Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Тепловоз ТГМ6А - особливості, технічні характеристики та відгуки

29.12.18, Різне
162
Робота над створенням тепловоза ТГМ6А почалася в 60-х роках минулого століття на комбінаті в Людинове. Чотиривісні машини розраховувалися на застосування різних дизельних силових агрегатів і зчіпних мас. При розробці локомотива використовувалися непогано себе зарекомендували вузли та деталі від версій ТЕЗ і ТГМЗ. Перший екземпляр вийшов в 1966 році, оснащений дизельним силовим агрегатом 6Д-70. Розглянемо особливості та характеристики даних версій.
Тепловоз ТГМ6А - особливості, технічні характеристики та відгуки

Серійне виробництво

Локомотиви ТГМ-5 випускалися як дослідні зразки для МПС, моделі ТГМ6А масово вироблялися з 1969 по 1973 рр. Експериментальна модифікація тепловоза ТГМ6А була зроблена в 1970-м. Ця машина являє собою модернізований варіант попередника, має збільшену довжину по осях зчіпних механізмів до 143 метра, перепроектированное розміщення обладнання, пристосування для розвантаження думпкарів. У серію дані локомотиви пішли в 1975 році, виготовлення тривало до 1985 р.


Очолив розробку і проектування головний конструктор Ст. Логунов. Крім того, складання техдокументації здійснювалося за участю інженерів і провідних фахівців комбінатів чорної металургії, для яких планувався випуск зазначених машин.

Пристрій тепловоза ТГМ6А

Кабіна локомотива капотної різновиди розміщується на рамному кузові, оснащується гумовими прокладками, фіксується на болтах. Також на цьому сайті є пара поздовжніх балок хребтової конфігурації. В нижній частині рами приварені два шкворня, які служать для трансформації тягових і гальмівних сил на кузов від візків. Як автозчеплень використовуються моделі Уральського вагонобудівного комбінату. Порівняно з аналогами типу СА-3 вони гарантують кращий параметр зчеплення, а також добре вписуються при проходженні невеликого радіусу кривих у плані і профілі колії.


Тепловоз ТГМ6А - особливості, технічні характеристики та відгуки
Упором для рами є пара двовісних візків, які взаємодіють з кузовом за допомогою бічних опор. Корпусу візків – зварного типу, боковини один з одним агрегує допомогою шкворневої і кінцевих балок. Роль упорів грають балансири у вигляді гвинтових пружин. Ці елементи, в свою чергу, спираються на листові ресори і спеціальні підвіски за типом модифікацій ТЕЗ. Балансири лежать на щелепних буксах з роликоподшипниками. Розмір коліс по діаметру складає 1050 міліметрів по колу катання. Гальмівні колодки спрацьовують на всіх парах однобічно. Стислі повітряні маси в гальмівні циліндри подаються через розподільник повітря, який контролюється краном машиніста або допоміжною системою гальм.

Силова установка

Тепловоз ТГМ6А оснащений чотиритактним V-подібним дизельним мотором 3А-6Д49 з наддувом. Циліндри в діаметрі складають 26 сантиметрів. Інші особливості силового агрегату:
 • переміщення основного шатуна – 260 мм;
 • хід причіпного аналога – 2575 мм;
 • показник номінальної потужності – 1200 «коней»;
 • мінімальна швидкість вала в холостому режимі – 400 об/хв;
 • розрахунковий витрата пального – 150 г (е. л. с. ч);
 • тип запуску – стартер;
 • охолодження – двоконтурна рідинна система;
 • вага мотора – 96 т.
 • З колісними парами двигун агрегує за допомогою уніфікованої передачі, карданних валів, двоступінчастих редукторів. Механізм даного сайту розроблений фахівцями Калузького машзаводу. Вали і гідравлічні передачі з'єднуються еластичною муфтою з гумовими наконечниками. Гидропередача включає в себе кілька трансформаторів ТП-1000М, гідромуфту, послідовний механізм охолодження обладнання. Перемикання режимів здійснюється на автоматі за допомогою гідравліки.
  Тепловоз ТГМ6А - особливості, технічні характеристики та відгуки

  Особливості

  Гідравлічна передача маневрового тепловоза ТГМ6А володіє наступними параметрами:
 • робочі числа шестірнею між валами гідромуфти і дизеля – 22/60;
 • між трансформатором і проміжним елементом – 58/35;
 • поряд з валами додаткового і вихідного типу (маневровий режим) – 73/2458/39 (поїзний діапазон);
 • осьові конічні редуктори з циліндричною шестірнею і загальним робочим числом 424;
 • розмір колеса вентилятора холодильної установки – 140 см;
 • кількість лопаток – 8;
 • номінальний режим роботи гідравлічного приводу – 1350 об/хв.
 • На розглянутому локомотиві монтується V-подібний компресор з двома циліндрами і парою робочих ступенів. Також може встановлюватися аналог з трьома циліндрами високого і стількома ж низького тиску. Продуктивність агрегатів становить 35 і 525 куб. м/хв. Привід зазначеного обладнання – гідродинамічний. В електричній схемі тепловоза ТГМ6А застосовується генератор постійного струму КГ потужністю 5 кВт, напругою 75 Ст. Він приводиться в дію від дизеля через редуктор, служить для зарядки акумуляторів і контрольних ланцюгів живлення.
  Тепловоз ТГМ6А - особливості, технічні характеристики та відгуки

  Параметри технічного плану

  Нижче наведені основні характеристики розглянутого локомотива:
 • колія по ширині – 1520 мм;
 • ГОСТ 9238-83;
 • потужність дизеля – 882 кВт;
 • формула по осях – 2/2;
 • навантаження на рейки – 220 кН;
 • тягова сила – 246 кН;
 • розрахунковий параметр швидкості – 40/80 км/год (маневровий/поїзної режим);
 • мінімальні прохідні криві по радіусу – 40 м;
 • габарити– 143/308/229 м;
 • запаси ПММ (т) – 46 (пальне)/11 (пісок)/055 (вода);
 • вага баласту – 12 т.
  Тепловоз ТГМ6А - особливості, технічні характеристики та відгуки
 • Модифікації

  Маневровий заводський тепловоз ТГМ6А No 1340 має кілька удосконалених версій. Локомотив ТГМ-6В почав випускатися в 1989 році. Модернізований варіант володіє підвищеним параметром економічності, а також підвищеним на 25% ресурсом до капітального ремонту. Такі особливості зумовлені використанням модернізованого силового агрегату, що має частоту обертання в межах 350-950 об/хв. Крім того, впроваджена удосконалена гідравлічна передача з вбудованою компресорної муфтою. Серед інших відмінностей від попередника відзначають зміну приводу компресора, який приводиться в дію від гідромуфти змінного наповнення. Вона відповідає за автоматичне включення і відключення агрегату, в залежності від рівня тиску в головних резервуарах. Труба під компресором фіксується болтами до чотирьом елементам. Після центрування вказаний вузол кріпиться за допомогою зварювання і штифтів.

  Модель ТГМ6Д

  Ще одна модифікація маневрового тепловоза ТГМ6А обладнується ходовою частиною, яка включає в свою конструкцію пару двовісних безщелепних возів. Подібна конфігурація забезпечує хорошу аеродинаміку і проходження кривих особливо малого радіусу. Редуктори осей з'єднуються за допомогою карданних валів і вихідним гидропередающим валом. Гальма оснащуються пневматичної прямодействующей системою, натискання колодок проявляється двосторонньо. За надійність вузла відповідає блок осушення стисненого повітря. Конструкція компресора – двоступінчастий агрегат з гідродинамічним механізмом. Стоянкове гальмо – механічної різновиди.
  Тепловоз ТГМ6А - особливості, технічні характеристики та відгуки

  Обслуговування та безпека

  Кузовна частина машинного відділення обладнується двостулковими дверима, люками і знімними деталями даху. Ці елементи забезпечують вільний доступ для обслуговування і ремонту тепловоза ТГМ6А в вдосконаленої версії (ТГМ6Д). Робоче місце машиніста організовано з урахуванням підвищених санітарних вимог, включаючи рівень шуму і вібрації. Додаткову безпеку забезпечує система пильності. Управління локомотивом може виконуватись з будь-якого боку кабіни, позначається спеціальними сигналізаторами. В якості силових агрегатів виступає кілька версій дизельних моторів. Між собою вони відрізняються кількістю циліндрів, потужністю і розташуванням.