Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Автомобільні зимові шини Barum Polaris 3: відгуки. Barum Polaris 3: тести, виробник

29.12.18, Різне
157
У 1992 році німецький бренд Continental придбав компанію Barum. Подібне злиття відкрило для чеського виробника шин величезні перспективи. Компанія оновила обладнання, розширилися ринки збуту. Покращилася і якість виготовляються покришок. Одним з флагманів підприємства стала модель Barum Polaris 3. Відгуки про представленому тип шин самі утішні. Покришки надійшли в продаж в 2011 році, але досі залишаються актуальними.
Автомобільні зимові шини Barum Polaris 3: відгуки. Barum Polaris 3: тести, виробник

Для яких авто

Шини Barum Polaris 3 - флагман компанії. Про це недвозначно натякає розмірний ряд гуми. Модель випускається в 80 різних типорозмірів. При цьому діаметри посадки варіюються в діапазоні від 13 до 19 дюймів. Існує версія і для автомобілів з повним приводом. Вона відрізняється від аналогів посиленими боковинами. Візуально відрізнити цю модель повністю легковий можна по абревіатурі SUV, нанесеної на зовнішній бік покришки.


Сезон

Автомобільні зимові шини Barum Polaris 3: відгуки. Barum Polaris 3: тести, виробник
Ці шини зимові. Причому хіміки концерну зуміли створити максимально м'який компаунд. Гума не боїться навіть екстремальних морозів. Еластичність покришки зберігається і при -40 градусах за шкалою Цельсія. Відлига ці шини переживають значно гірше. Справа в тому, що при підвищеній температурі збільшується валкість гуми. Знос зростає в рази.

Пара слів про розробку

Автомобільні зимові шини Barum Polaris 3: відгуки. Barum Polaris 3: тести, виробник
При проектуванні покришок чеський бренд використовував найсучасніші технологічні рішення. Спочатку інженери створили тривимірну модель, після чого по ній випустили прототип і протестували його на спеціальному стенді. Потім прийшла черга випробувань в реальних умовах на полігоні Continental. Тільки після всього цього модель надійшла в серійне виробництво.


Дизайн

Ці шини Barum отримали спрямований симетричний рисунок протектора. Такий прийом вважається класичним для зимових покришок.
Автомобільні зимові шини Barum Polaris 3: відгуки. Barum Polaris 3: тести, виробник
Центральна частина представлена двома ребрами жорсткості, що складаються з невеликих блоків складної геометричної форми. Головне навантаження на ці елементи доводиться при прямолінійному пересуванні. Збільшена жорсткість ребер знижує деформацію, в результаті чого автомобіль краще тримає дорогу. Зноси виключені. Природно, це виконується тільки при дотриманні ряду важливих умов. По-перше, після монтажу шин необхідно провести якісну балансування коліс. По-друге, водій не повинен перевищувати швидкісний режим, заявлений виробником. Шини Barum цього типу в ряді випадків дозволяють розвивати до 240 км/ч. Підсумковий індекс швидкості залежить від типорозміру покришки. Блоки плечових зон мають відкритим дизайном. Головне навантаження на ці елементи протектора доводиться при гальмуванні і проходження поворотів. Наявність додаткових жорстких перемичок знижує ризик деформації представлених елементів покришки. Це мінімізує ймовірність виникнення неконтрольованого заносу. Спрямований малюнок покращує динамічні показники шини. Тести підтвердили, що автомобіль легше набирає швидкість і краще тримає дорогу при розгоні.

З турботою про гаманці

Чеські інженери запропонували кілька нестандартних рішень, що призвели до зниження витрати палива. У відгуках про Barum Polaris 3 водії стверджують, що в середньому кількість витраченого пального знижується на 5%. Цифра не здається суттєвою, але з урахуванням постійного зростання цін на бензин і ДТ ігнорувати її теж не можна.
Автомобільні зимові шини Barum Polaris 3: відгуки. Barum Polaris 3: тести, виробник
У дизайні плечових зон передбачені спеціальні окружні канавки. Вони знижують напругу всередині протектора. Опір коченню падає. Виробник Barum Polaris 3 наділив модель і полегшеним каркасом. Це зменшило енергію, необхідну для повороту колеса навколо своєї осі. У результаті знизився і витрата палива.

Пересування по снігу

У відгуках про Barum Polaris 3 водії говорять про практично ідеальному поведінці покришок на сніговій поверхні. Шини впевнено тримають дорогу. Пробуксовка виключається. По краях шашок протектора розташовуються спеціальні бічні виступи. Вони знижують ковзання по снігу окружним канавкам. Представлена технологія забезпечує ідеальний розгін на цьому типі покриття. Вона також знаходить і ефективність гальмування. Спрямований малюнок протектора збільшує швидкість відводу снігових мас з плями контакту. Це теж позитивно вплинуло на підсумкове якість руху.

Їзда на мокрому асфальті

Переміщення по мокрій дорозі пов'язане з рядом труднощів. Справа в тому, що між асфальтом і шиною утворюється шар води. Він знижує площа контакту, що негативно позначається на керованості. Автомобіль починає йти юзом, підвищується ризик неконтрольованих заметів. Для боротьби з гидропланированием інженери Barum застосували ряд специфічних заходів. Їх ефективність була підтверджена тестами шин на полігоні Continental.
Автомобільні зимові шини Barum Polaris 3: відгуки. Barum Polaris 3: тести, виробник
По-перше, кожен блок протектора отримав невеликі зигзагоподібні канавки. Вони призначені для видалення невеликої кількості води з плями контакту. Тобто подібні елементи покращують зчеплення з дорогою кожного конкретного блоку. По-друге, за видалення основної маси води "відповідає" дренажна система покришок. Вона складається з чотирьох глибоких поздовжніх канальців, об'єднаних в одну мережу поздовжніми канавками. По-третє, у складі гумової суміші хіміки компанії підвищили частку кремнієвих сполук. Це позитивно вплинуло на якість зчеплення з дорогою. У відгуках про Barum Polaris 3 водії відзначають, що покришки відмінно тримає траєкторію навіть під час подолання глибоких калюж на великій швидкості.

Поведінка на льоду

З переміщенням по льоду виникають деякі складнощі. Ця модель відрізняється збільшеною кількістю ріжучих граней в плямі контакту, але вони не можуть підвищити стабільність поведінки шини на такому типі зимового покриття. Автомобіль починає ковзати. Ці покришки краще всього купувати в регіонах з м'яким кліматом, де ризик зледеніння доріг взимку мінімальний. У всіх інших випадках варто купити шини з шипами.

Питання комфорту

У відгуках про Barum Polaris 3 автомобілісти відзначають і високий комфорт від їзди. Гума м'яка. Знизити трясіння в салоні допомагає спеціальний еластичний компаунд і полімерний корд. У підсумку мінімізується і вплив на підвіску автомобіля. При цьому представлена модель відрізняється і низькою гучністю. Покришки резонують виникає від тертя коліс об асфальт звукову хвилю. Гул в салоні виключений.

Думки експертів

Тест Barum Polaris 3 проведене німецьким дослідницьким бюро ADAC, підтвердив надійність цієї гуми на асфальті і сніжному покритті. За цим параметром представлена фрикційна модель навіть змогла випередити аналоги від Michelin і Continental. Ось тільки нав'язати конкурентну боротьбу фрикційних шин від скандинавської Nokian чеської моделі не вдалося.

Продовження слід

Ці шини стали хітом чеського виробника. Проте в 2018 році їй на зміну прийшла інша модель — Barum Polaris 5. Фірма змінила протекторний малюнок і поліпшила формулу гумової суміші. Незважаючи на це, шини Barum Polaris 3 досі не зняли з виробництва.