Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Система охолодження "Шевроле-Ланос 1.5"

29.12.18, Різне
295
Автомобіль категорії економ вперше постав на авторинку в 2008 р. Цінних вузлом в будь-якому транспорті служить охолоджуюча система, що виконує завдання не допустити згубний перегрів двигуна. Як влаштована система охолодження "Шевроле-Ланос" і як провести заміну?

Про доцільність пристрою

Система охолодження "Шевроле-Ланос 1.5"
Крім значущою остужающей функції, прилад покликаний знижувати температуру в КПП, мастилі, вихлопних газах. Сучасна система охолодження "Шевроле-Ланос" підвищує температуру повітряних мас в опаленні, вентиляції. Сукупність цих факторів дає позитивний результат, продовжує термін служби мотора, обдаровує водія комфортною поїздкою. Інженери придумали складну схему: сюди входить величезна кількість елементів, без кожного з них апарат не впорається з «місією». Без охолодження автотранспорт з місця стартує, але проїхавши кілька метрів, затихне.


Особливі секрети інженерів-розробників

Система охолодження "Шевроле-Ланос 1.5"
Талановиті уми науки і техніки завжди прагнуть зробити агрегат якісно, наділяючи його багатофункціональністю, впроваджуючи цікаві прогресивні технології. Діюча речовина «незамерзайка», вигадана виробником для того, щоб не розгубити функціонал при «мінус» 40 за вікном, забезпечити рух автотранспорту. У систему охолодження "Шевроле-Ланос" включений радіатор, який представляє собою дві ємності. З'єднуються вони трубками. Між ними розміщені пластинки з металу. Радіатор під час подорожі змушений пропускати крізь себе чималу кількість повітря, завдяки чому знижуються температурні показники антифризу.

Для чого розширювальний бак?

Система охолодження "Шевроле-Ланос 1.5"
Мета розширювача в системі охолодження "Шевроле-Ланос" зводиться до одного – заповнити різницю між рідиною при нагріванні і в процесі охолодження. Для оптимального контролю рівня рідини проектувальники придумали використовувати спеціальні мітки, щоб водієві було зручно.


Важливо пам'ятати суттєвий нюанс. На кришці ємності поставлені два клапани, призначені для того, щоб повітря під тиском входив і виходив з нього. Кришку розширювача ні за яких обставин міняти на аналог без клапанів не можна! Справа в тиску: воно не досягне потрібного параметра для забезпечення нормального функціонування системи.

Принципи роботи охолоджуючої системи

Вода рухається примусово всередині герметичної системи охолодження "Шевроле-Ланос 15", наділеної насосом. У внутрішній частині механізму є підшипники, і перевага їх у відсутності необхідності мастила. Однак при поломки насоса доводиться замінювати його на новий. Насос лопатевого типу в схемі системи охолодження "Шевроле-Ланос" займає головне положення. Його приводить в рух зубчастий ремінь ГРМ. Ззаду на циліндровому блоці, під відділком, де вбудований колектор впуску, вмонтована труба, провідна рідина до насоса. Тиск змушує звідси рідина переміщатися в «сорочку», тримаючи шлях у напрямку головки циліндра. Внизу розміщується термостат, клапан якого закритий у стані непрогрітого «полум'яного серця» машини. Це основа малого кола циркуляції, говорячи технічною мовою.
На майбутнє автомобілісту! З часом зменшується об'єм системи охолодження "Шевроле-Ланос", належить контролювати цей рівень, надолужуючи втрачене кількість. Нагріваючись до 87 градусів, рідина починає рух, одночасно відкриваючи випускний патрубок. Досягнувши температури в 102 градуси, радіатор готовий приймати рідину, куди вона надходить. В цьому місці вона передає тепло в повітря. У цій частині проходження через радіатор і сорочку формується в «велике коло циркуляції» - так називають його механіки. Застарілу рідину зливають через спеціальний отвір. Чому виникають проблеми?

Про причини заміни детальніше

Рідина може бути представлена не тільки антифризом, не забороняється застосовувати тосол або дистильовану воду. Антифризи, тосолы аналогічні за формулою виробництва з єдиною відмінністю: другі агресивніші за складом. Оптимальний склад, за порадами автослюсарів, у антифризу з фіолетовим відтінком. Температура кипіння – відмітна ознака антифризів від дистилировки. Зміна рідини потрібна через обмеженість її ресурсу, витративши який вона позбавляється колишньої якості. Забруднення системи виливається в необхідність заміни циркулюючого засоби: радіаторна частина, патрубки системи охолодження "Шевроле-Ланос" зношуються. Що відбувається:
 • забивається пилом, металевою стружкою;
 • у радіаторному пристосуванні, циліндровому блоці відкладаються солі;
 • з-за оксидів накопичується осад.
 • Контролюється ОЖ (охолоджуюча рідина) через розширювач. Мутний осад, тверді частки – привід поміняти її.

  Коли купити нову ОЖ?

  Система охолодження "Шевроле-Ланос 1.5"
  Досвідчені автовласники рекомендують не нехтувати правилами і змінювати її через сорок тисяч кілометрів. Помутніння – перший симптом втрати властивостей складу. Як водієві-новачкові зрозуміти, що час змінити рідина прийшов? Автомеханіки радять придивитися до наступного.
 • ОЖ частенько починає «радувати» вскипанием, мотор нерідко перегрівається.
 • Авто заводиться з перебоями.
 • ДВС функціонує на підвищених температурах.
 • Помпа перестає працювати у звичайному режимі, видаючи збої, погано відгукується реостат на команди.
 • Рудуватий відтінок говорить про необхідність термінового очищення системи.

  Тонкощі проведення заміни ОЖ

  Система охолодження "Шевроле-Ланос 1.5"
  Робота виконується самостійно автолюбителем або фахівцями СТО. Двигун повинен охолонути – основний закон успіху в цій справі. Процедура супроводжується захисними засобами для індивідуальної безпеки людини. Слід вибрати хороший інструментарій, посуд для зливу ОЖ, гумові рукавички, промивні присадки. «Сталевого коня» необхідно поставити на естакаду для кращого зливання. Знімається радіаторний патрубок, підставляється каністра. Відкривши на баку клапан, можна починати зливати.

  Хитрощі промивки радіатора

  Система охолодження "Шевроле-Ланос 1.5"
  Експертна думка: для виконання маніпуляції правильно, щоб приготувати потрібний склад, краще добре почитати інструкцію. У випадку з використанням присадок істотну роль грають пропорційні співвідношення. Звідси і відмінності в техніці промивки.

 • Після приготування розчину система заповнюється ним.
 • Отвори для виливання перекриваються, запускається двигун, його необхідно прогріти до зазначеного в регламенті температурного показника.
 • Можна сісти за кермо, проїхатися кілометрів десять і дати подкапотному простору охолонути. Перед заливкою системи охолодження двигуна "Шевроле-Ланос" потрібно перевірити трубопровід на наявність вад. Ймовірно, доведеться вмонтувати нові деталі, гумові ущільнювачі. Заливка антифризу відбувається після промивання радіатора, підключення опалення. Спочатку вливається кілька літрів дистильованої води, потім антифриз.

  Корисності замість висновку

  До запуску ДВЗ варто переконатися в достатньому рівні заповнення. Для Chevrolet Lanos об'єм рідини зазвичай дорівнює семи літрів, хоча багато хто дотримуються цифри 5. Марка ОЖ – не вирішальний чинник, важливо придбати надійне якість з перевіреними сертифікатами у продавця, який відповідає за продукцію. Оскільки двигуни виготовляються з алюмінію, щоб уникнути корозії, рекомендується застосовувати карбоксилатный антифриз, ніж тосол, не здатний захистити агрегат при t понад 100 градусів. Уважне ставлення до «ластівці», адекватне сприйняття рад працівників сервісних центрів допоможе уникнути неприємних казусів в самий несподіваний момент.