Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Часткове фарбування автомобіля: види, особливості, технологія

29.12.18, Різне
295
Фарбування автомобіля має значення не тільки в плані естетики, але і в забезпеченні антикорозійних властивостей, воно оберігає від впливу атмосферних опадів. Іноді потрібно часткове фарбування автомобіля, а інший раз його чекає повне перетворення. Цікаво оформлений «сталевий кінь» виглядає гармонійно, стильно, модно, елегантно. Як пофарбувати авто правильно?

Класифікація видів

Часткове фарбування автомобіля: види, особливості, технологія
Методики фарбування різноманітні. Часто перед господарем транспорту постає питання про те, який спосіб краще вибрати. Складність полягає в тому, що не вся поверхня постраждала, а лише її окрема ділянка, і потрібно підібрати лакофарбове засіб в тон основної фарбі. Використовувати часткову фарбування кузова куди раціональніше, ніж займатися повній «перезавантаженням» колера.


Розроблені спеціальні техніки, що допомагають вирішити питання.
 • Часткове фарбування кузова автомобіля, глибоких «саден» потерпілого транспорту. Обробляється пошкоджене місце. Майстер СТО в точності підбере колір, користуючись спеціальною таблицею. Комплекс робіт включає в себе очисні процедури, знежирення, шліфувальну тактику.
 • Повне відновлення лакофарбового покриття використовується у разі, коли часткове фарбування автомобіля не допоможе. Тут доведеться повозитися. Можна вибрати аерозольний спосіб, найбільш поширений через отримання швидкого результату. Пояснюється просто: балончик містить фарбу під тиском, нескладно розпорошується на машину.
 • Фахівці пропонують порошковий спосіб для часткової фарбування автомобіля або всього кузова. Для цього потрібна спеціалізована камера.
 • Що пропонують виробники лакофарбових сумішей?


  Палітра

  Часткове фарбування автомобіля: види, особливості, технологія
  Майстер, немов справжній художник, який пише картину, підбирає потрібну гаму відтінків, благо є з чого вибирати. Пігменти, що становлять базис кошти, можуть бути жароміцні, влагоустойчивыми, мати інші властивості. Розчинники дозволяють домогтися потрібної консистенції. Частинки з пігментом зв'язуються смолою, допомагаючи отримати блиск, еластичність і здатність витримувати вплив атмосферних явищ. Вдалий результат при частковій фарбування автомобіля виходить при використанні емалевої фарби на базі акрилу. Компоненти затверджувача в поєднанні з барвником змішуються в потрібних пропорціях і разом з розчинником дають очікуваний результат. Тверднучи, акрил набуває міцність полімеру. Нерідко використовуються алкідні емалі. Ці покриття покращують експлуатаційні властивості кузова. Добавки прискорюють процес висихання. У чому полягає професіоналізм автомеханіків?

  Секрети професіоналів

  Часткове фарбування автомобіля: види, особливості, технологія
  «Реанімувати» авто, постраждала в аварії, не викликає проблем: нескладно знайти професійний центр з послугою відновлення покриття. Спочатку варто оцінити масштаби пошкоджень, зробити вибір на користь часткової фарбування деталі автомобіля або зважитися на повну модернізацію. Перший варіант досить трудомісткий, вимагає від автомаляра особливих знань, досвіду, щоб тон бази ідеально збігся з новим покриттям. Великі сервісні майстерні відрізняються наявністю досконалих комп'ютерних програм. Такий підхід значно спрощує підбір тонів, прискорює маніпуляції. Нехтування пошуком професіонала може згубно позначитися на підсумковому результаті.
  Можна не вдаватися до послуг майстерень?

  Як проводиться часткове фарбування?

  Часткове фарбування автомобіля: види, особливості, технологія
  Щоб самостійно виконати фарбування автомобіля частково (елемента) або повністю (всього кузова), потрібно мати навички в приготуванні лакофарбових сумішей. Головне - добре підготуватися до трудомісткого процесу, бути морально готовим до можливих казусів, вміти зорієнтуватися в їх усуненні, озброїтися необхідним інструментом, визначитися з вибором фарби. Процедуру можна розділити на три етапи.

  Підготовчі заходи

  Спочатку машині потрібно влаштувати мийку. Бруду не можна залишати ні найменшого шансу зіпсувати нове покриття. Дослідити авто на наявність дефектів, подряпин, вм'ятин. При необхідності виконати часткову фарбування дверей автомобіля або інших частин. Не тільки машину слід готувати, але і приміщення. Воно повинно бути чистим, сухим, провітреним, без пилу. Склади лакофарбової продукції легко спалахують. Про це коштує пам'ятати і прибрати джерела вогню. Є ще тонкощі, які грають роль стосовно приміщення. Важливість підготовки важко переоцінити: вона безпосередньо впливає на кінцевий результат. Старе покриття з автотранспорту знімається акуратно за допомогою спеціальних змивів або насадки на дриль. Надалі поверхню знежирюється, грунтується для кращої адгезії складу з металом.

  Нюанси вирівнювання

  Часткове фарбування автомобіля: види, особливості, технологія
  Шпатлювання допоможе видалити нерівності, шорсткості перед часткової фарбуванням дверей, капота або інших конструкцій. Краще купувати універсальну шпаклівку, просту у використанні, з класичними рекомендаціями по нанесенню. Працювати зручно малярськими шпателями. На шпатель набирається кількість шпаклівки, необхідне для перекривання дефекту. Сюди ж слід додати затверджувач червоного кольору: досить 2-3 г на 100 г продукту. Він потрібний для швидкого висихання. Але не варто перевищувати норму, інакше шпаклівка придбає червоний колір, і знову доведеться думати над вибором відтінку, щоб позбутися від цього ефекту. Затверджувач небажано проявляється на металліку, світлих відтінках. Після шпатлювання потрібно пройтися шкуркою по поверхні.

  Про локальну фарбування крила

  Часткове фарбування автомобіля: види, особливості, технологія
  Часткова фарбування крила автомобіля (при незначних пошкодженнях) досягається шляхом ретушування. Для цього методу знадобиться вузькопрофільний інструмент, безворсової ганчір'я, фарба під флакончику з пензликом. Для ідеального поєднання кольору з базою орієнтуватися краще на номер заводської фарби. Дії малярів:
 • ділянка очищається, знежирюється;
 • протирається насухо тканиною, наноситься пензликом барвиста суміш.
 • Роботу рекомендується виконувати в два або три шари, вичікуючи після кожного час до повного висихання. У більш складних ситуаціях знадобиться вміння тримати в руках шліфувальну машинку, краскопульт, компресор. На вкрай важких ділянках фахівець застосовує рихтування. Дилетантський підхід тут вкрай недоречним. Після цього в хід йде шкурка або професійний наждак. На дефект наноситься шпаклівка. Сохне вона приблизно півгодини. Після поверхню знову необхідно ошкуріть. Після грунтування можна приступати до фарбування.

  Завершальний етап: лакування

  Лакування створює вражаючий образ «залізного коня», робить його оригінальним, модним. Цілі, переслідувані при покритті кузова лаком:
 • додання глянцю, лиску;
 • розширення захисного функціоналу від хімічних і механічних дій;
 • подовження експлуатаційного терміну фарби.
 • Пред'являються підвищені вимоги до сушіння: це має відбуватися при температурі 60 градусів. Кузов необхідно нагріти до 20 градусів. При частковій фарбування автомобіля своїми руками в звичайних умовах, в приміщенні зі слабкою вентиляцією, деякі самоучки користуються розріджувачем. Це дає можливість отримання якісної плівки. Лакування може здійснюватися гарячої методикою без звернення до спеціальних розріджувачам. Як уникнути патьоків?

  Помилки дилетантів

  Часткове фарбування автомобіля: види, особливості, технологія
  В ідеальному стані температура лаку повинна бути 20 градусів. У деяких сервісах в зимовий час лак стоїть на підлозі, що неправильно. Малярі рекомендують наступне.
 • Вірний вибір обладнання. Оптимально зупинитися на пістолеті з дюзой або 1314.
 • Грамотна настройка пістолета. Важливо простежити за тиском повітря на вході – воно повинно бути встановлено за регламентом виробника. Факел і подачу варто відкрити на повну.
 • Розчинники, отверджувачі, добавки підбираються з урахуванням температурних умов приміщення, габаритів об'єкта.
 • Точне дотримання пропорцій речовин у суміші.
 • При дотриманні технологій нанесення, кваліфікованому підході, оптимально підібраних умовах фарбувальних камер результат буде радувати і від аварії залишаться лише спогади.