Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Шини Orium SUV Ice: відгуки, опис та характеристики

29.12.18, Різне
135
При виборі покришок багато автолюбителів головну увагу приділяють питанням ціни. Бюджетних моделей багато. Ось тільки нерідко їх якість залишає бажати кращого. Повністю спростовують цю тезу шини Orium SUV Ice. Відгуки про представлених покришках в більшій своїй масі виключно позитивні.

Трохи про бренд

Сама марка з'явилася в 2013 році. Під цим брендом виходять покришки бюджетного сегмента, що гарантують високу безпеку пересування. Всі шини виготовляються на заводі Tigar в Європі. Сама ж торгова марка повністю належить французькому гігантові Michelin.
Шини Orium SUV Ice: відгуки, опис та характеристики

Призначення моделі

З назви шин Orium SUV Ice видно, для якого класу транспортних засобів вони призначаються. Справа в тому, що ці покришки випускають виключно для машин з повним приводом. Модель виходить всього в 7 типорозмірах з посадочними діаметрами від 16 до 18 дюймів. Причому у всіх моделей однаковий індекс швидкості. Розрізняються вони тільки за показниками навантаження. Наприклад, типорозмір Orium SUV Ice 215/65 R16 може витримати лише 850 кг на колесо. Інші моделі більш вантажопідйомні. Самі покришки з'явилися у продажу в 2017 році. За такий короткий період багато водіїв вже змогли по достоїнству оцінити якість цих шин. В основній своїй масі відгуки про Orium SUV Ice виключно позитивні.


Шини Orium SUV Ice: відгуки, опис та характеристики

Розробка

При розробці протекторного малюнка цей сербський бренд використовував найсучасніші технологічні рішення французького консорціуму. Спочатку інженери компанії створили цифрову модель покришок і потім її фізичний прототип. Після випробування на спеціальному стенді шини протестували на полігоні компанії. Тільки потім виробник направив покришки в масову серію.
Шини Orium SUV Ice: відгуки, опис та характеристики

Особливості протектора

Багато ходові показники моделі залежать від дизайну протектора. Це зрозуміло при аналізі опису та характеристик шин Orium SUV Ice. Модель наділили класичним для зими дизайном протектора. Спрямоване розташування блоків — ідеальне рішення для прискореного відведення снігу з плями контакту. Аналогічний підхід використовується в переважній більшості зимових шин.


Шини Orium SUV Ice: відгуки, опис та характеристики
Центральна частина представлена трьома ребрами жорсткості. Масивні Блоки, складної геометричної форми. У сукупності вони і створюють специфічний V-подібний рисунок протектора. Подібний дизайн допомагає поліпшити тягові показники шини. Автомобіль легше розганяється, ймовірність юзов при наборі швидкості виключається повністю. Підвищена жорсткість елементів допомагає досягти і високої надійності при прямолінійній їзді з крейсерською швидкістю. Деформація центральних ребер мінімальна. Це дозволяє виключити відхилення транспортного кошти з заданої траєкторії. Звичайно, без деяких припущень в цьому випадку не обійшлося. По-перше, водій повинен дотримуватися зазначену виробником Orium SUV Ice швидкість і не перевищувати її максимальних значень. По-друге, необхідно виконати балансування коліс. Зовнішні плечові зони складаються з великих чотирикутних блоків. На них припадає основне навантаження при гальмуванні і проходження поворотів. Подібна геометрія знижує деформацію елементів при різкому динамічному впливі. За допомогою цього вдається скоротити гальмівний шлях, виключити замети під час маневрування.

Їзда по льоду і трохи про шипах

Найбільші складнощі у водіїв взимку викликає їзда по заледенілою дорогою. Справа в тому, що від тертя шина нагрівається, а лід тане. Виникає плівка води перешкоджає контакту поверхонь. В результаті чого втрачається керованість. Ці шини дозволяють монтування шипів. Тому якість пересування на льоду нітрохи не гірше, ніж на звичайному асфальті. При цьому бренд показав свою технологічність і при виготовленні шипів. Деякі нестандартні рішення тільки збільшили надійність покришок. По-перше, самі шипи отримали голівку з шестигранною формою. Кожна грань має змінну розтин. Це дозволяє зберегти стабільність при будь-якому векторі пересування і режимі їзди. По-друге, шипи розташовані в кілька рядів на певній відстані один від одного. В результаті такого підходу знижується ризик виникнення ефекту колії. Маневреність автомобіля залишається на максимально високому рівні. По-третє, шипи у цих шипуемых шин зроблені зі спеціального сплаву на основі алюмінію. Це рішення необхідне для проходження сертифікації представлених покришок в країнах Європейського Союзу. Місцевий регламент забороняє використовувати в шинах звичні сталеві шипи. По-четверте, спеціальні гумові ущільнювачі в місцях фіксації шипів запобігають передчасну втрату цих елементів. Ось тільки і про обкатку коліс забувати теж не варто. Автомобіліст повинен проїхати близько 1 тис. км в максимально м'якому режимі. Різкі старти виключені. В іншому випадку шипи не зможуть щільно зафіксуватися в місцях монтажу і вилетять.

Боротьба з гидропланированием

Відлиги породжують іншу серйозну проблему — калюжі. При пересуванні по воді може виникнути специфічний ефект гідропланування. Справа в тому, що шини у цьому випадку втрачаю дорогу з-за мікроплівки води, яка виникає між колесом та асфальтовим покриттям. Для шин Orium SUV Ice виробники вирішили цю проблему за допомогою комплексу заходів.
Шини Orium SUV Ice: відгуки, опис та характеристики
Розвинена дренажна система ефективно відводить зайву рідину. При цьому збільшені розміри поздовжніх і поперечних канавок дозволяють "перекачувати" більший об'єм води в одиницю часу. При складанні компаунда збільшили частку кремнієвої кислоти. Підсумок — підвищену якість зчеплення з мокрим асфальтовим покриттям. У відгуках про Orium SUV Ice автомобілісти відзначають, що покришки практично прилипають до дорожнього полотна. Ризик зносу машини в бік виключається.

Комфортність

У питаннях комфортності склалася неоднозначна ситуація. Сама гума м'яка, автомобіль їде плавно і впевнено. Все враження псує специфічний гул в салоні. М'якість ходу реалізується завдяки ряду прийомів. Наприклад, металеві нитки каркаса пов'язані один з одним нейлоном. Полімерне з'єднання гасить і перерозподіляє ударну енергію. Вона розсіюється повністю. У результаті знижується негативний вплив на підвіску автомобіля. Усувається і сама тряска в салоні. На плавність ходу позитивно вплинув і спеціальний компаунд. У зимових шин він істотно м'якше, ніж у літніх.

З гучністю все інакше. З-за зубців створюються додаткові звукові хвилі, які сама покришка погасити не може. Гул в салоні досить відчутний. Втім, подібна проблема характерна для всіх шипованих шин. Представлена модель не є винятком.

Довговічність

Незважаючи на низьку ціну, ці покришки відрізняються тривалим терміном служби. Виробники заявляють про, щонайменше, 50 тис. км пробігу. Підсумкова цифра повністю залежить від манери їзди самого автомобіліста. У лихачів протектор зітреться швидше. Домогтися високої зносостійкості вдалося саме завдяки комплексному підходу. На зниження швидкості абразивного зносу позитивно вплинуло запровадження технічного вуглецю до складу гумової суміші. Протектор стирається помітно повільніше. Два додаткових полімерних шару захищають металевий каркас від зовнішнього деформаційного впливу. Ризик виникнення шишок і гриж виключений. Представлені покришки не бояться навіть попадання у вибоїни на асфальті.
Шини Orium SUV Ice: відгуки, опис та характеристики

Думки

Позитивні відгуки про Orium SUV Ice залишили і експерти рейтингового агентства ADAC. Вони оцінили цю модель насамперед за стабільну поведінку при різкій зміні асфальту на лід. Випробувачів вразив і короткий гальмівний шлях цих шин.