Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Шини Matador MP50 Sibir Ice Suv: відгуки. Matador MP50 Sibir Ice: тести

02.01.19, Різне
153
Шини торгової марки Matador користуються неймовірною популярністю серед вітчизняних автолюбителів. Ці покришки відрізняються неперевершеною якістю і демократичною ціною. Представлене затвердження характерно і для моделі Matador MP50 Sibir Ice. Відгуки про цих шинах виключно позитивні. Автомобілісти не скупляться на схвальні оцінки.

Трохи про історії бренду

Компанію заснували в 1905 році в місті Пухове. Спочатку фірма займалася виготовленням і продажем різних гумотехнічних виробів. Перші покришки під цією торговою маркою зійшли з конвеєра в 1925 році. У 2007 році німецький промисловий гігант Continental AG придбав контрольний пакет акцій підприємства.
Шини Matador MP50 Sibir Ice Suv: відгуки. Matador MP50 Sibir Ice: тести
Таке поглинання позитивно позначилося на компанії Matador. Німці провели модернізацію виробничих потужностей, що позитивно позначилося на якості покришок. Це підтверджено міжнародними сертифікатами ISO і TSI. Компанія розширила свій ринок збуту.


Для яких авто

Шини Matador MP50 Sibir Ice Suv: відгуки. Matador MP50 Sibir Ice: тести
У відгуках про Matador MP50 Sibir Ice власники транспортних засобів відзначають, що представлені види шин відмінно підходять для любителів розміреної їзди. Модель виходить в 36 різних типорозмірах з діаметрами посадки від 13 до 17 дюймів. Це дозволяє підібрати шини цього класу практично для будь-якого седана або малолітражки. Представлена модель — флагман компанії. Бренд навіть випустив аналог і для автомобілів з повним приводом. У відгуках про Matador MP50 Sibir Ice SUV водії вказують насамперед на посилені боковини. Ці шини не бояться ударів з боку, більш стійкі до порізів. Природно, порівняно з легковими аналогами, вони відрізняються і збільшеним індексом навантаження. Ці типи шин мають однаковий дизайн протектора. Один від одного вони відрізняються тільки будовою каркаса.


Для якого сезону

Шини Matador MP50 Sibir Ice Suv: відгуки. Matador MP50 Sibir Ice: тести
Обидві варіації покришок призначені виключно для зими. Причому інженери компанії проектували їх з урахуванням складних погодних умов Росії та країн Скандинавії. В принципі, це повністю відображено в назві моделі. Компаунд дуже м'який. Таке рішення дозволяє гумі зберегти еластичність навіть при серйозному похолодання. Причому шини стійкі і до відлиги. При температурі, що перевищує +5 градусів за шкалою Цельсія, довго використовувати ці покришки не можна. Від нагрівання гума стає валкою, в результаті чого зростає швидкість абразивного зносу. Протектор стирається дуже швидко. Це знайшло підтвердження і у відгуках про Matador MP50 Sibir Ice.

Пара слів про розробку

Шини Matador MP50 Sibir Ice Suv: відгуки. Matador MP50 Sibir Ice: тести
При проектуванні представленої моделі покришок інженери бренду використовували найсучасніші технічні рішення німецького консорціуму Continental. Спочатку створили цифровий аналог, за яким справили фізичний прототип. Його випробували на спеціальному стенді, після чого приступили до тестів на полігоні Continental. За результатами проведених експериментів модель внесли необхідні зміни та запустили шини в серійний випуск. З допомогою тестування вдалося істотно поліпшити головні ходові характеристики покришок.

Особливості дизайну

Дизайн протектора визначає багато властивості шин. Представлена модель отримала класичний для зими малюнок. Симетричне розташування спрямованих під певним кутом до дорожнього полотна блоків покращує якість і швидкість відводу снігу з плями контакту.
Шини Matador MP50 Sibir Ice Suv: відгуки. Matador MP50 Sibir Ice: тести
Центральна частина шини представлена чотирма ребрами жорсткості, два з яких виконані повністю суцільними. Подібне рішення позитивно позначилося на надійності прямолінійного руху. У відгуках про Matador MP50 Sibir Ice водії відзначають, що необхідність якимось чином коректувати траєкторію руху відсутній. Природно, це дотримується лише при виконанні ряду важливих умов. По-перше, відразу після монтажу покришок необхідно провести їх балансування. По-друге, водій не повинен перевищувати швидкостей, зазначених самим виробником шин. У відгуках про Matador MP50 Sibir Ice власники помічають, що на підвищених швидкостях, що перевищують заданий індекс, зростає вібрація. Утримати машину на потрібній траєкторії стає складніше. Інші ребра центральної частини складаються з невеликих спрямованих блоків. Вони і формують V-подібний рисунок протектора. З допомогою цих елементів вдається поліпшити якість розгону автомобіля. Представлене розташування підвищує тягові показники покришки. Машина набирає швидкість значно швидше, замети в сторони відсутні в принципі. Блоки плечової зони відповідають за стабільність гальмування і проходження поворотів. Саме при вчиненні цих маневрів на них і виявляється основне навантаження. У відгуках про Matador MP50 Sibir Ice водії вказують на те, що ці шини наділяють автомобіль неймовірною стабільністю. Неконтрольовані замети виключені навіть при різких розворотах. Під час гальмування машина не виляє і не йде юзом.

Поведінка на льоду

Найбільші складності взимку викликає пересування по зледенілій дорозі. Від тертя лід нагрівається і тане. Утворюється вода знижує площу контакту. Надійність керування падає в рази, зростає ризик аварій. Для запобігання такого результату інженери бренду наділили представлені моделі шин шипами. Причому технологічність фірми розкрилася і в цьому випадку. Водії відзначили надійність поведінки шин Matador MP50 Sibir Ice FD 19565 R1591T. У відгуках про шипах власники вказали на незвичайну форму головки виступаючих елементів. В принципі, це характерно і для інших типорозмірів як цієї моделі, так і її аналога для машин з повним приводом. Головка шипів виконана шестигранною. Причому ребра отримали змінне перетин. Це дозволяє зберегти стабільність маневрування при різних режимах їзди. Транспортний засіб не зносить в сторони навіть при різкому повороті на слизькій поверхні. У шин Matador MP50 Sibir Ice шипи розташовані з перемінним кроком один щодо одного. Таке технічне рішення допомагає уникнути ефекту колії. Поліпшується якість і надійність маневрування. На догоду жорстким нормам країн Європейського союзу шипи у цих покришок виконані з полегшеного сплаву на основі алюмінію. За допомогою цього вдалося мінімізувати негативний вплив шин на дорожнє полотно.

Їзда по калюжах

Калюжі для зими — явище рідкісне. Вони виникають тільки під час тривалих відлиг і ранньою весною. При русі по ним збільшується ризик прояви специфічного ефекту гідропланування. У цьому випадку між дорогою і покришкою виникає бар'єр води, який і знижує якість контакту поверхонь. Машина втрачає управління, помітно падає маневреність. Для усунення цієї проблеми інженери компанії застосували комплекс заходів.
Шини Matador MP50 Sibir Ice Suv: відгуки. Matador MP50 Sibir Ice: тести
При проектуванні дизайну протектора шини наділили розвиненою системою дренажу. Вона представлена сукупністю поздовжніх і поперечних канавок. Під час обертання колеса створюється відцентрова сила, яка і затягує воду вглиб протектора. Після чого рідина перерозподіляється по поверхні всієї покришки і видаляється. При цьому стінки дренажних канавок розташовані під певним кутом до дороги, що дозволяє поліпшити швидкість видалення рідини. При складанні формули гумової суміші хіміки концерну підвищили у складі компаунда частку кремнезему. За допомогою цього оксиду вдалося збільшити якість зчеплення з мокрим асфальтом. У відгуках про Matador MP50 Sibir Ice FD водії відзначають, що покришки практично прилипають до дороги. Безпека їзди зростає в кілька разів. Елементи дренажу отримали збільшені розміри. Це дозволяє підвищити об'єм рідини, який може видалити дренаж в одиницю часу. Ефект гідропланування не виникає навіть при швидкісному пересуванні по калюжах.
На кожен блок протектора завдали хвилеподібні ламелі. Ці елементи збільшують кількість граней зчеплення в зоні контакту. Вони також покращують і швидкість локального водовідведення.

Їзда по снігу

Представлені моделі шин відмінно показали себе і під час пересування по засніженій дорозі. Автомобіль не буксує, ризик втрати керованості знижено до нуля. Домогтися цього вдалося за допомогою спрямованого малюнка протектора, великої кількості граней зчеплення в зоні контакту і додаткових дренажних елементів.

Пара слів про відмінності

Шини Matador MP50 Sibir Ice відрізняються від такої ж шини з додатковою маркуванням SUV будовою каркаса. Справа в тому, що у гуми, призначеної для машин з повним приводом, посилені боковини. Додаткові металеві нитки допомагають уникнути ризиків деформації колеса, що виникають при бічному ударі. Гума стійка до порізів. Це зазначено і у відгуках про Matador MP50 Sibir Ice SUV. Ніяких інших відмінностей між цими покришками немає.

Довговічність

Гума не втрачає своїх експлуатаційних властивостей навіть після 50 тисяч кілометрів пробігу. Для підвищення довговічності інженери бренду до складу компаунда ввели сполуки вуглецю. З їх допомогою вдалося знизити швидкість абразивного зносу. Протектор стирається значно повільніше.
Шини Matador MP50 Sibir Ice Suv: відгуки. Matador MP50 Sibir Ice: тести
Підвищити довговічність допомогло і оптимізоване пляма контакту. Воно стабільно при будь-якому векторі і режимі їзди. Центральна частина і плечові зони зношуються рівномірно.

Тести

Представлені моделі зазнали і представники незалежних автомобільних журналів. У відгуках про Matador MP50 Sibir Ice від "За кермом" випробувачі відзначили короткий гальмівний шлях покришок на будь-якому типі покриття. Експеримент підтвердив і надійність шин при різкій зміні асфальту на лід або сніг.

Комфортність

У відгуках про Matador MP50 Sibir Ice водії відзначають хорошу плавність ходу. Тряска в салоні мінімальна. Шини чудово гасять надлишкову ударну енергію. До недоліків водії відносять тільки високу гучність. В принципі, це характерно для всіх шипованих покришок. Ця модель не стала виключенням з правил.