібна форма дозволяє цим елементам зберегти свою геометрію при різких короткочасних навантаженнях, що виникають під час гальмування і проходження поворотів. Зноси виключені.

Боротьба з гидропланированием

Найбільші складності при їзді влітку виникають через мокрої дороги. Між асфальтом і покришкою утворюється водний шар, який і знижує якість контакту поверхонь один з одним. Автомобіль втрачає керованість, надійність падає в рази. У шин "Тундра Зодіак" гидропланирование не спостерігається навіть на підвищених швидкостях. Домогтися цього вдалося за допомогою ряду заходів.
Шини "Тунга Зодіак": відгуки, тести, опис
Інженери попрацювали над системою дренажу. Вона представлена сукупністю чотирьох поздовжніх і безлічі поперечних канальців. Елементи отримали збільшені розміри, тому покришка здатна видалити більше рідини в одиницю часу. Гума для "Тунга Зодіак" виготовляється з додаванням сполук на основі кремнію. Цей метод дозволяє підвищити якість зчеплення з асфальтовим покриттям. Покришки практично прилипають до мокрій дорозі.
Спрямоване розташування блоків позитивно впливає не тільки на якість розгону або динаміку руху, але і на відведення води. Зайва рідина видаляється в найкоротші терміни. Водії у відгуках про шинах "Тунга Зодіак" відзначають, що представлена модель тримає дорогу навіть в сильний дощ.

Комфорт

У питаннях комфорту ситуація склалася неоднозначна. Змінне розташування шашок протектора резонує виникають від тертя шини по дорожньому полотну звукові хвилі. Гул в салоні виключається. З м'якістю їзди ситуація інша. Багато водіїв у відгуках про "Тунга Зодіак" порахували цю гуму надмірно жорсткою. Навіть невеликі нерівності на асфальтівці викличуть сильну тряску в салоні. Частина деформаційного впливу доведеться і на елементи підвіски автомобіля.

Думки

Шини "Тунга Зодіак": відгуки, тести, опис
Покришки "Тунга Зодіак" протестували випробувачі з вітчизняного журналу "За кермом". Підсумкове враження про моделі залишилося позитивне. До недоліків експерти віднесли лише підвищену вібрацію, що виникає при наближенні швидкості до заявленого виробником максимуму.