Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Стук в задній підвісці: причини і усунення

29.12.18, Різне
363
Конструктивно задня підвіска автомобіля значно простіше, ніж передня. Однак це зовсім не означає, що стукати там нічому. Стук в задній підвісці зазвичай стає чути в той момент, коли потрібно ремонт. В передньої ходової можна відчувати віддачу на кермо, педалі, кузов, та й звуки ближче. У задній частині звуки віддаються в багажник, звідки почути їх важко. І ось коли водієві потрібно перевезти що-небудь довге і складаються сидіння, тоді стукіт стає добре відчутним і приходить розуміння, що є проблема. І якщо за типом стукіт у передній підвісці не важко зрозуміти, що трапилося з машиною, то у випадку з задньої ходової діагностика складніше. Але зрозуміти причину можна. Простіше і надійніше всього діагностувати стук в задній підвісці мануально, але це в тому випадку, якщо немає можливості або не хочеться їхати на СТО. Також існують стенди для діагностики, які без помилок визначать будь-які неполадки підвіски. Їздити зі стукотом не варто, хоч задня підвіска може здаватися і не особливо важливою – в майбутньому це може призвести до небажаних наслідків.


Стук в задній підвісці: причини і усунення

Причини стукотів

Навіть в простій задній підвісці є амортизаторные стійки, пружини, кронштейни і сайлентблоки. Стукати є чому. Якщо стукає досить часто, то потрібно приділити трохи часу для діагностики.
Стук в задній підвісці: причини і усунення

Що перевірити насамперед?

Почати самостійну діагностику слід не з задньої ходової, а з вихлопної системи. Перевіряти вихлопний тракт слід від початку і до його кінця. Дуже часто причина глухий стукіт задньої підвіски полягає в глушнику, а не де-небудь ще. Для цього машину заганяють на яму або піднімають на підйомнику, уважно перевіряють кріплення і всі деталі випускної системи. Далі качають вихлопну трубу. Якщо вона не видає ніяких звуків і не б'ється об днище, тоді все в порядку - можна рухатися далі.


Далі перевіряють багажник. Особливу увагу фахівці рекомендують приділяти місцям кріплення запасного колеса. У нішу може потрапити інструмент і провокувати звуки, схожі на стук підвіски. А от якщо ці перевірки нічого не дали, тоді потрібно переходити далі і діагностувати вже елементи задньої ходової.

Перевіряємо кріплення

Одна з популярних причин стукотів в задній підвісці - це балка. Якщо в машині задня підвіска саме така, то можна точно визначити, що стукає. Автомобіль заганяють на яму або естакаду. Далі знадобиться допомога помічника – він повинен розгойдувати машину. Водій повинен знаходитися в ямі і чіпати різні вузли задньої балки. Найчастіше стукають сайлентблоки задньої балки. Також стукіт провокують важелі, але тут діагностика більш складна.

Перевіряємо важелі

Автомобіль заганяють на яму і на КПП встановлюється передача – ручником в даному випадку краще не користуватися. Для діагностики знадобиться монтування. З її допомогою перевіряють справність сайлентблоков і втулок у важелях. Якщо є люфти, то втулки необхідно змінювати.
Стук в задній підвісці: причини і усунення
Важелі підвіски потрібно перевірити на цілісність. Нерідко при їзді ці деталі деформуються. Це може призводити до стуку в задній підвісці. Тріщини повідомлять про необхідність термінової заміни важелів. Кріплення важелів можуть в процесі їзди розслабитися – якщо це так, то їх підтягують.
Деформовані важелі можуть стукати при їзді об кузов. Стук видають і інші деталі в задній підвісці. Це визначається розгойдуванням автомобіля. Цей простий спосіб діагностики розгойдуванням дозволяє досить швидко і без серйозних витрат отримати максимально повну інформацію про стан підвіски. Але чекати дива не варто – не завжди автомобіль так просто розкриє всі таємниці. Буває, що чути стукіт задньої підвіски при їзді, а ось на ямі або на СТО нічого не чути.
Стук в задній підвісці: причини і усунення

Перевірка стійок опор

Якщо дивний звук видають стійки, визначається це досить просто. Коли машину розгойдують, потрібно докласти дерев'яну ручку молотка до стійки і відчути, віддається стукіт предмет. Можливо, звучать деформовані або просіли пружини. Також реально можуть стукати розхитані кріплення стійки. Бувають проблеми і у верхньому кріпленні стійки. Верхнє кріплення розбивається – це видно з багажника. Потрібно покласти на кріплення палець, а потім качати машину вгору-вниз. Якщо втратила еластичність нижнє кріплення, це перевіряється приблизно таким же чином, але вже на ямі знизу – палець прикладають до кріплення знизу. Може вийти з ладу і сама стійка. Визначається це, коли виключені всі інші варіанти появи стуку в задній підвісці. Тоді потрібно міняти амортизатор на автомобілі.
Стук в задній підвісці: причини і усунення
Далі перевіряють пружини – вони можуть видавати різні звуки. Витки б'ються один об одного, є різні проблеми, які ведуть до поломки пружини. Щоб провести повноцінну діагностику, потрібна розбирання деталей, але це зазвичай роблять тоді, коли вже нічого не допомагає. Зверніть увагу на цілісність гумових прокладок, які іноді з заводу встановлюються на верхню і нижню частину пружини. Вони пом'якшують удари об кузов при роботі підвіски. Якщо таких елементів немає, цілком ймовірно, що звуки виникають саме з-за цього.
Стук в задній підвісці: причини і усунення
Часто трапляється так, що стук в задній підвісці з'являється тільки при русі, а при діагностиці все в повному порядку. Тоді пружину потрібно розбирати.

Гальмівні супорти

Така ситуація можлива на деяких моделях авто з задніми дисковими гальмами. Причина в відкручування або люфт супортів. Це часта проблема для бюджетних моделей авто. Саме недорогі кріплення часто ведуть до виходу деталей з ладу. Нерідко такі стуки діагностувати дуже важко. Доведеться виконати цілу серію операцій. Першим ділом смикають супорт руками при прикрученном колесі. Є шанс, що це деталі б'ються об гальмівний диск. Але все повинно бути намертво затягнуто. Потім знімають колесо і проводять ручну діагностику всіх кріплень супорта – руками смикають механізм і перевіряють люфти. Далі супорт розбирають, щоб виявити расслабившиеся деталі. Особливу увагу слід приділяти якості затягування кожного модуля і елемента, кожного гвинтика. Це може підказати природу і причину стукотів. Потрібно звертати увагу і на гальмівні колодки – можливо, вони зносилися або деформовані і стукають на своєму місці при їзді.

У випадку з барабанними гальмами все набагато простіше. Ні один з елементів у даному механізмі не може провокувати стукотів. Це можливо тільки тоді, коли барабан розсипався. Але скидати з рахунків гальма не потрібно, особливо якщо чути стук в задній підвісці при гальмуванні. Про колодках вже сказано і тепер потрібно розглянути ситуацію глибше.

Гальмівний циліндр

Стуки може провокувати гальмівний циліндр, якщо він не справний. Для діагностики машину домкратом піднімають або на підйомнику, потім дивляться, як схоплюються задні колеса при натисканні на гальма. Циліндр може клинить і потім давати удар колодкою у барабан. Далі колодка повертається в своє зазвичай положення, але повільно. І в цей момент і чутні звуки.

Розподільник гальмівних зусиль

Стуки можуть провокуватися з-за неправильно працює «чаклуна». При різких гальмуваннях зад буде заносити, так як одне колесо, що йде юзом. «Чаклун» може заклинювати, і він різко навантажує одне з коліс, а потім не хоче відпускати.
Стук в задній підвісці: причини і усунення

Що ще може стукати?

Є і самі неймовірні причини стукотів, які водії шукають протягом багатьох років і не можуть знайти. Якщо є навіть дрібний стукіт в задній підвісці, то з часом він посилиться, і його можна буде локалізувати. Але гірше, коли цей стукіт не змінюється. Потрібні додаткові перевірки. Нерідко причина полягає в открутившемся колесі після шиномонтажу. Також в багажнику можуть лежати металеві деталі, які стукають двох про одного, – в салоні здається, що це стукіт в підвісці. Запасне колесо може стукати про корпус для нього. Може стукати і сам кузов. І глушник – він часто вібрує. Всі ці причини на СТО перевіряють першими. Так можна зрозуміти, звідки видається при їзді стукіт задньої підвіски на дрібних купинах, навіть не переходячи до діагностики підвіски. Потрібно лише нормально шукати причину і мати більше інформації, як вирішувати завдання.