Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Шини "Матадор МР-50 Sibir Ice": відгуки. Зимові шини "Матадор"

02.01.19, Різне
134
При виборі автомобільних шин на зиму необхідно враховувати безліч різних нюансів. Просто від якості та надійності покришок багато в чому і залежить безпека дорожнього руху. Серед автомобілістів країн СНД певною популярністю користуються покришки словенського виробника "Матадор". У бренда багато хороших і якісних шин. Одним з хітів стала модель "Матадор МР 50 Sibir Ice". Відгуки про представлених різновидах гуми виключно позитивні.

Пара слів про виробника

Компанію зареєстрували в 1905 році, от тільки перші покришки з виробничої лінії зійшли лише 20 років потому. Спочатку бренд займався розробкою різних гумотехнічних виробів. Нерідко автомобілісти задаються питанням про те, як пов'язані шини "Матадор" з Німеччиною. Просто зараз контрольний пакет акцій цього виробника покришок повністю належить німецькому Continental. Це злиття дозволило модернізувати обладнання, що позитивно вплинуло на якість продукції. Фірма отримала сертифікати TSI і ISO.


Шини "Матадор МР-50 Sibir Ice": відгуки. Зимові шини "Матадор"

Для яких авто

Представлені шини призначені для автомобілів різного класу. Покришки виготовляються в 36 варіаціях типорозмірів з діаметрами посадки від 13 до 17 дюймів. Шини можна підібрати як на невелику компактну малолітражку, так і на автомобіль з повним приводом. Причому шини для кросоверів отримали додаткове посилення. Жорстка боковина витримує сильні удари, порізи.
Шини "Матадор МР-50 Sibir Ice": відгуки. Зимові шини "Матадор"

Сезон застосовності

Ці шини "Матадор" зимові. Компаунд дуже м'який. Це допомагає зберегти потрібну еластичність навіть в найлютіший мороз. Виїжджати на дорогу при температурі вище +5 градусів за шкалою Цельсія не рекомендується. При надмірному нагріві зростає валкість гуми. Швидкість зносу посилюється в рази.


Особливості розробки

Шини "Матадор МР-50 Sibir Ice": відгуки. Зимові шини "Матадор"
При проектуванні цих зимових шин "Матадор" використовував найсучасніші напрацювання німецького концерну. Спочатку інженери бренду створили цифрову модель покришок, після чого по ній зробили фізичний прототип. Його випробували на спеціальному стенді, що імітує реальні умови експлуатації. Потім провели тест на полігоні Continental. Після внесення всіх необхідних доробок модель пустили у серійне виробництво.

Дизайн

Дизайн покришок безпосередньо впливає на їх основні ходові характеристики. В цьому випадку концерн пішов перевіреним шляхом. Справа в тому, що шини наділили класичним направленим малюнком. Подібна конфігурація блоків вважається ідеальною для зими.
Шини "Матадор МР-50 Sibir Ice": відгуки. Зимові шини "Матадор"
В самому центрі покришки розташовуються два суцільних ребра середньої ширини. З їх допомогою вдається підвищити стабільність покришки при прямолінійному русі. Знесення в сторони виключені. Умов всього два: правильна балансування та дотримання швидкісних режимів, заявлених самим виробником покришок. При їх ігноруванні вібрація збільшується кратно, в результаті чого утримати автомобіль на дорозі стає складніше. Інші ребра центральної частини складаються з направлених до дорожнього полотна блоків складної форми. Така геометрія підвищує тягові властивості покришок. Автомобіль краще набирає швидкість. При цьому ймовірність зносів повністю виключається.
Блоки плечової зони великі. Збільшені розміри дозволяють їм зберегти свою форму стабільною при сильних динамічних навантаженнях, що виникають під час проходження поворотів і при гальмуванні. У відгуках про "Матадор МР 50 Sibir Ice" водії відзначили, що навіть при різкому відхід у віраж ймовірність втрати контролю над дорогою мінімальна.

Трохи про шипах

Представлені покришки добре поводяться і при русі по слизькій дорозі. Шипи допомагають зберегти надійність управління і повний контроль руху. При цьому повністю розкрився технологічний потенціал бренду. Головки шипів у цих шин "Матадор" на зиму отримали шестикутну форму і змінний переріз кожної грані. Від такого технічного рішення якість їзди тільки покращився. Машина стабільно веде себе при різкій зміні вектора напряму, ризик юзов і втрати контролю мінімальний. Самі шипи розташували з перемінним один щодо одного кроком. Підсумок — усунення ефекту колії. Повороти проходять впевнено, машина не виляє, а водій зберігає повний контроль над дорогою. Представлена модель покришок проектувалася спеціально для країн Скандинавії та СНД. Для того щоб потрапити на європейський ринок, виробники змінили матеріал, з якого виготовляють шипи. Від звичної стали довелося відмовитися. Справа в тому, що такі варіації шипів провокують прискорену деформацію дорожнього полотна. У підсумку шипи стали робити з полегшеного сплаву на основі алюмінію.
Місця шипування отримали додаткове посилення. Під зовнішнім м'яким протектором там розташовується більш жорсткий шар гуми. Шипи фіксуються більш щільно. Це дозволяє запобігти передчасну втрату. Про обкатку забувати теж не можна. Для кращої фіксації шипів у відгуках про "Матадор МР 50 Sibir Ice" водії радять першу тисячу кілометрів проїхати без різких зупинок або стартів.

Видалення води

Представлена модель відмінно бореться з гидропланированием. Цей негативний ефект не спостерігається навіть при підвищених швидкостях. Домогтися цього вдалося завдяки застосуванню ряду важливих рішень.
Шини "Матадор МР-50 Sibir Ice": відгуки. Зимові шини "Матадор"
Дренажна система представлена сукупністю п'яти поздовжніх канавок і безлічі поперечних канальців. Причому кожна кромка цих елементів розташовується під особливим кутом, що дозволяє збільшити швидкість видалення рідини. Поліпшити зчеплення з мокрою дорогою вдалося і завдяки кремнієвої кислоти, введеної до складу компаунда. Шини буквально прилипають до дороги. Знесення на мокрому асфальті виключені. Кожен блок протектора отримав кілька хвилеподібних ламелей. Ці елементи "відповідають" за локальне видалення води з плями контакту. З їх допомогою вдається підвищити кількість ріжучих граней, що також позитивно впливає на зчеплення.

Довговічність

У відгуках про "Матадор МР 50 Sibir Ice" водії відзначають, що ці покришки зберігають свої експлуатаційні характеристики аж до пробігу в 50 тис. кілометрів. Необхідність вражаюча. Домогтися цього вдалося завдяки комплексному підходу до розробки.

Пляма контакту покришок стабільно при будь-якому векторі їзди. У підсумку знос рівномірний. Центральна частина і плечові зони стираються з однаковою швидкістю. Виражений акцент виключений. При складанні компаунда хіміки концерну збільшили частку технічного вуглецю. Це поліпшило стійкість шин до абразивного стирання. Глибина протектора залишається стабільною максимально довгий час.
Шини "Матадор МР-50 Sibir Ice": відгуки. Зимові шини "Матадор"
Металевий каркас посилений нейлоном. Еластичні полімерні нитки краще гасять і перерозподіляють надлишкову ударну енергію. В результаті чого ймовірність деформації корду при русі по купинах знижується до нуля. Грижі і шишки виключені.
Шини "Матадор МР-50 Sibir Ice": відгуки. Зимові шини "Матадор"

Випробування

Тести шин "Матадор" цього типу показали плюси і мінуси гуми. Випробування проводив вітчизняний журнал "За кермом". В ході тестування покришки продемонстрували короткий гальмівний шлях і стабільність поведінки при з'їзді з асфальту на заледеніла ділянку дороги. До мінусів ж віднесли високу гучність. У відгуках про "Matador MP 50 Sibir Ice" експериментатори нарікають на специфічний гул в салоні, що виникає під час їзди.
Шини "Матадор МР-50 Sibir Ice": відгуки. Зимові шини "Матадор"

Аналоги і ціни

Бренд "Матадор" пропонує зимові покришки самих різних типів. Зазначена вище модель — флагман компанії. Завод випускає і фрикційні варіанти гуми. Такі колеса відрізняються зниженими показниками гучності, але на льоду нерідко поводяться непередбачувано. Ціни на шини "Матадор" значно нижче, ніж на покришки від великих світових брендів. Причому за своєю надійністю і якістю вони нічим не поступаються аналогам від Michelin і Continental.