Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Снігохід "Тайга Атака": опис з фото, технічні характеристики і відгуки власників

29.12.18, Різне
230
Снігохід «Тайга Атака» являє собою вітчизняну техніку, яка актуальна і перевірена роками. Машину не можна назвати набиту інноваційними технологіями. Вона розрахована на масового користувача, відрізняється демократичною ціною, простотою конструкції і популярністю. Серед переваг всюдихода – високий рівень прохідності, хороша ремонтопридатність, зручність обслуговування в польових умовах.
Снігохід "Тайга Атака": опис з фото, технічні характеристики і відгуки власників

Історія створення

Снігохід «Тайга Атака» виробляє вітчизняне підприємство «Російська механіка», яке створило машину на базі ранніх модифікацій з гідними технічними параметрами. Поряд з характеристиками модель отримала доступну ціну та високий рівень надійності.


Історія компанії почалася більше 50 років тому. Спочатку фірма працювала в якості виробничої компанії «Рыбинские мотори». Після здобуття самостійності в каталозі фірми з'явилися всюдиходи, які є безпосередніми послідовниками відомого «Бурана». Перші модифікації оснащувалися конструкцією з парою гусениць. Зараз вони також є в продаж, відрізняються надійністю і стійкістю до важких умов експлуатації. Великими показниками динаміки і маневреності мають компонування з однієї центральної гусеницею.

Загальний опис

Варто відзначити, що снігохід "Тайга Атака-2" як раз і відноситься до версій з одним рухомим елементом завширшки 05 метра. Ця серія отримала найменування Wide Track, відрізняється високим рівнем прохідності, маневреності, швидкості. В той же час техніка не позбавлена функціональності утилітарних варіантів, що гарантують комфорт, характерний для туристичних моделей.


Вартість розглянутого позашляховика стартує від 400 тисяч рублів. Зазначений агрегат вигідно виділяється серед інших іноземних аналогів. Дизайну конструктори також приділили достатньо уваги, екстер'єр отримав цілком сучасне і не таке громіздке оформлення, як у деяких попередників.
Снігохід "Тайга Атака": опис з фото, технічні характеристики і відгуки власників

Переваги

Переваги вітчизняного снігохода «Тайга Атака»:
 • Простий доступ до деталей вузла підвіски без необхідності демонтажу елементів.
 • Зручне ергономічне сидіння, на якому без проблем поміщається водій з дорослим пасажиром.
 • Наявність місткого багажного відсіку, а також фаркопа для зчіпки. Подібне оснащення дає можливість буксирування техніки і її обслуговування в сільськогосподарських і туристичних цілях.
 • Сучасна оптика гарантує прекрасне освітлення дороги в темний час доби.
 • Від переохолодження рук водія передбачена система підігріву пускового курка і рукояток.
 • Накладка-амортизатор, розміщена на передній кромці обтічника. Даний елемент цілком доречний при їзді по лісі і пересіченій місцевості.
 • Снігохід "Тайга Атака": опис з фото, технічні характеристики і відгуки власників

  Про моторі

  Як свідчать відгуки власників снігохода «Тайга Атака», можливості машини серйозно розширив двигун типу РМЗ-551. Характеристики і особливості мотора наведені нижче:
 • рядне розташування пари циліндрів, що дало можливість помістити компактну установку в обмеженому просторі;
 • рідинне охолодження з двома сніговими радіаторами, що трохи ускладнило конструкцію, однак забезпечило можливість функціонування машини при високих навантаженнях;
 • спрощений двотактний цикл, полегшує пристрій і обслуговування системи, хоча витрата бензину дещо зріс;
 • окрема подача масла, здійснюється зі спеціального бачка, місткістю 25 літра;
 • випускний клапан пелюсткової конфігурації;
 • оптимальне утворення паливно-повітряної суміші забезпечується якісними поплавковими карбюраторами, по одному на кожен циліндр;
 • електронна система запалювання з мікропроцесорним керуванням, що гарантує роботу двигуна в будь-якому режимі;
 • електростартер, який спрощує пуск двигуна, при цьому є можливість запуску механічним шляхом.
 • Серед інших характеристик снігохода «Тайга Атака» можна відзначити наступні моменти:
 • Обсяг робочий – 553 куб. см.
 • Параметр потужності – 60 л. с.
 • Вага в сухому стані – 320 кг.
 • Швидкісний поріг – 100 км/ч.
 • Снігохід "Тайга Атака": опис з фото, технічні характеристики і відгуки власників

  Підвіска і гальма

  У розглянутої техніки, порівняно з попередниками, з'явилася модернізована конструкція підвіски. Задній бік залишився склизовым, а передній аналог зробили з важільною конфігурації. Таке рішення забезпечило хорошу прохідність та керованість на високих швидкостях. Амортизатори в газо-масляному виконанні прекрасно гасять коливання, хід підвіски складає 205 мм спереду і 370 мм ззаду. Снігохід «Тайга Атака» надійно утримується на обраній дорозі завдяки широкій колії лиж (099 м). За надійність гальмування відповідає гідравлічне дисковий обладнання, що дозволяє впевнено зупинятися і стартувати на пухкому снігу і бездоріжжю. Навіть стрибки на значні дистанції не приносять деформації техніці і збитків ездокам.

  Вузол трансмісії

  Силовий агрегат передає крутний момент до движительному механізму з допомогою безступінчатого варіатора. Цей елемент має декілька робочих режимів: «нейтралку», задній хід, що знижує і підвищує діапазон. На відміну від традиційної КПП, зазначена конструкція збільшує робочий ресурс двигуна, гарантуючи його оптимальну роботу. Незважаючи на удавану досконалість системи, саме вона нерідко викликає нарікання власників. Параметри пружин і важків сайту не завжди дорівнюють розрахунковими характеристиками. Поліпшити показники можна за допомогою самостійної підгонки деталей. Загалом, задумана система при правильній роботі дуже зручна і продуктивна, що не може не радувати.
  Снігохід "Тайга Атака": опис з фото, технічні характеристики і відгуки власників

  Відгуки про снігоході «Тайга Атака»

  Користувачі у своїх відгуках виділяють кілька особливостей зазначеної техніки:
 • Надійну і енергоємну підвіску, що дозволяє пересуватися там, де іншим аналогам це не під силу.
 • Швидкісні параметри не завжди забезпечують достатню динаміку з причини великої ваги машини.
 • Необхідність звикання до розміщення органів управління, яку далеко не всі власники вважають вдалою.
 • Недостатньо хорошу роботу снігових радіаторів. Це особливо помітно при переміщенні по льоду. Багато відзначають перевагу версій з електричним вентилятором. У будь-якому випадку розробникам ще є над чим попрацювати.
 • Снігохід "Тайга Атака": опис з фото, технічні характеристики і відгуки власників

  Ремонт снігохода «Тайга Атака»

  До переваг даної техніки також відносять низьку ціну та високу доступність запасних частин. Крім того, машина проста в ремонті та обслуговуванні. Навіть при отриманні деяких пошкоджень власникові з обмеженим фінансовим становищем не складе праці полагодити всюдихід своїми силами, маючи мінімальний набір інструментів і початкові навички ремонтника. Тривалого очікування деталей не потрібно, оскільки більшість комплектуючих елементів випускається в Росії.