Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Заміна прикурювача на "Пріорі". Види і причини несправностей

29.12.18, Різне
229
З прикурювачем автомобіля знайомі навіть некурящі люди, так як він є єдиним джерелом харчування для салону. До нього підключають всі електронні пристрої. Його поломка доставляє незручності насамперед самому власнику, з яким доводиться стикатися з низкою проблем. У статті представлена інформація про причини поломки і покрокова інструкція по заміні прикурювача на "Пріорі".
Заміна прикурювача на "Пріорі". Види і причини несправностей

Часті причини неполадок

Деталі, які найчастіше використовуються, першими приходять в непридатність. До таких елементів відноситься прикурювач, так як до нього часто доводиться підключати різні прилади і пристрої. Найбільш частими поломками є:
 • Згоряння нагрівача. Таке відбувається при частому підключення високовольтних апаратів та інструментів, наприклад, компресори для накачування шин.
 • Перегорання світлодіодним лампочки.
 • Забруднення або окислення контактів. З'єднання між вусиками і прикурювачем втрачається в результаті утворення окису на них. Таке відбувається часто з мідними елементами.
 • Відпали дроти. Вікова "хвороба" практично всіх автомобілів.
 • Згоряння запобіжника. Відбувається в результаті стрибка напруги або короткого замикання. Для реанімації елемента знадобиться проста заміна запобіжника прикурювача "Пріори" на загальному блоці. Він має маркування F13.
 • Ці проблеми найпростіші, і на їх рішення буде потрібно не більше півгодини особистого часу.


  Заміна прикурювача на "Пріорі". Види і причини несправностей

  Заміна

  Для заміни прикурювача на "Пріорі" потрібні:
 • Комплект викруток.
 • Паяльник, припій і каніфоль.
 • Пінцет або інше пристосування для втримання проводів під час пайки.
 • Для того щоб не замкнути контакти під час маніпуляцій з електропроводкою, необхідно попередньо від'єднати клему "мінус" від акумулятора. Як тільки автомобіль буде повністю знеструмлений, дозволяється приступати до роботи. Є два способи заміни прикурювача на "Пріорі". Перший метод рекомендується виробником, і він є в інструкції до автомобіля. Він передбачає зняття кришки тунелю і включає в себе такий порядок дій:
 • першими знімають кожух і важіль коробки передач;
 • віджавши шість фіксаторів, прибирають заглушку, яка розташована під ручником;
 • відкручують саморізи в підставці;
 • вивертають ще два шурупа у ніші коробки;
 • відстібають пластиковий стакан;
 • видаляють підлокітник;
 • тепер отриманий доступ до тим чотирьом шурупам, які тримають кришку тунелю.
 • Однак є один нюанс, про який виробник не згадав в інструкції. Справа в тому, що без демонтажу сидінь кришку тунелю зняти не вийде. Тому видаляють сидіння, відкручують чотири гвинта. Першою від'єднують фішку кнопки відкривання багажника, другий – самого прикурювача, злегка піднявши панель. Натисканням на фіксатори витягують склянку, змінюють на новий і здійснюють збірку в зворотному порядку.


  Пропонований виробником метод заміни прикурювача на "Пріорі" досить трудомісткою і витратний за часом. Існує більш швидкий і простий спосіб. На всі маніпуляції потрібно не більше 15 хвилин.
  Заміна прикурювача на "Пріорі". Види і причини несправностей
  Для другого методу знадобиться плоска викрутка, яку необхідно вставити всередину склянки прикурювача. Потім кінчиком натискають на пластиковий фіксатор зеленого кольору і прокручують гільзу в будь-якому напрямку. Легенько потягнувши на себе, витягують його з паза і відокремлюють від проводів і пластиковою насадки. Ремонтують або замінюють на новий, а далі виконують збірку в зворотному порядку.

  Висновок

  Представлені в посібнику рекомендації по заміні прикурювача на "Пріорі" дуже складні і трудомісткі. Другий спосіб більш простий і швидкий. Він дозволяє вирішити проблему буквально за 15 хвилин. І немає необхідності звертатися в сервісний центр, коли цю роботу можна зробити з легкістю самому.