Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Шини Matador MP 30 Sibir Ice 2: відгуки власників, характеристики й особливості

02.01.19, Різне
149
Виробники автомобільних шин ведуть між собою жорстку конкурентну боротьбу. Кожна компанія практично щороку презентує новинки, деякі з яких стають справжніми хітами. Це твердження повною мірою відноситься і до шин Matador MP 30 Sibir Ice 2. Відгуки водіїв про представлених покришках виключно позитивні.

Історія бренду

Сама компанія виникла в 1905 році. Перша покришка зійшла з конвеєра лише в 1925-м З 2007 року словенська бренд повністю належить німецькому консорціуму Continental AG. Подібне об'єднання значно розширило ринки збуту і дозволило провести серйозну модернізацію виробничих потужностей. Покращилася і якість готової продукції. Фірма отримала сертифікати TSI і ISO, що підтверджують представлений тезу.


Шини Matador MP 30 Sibir Ice 2: відгуки власників, характеристики й особливості

Для будь автомобілів

У відгуках про Matador MP 30 Sibir Ice 2 водії відзначають передусім неймовірно високу варіативність застосування цих шин. Гума випускається в 25 різних типорозмірах з діаметрами посадки від 13 до 17 дюймів. Деякі моделі призначаються виключно для седанів і малолітражок. Наприклад, це можна сказати про шини Matador MP 30 Sibir Ice 217570 R1382T. Існують варіації покришок, розроблені для автомобілів з повним приводом. У них такий же малюнок протектора, різниця полягає лише в будові каркаса. Просто в цьому випадку виготовляють з додатковим посиленням.
Шини Matador MP 30 Sibir Ice 2: відгуки власників, характеристики й особливості

Сезон використання

Шини призначаються виключно для зими. В принципі, це повною мірою відображено в назві представленої гуми. Причому при розробці інженери компанії спиралися виключно на суворі кліматичні умови Росії та країн Скандинавії. Під час відлиги ці покришки потрібно використовувати дуже обережно. Компаунд м'який. Таке рішення допомагає шин зберегти свою еластичність навіть під час самого сильного морозу. При позитивних температурах гума стає валкою. Швидкість зносу протектора зростає у кілька разів.


Трохи про розробку

При проектуванні покришок словенські інженери використовували передові технології Continental. Спочатку вони створили цифрову модель шин, після чого зробили її фізичний прототип. Покришки протестували на спеціальному стенді та на полігоні Continental. За результатами експериментів інженери компанії внесли необхідні зміни та запустили модель у серійне виробництво.

Особливості дизайну

В огляді та порівнянні зимової шини Matador MP 30 Sibir Ice 2 не можна не сказати про особливості малюнка протектора. Він вийшов класичним. Такий же дизайн характерний і для багатьох інших варіацій зимової гуми. Справа в тому, що модель наділили спрямованих на симетричним малюнком протектора. Подібний тип дизайну вважається ідеальним для зими.
Шини Matador MP 30 Sibir Ice 2: відгуки власників, характеристики й особливості
Два ребра, розташовані по самому центру покришки, суцільні. Це дозволяє їм зберегти стабільність профілю шини при динамічних навантаженнях, що виникають під час швидкісної їзди. В межах заявлених виробником швидкісних обмежень вібрація і зноси транспортного засобу в сторону відсутні повністю. Природно, це дотримується тільки в тому випадку, якщо після установки коліс водій виконав їх балансування.
Інші ребра, розташовані ближче до плечових зон, складаються з направлених блоків складної геометричної форми. Вони покращують тягові характеристики покришок. У відгуках про шини Matador MP30 Sibir Ice 2 власники відзначають, що машина легше набирає швидкість. Ймовірність юзов виключена. Плечові зони несуть основне навантаження при проходженні поворотів і гальмування. Для підвищення безпеки цих маневрів блоки представленої частини покришки отримали збільшені розміри. Результат — повна відсутність зносів і неконтрольованих розворотів.

Трохи про шипах

Для поліпшення поведінки автомобіля на льоду цю модель оснастили спеціальними шипами. Технологічність бренду проявилася і в цьому випадку. Інженери розташували шипи з перемінним кроком один щодо одного. Це усунуло ймовірність виникнення ефекту колії. Машина краще маневрує і передбачувано веде себе при зміні в командах рульового управління. Головки зубців отримали шестигранну форму. Це дозволяє зберегти високу стабільність при зміні вектора руху. Проходження поворотів і гальмування більше не викликає яких-небудь труднощів. Це відображено і у відгуках про шини Matador MP 30 Sibir Ice 2. Водії відзначають, що вірогідність зносів в боку, прагне до нуля. Самі шипи виготовляють із спеціального полегшеного сплаву на основі алюмінію. Таке рішення повністю відповідає жорстким регламентам, прийнятим в країнах Європейського Союзу. Просто сталеві шипи провокують прискорену псування дорожнього полотна.

Довговічність

Велика кількість позитивних відгуків Matador MP 30 Sibir Ice 2 заслужили і завдяки своїй довговічності. Водії стверджують, що навіть після 50 тис. км пробігу шини зберігають свої вражаючі експлуатаційні характеристики. Такого результату вдалося досягти тільки завдяки комплексному підходу. Інженери бренду при виготовленні компаунда підвищили частку технічного вуглецю. За допомогою цього з'єднання вийшло зменшити швидкість стирання покришок.
Шини Matador MP 30 Sibir Ice 2: відгуки власників, характеристики й особливості
Виробник попрацював і над каркасом. Сталеві нитки корду об'єднали з еластичним нейлоном. Це рішення дозволяє найкращим чином погасити зайву ударну енергію, що виникає під час переміщення по поганих дорогах. Ризик деформації металевого каркаса, що супроводжується появою гриж на протекторі, зведений до нуля.
Шини Matador MP 30 Sibir Ice 2: відгуки власників, характеристики й особливості

Поведінка на мокрій дорозі

Іншим серйозним випробуванням для покришок є мокра дорога. Просто між шиною і асфальтом утворюється бар'єр води. Він знижує площа ефективного контакту поверхонь, що і провокує замети. У відгуках про Matador MP 30 Sibir Ice 2 водії відзначають, що це негативне явище вдалося усунути повністю.
Шини Matador MP 30 Sibir Ice 2: відгуки власників, характеристики й особливості
Модель наділили розвиненою системою дренажу. Завдяки об'єднанню поздовжніх і поперечних канавок в одну структуру вдалося разів підвищити швидкість видалення зайвої рідини з плями контакту. При складанні гумової суміші хіміки концерну і збільшили частку кремнезему. За допомогою цього оксиду вдалося попередити ковзання шини, що виникає при переміщенні по мокрій дорозі.

Кілька слів про комфорт

У питаннях комфорту відгуки про Matador MP 30 Sibir Ice 2 у водіїв неоднозначні. Користувачі хвалять цю гуму за неймовірну м'якість і плавність ходу. Еластичний компаунд і кілька шарів нейлонового корду гасять ударну енергію, що виникає при переміщенні по купинах. Це знижує трясіння в салоні і попереджує передчасне деформацію елементів ходової частини автомобіля.

З гасінням шумів все набагато гірше. Шини резонують звукові хвилі, що утворюються від тертя колеса по дорожньому полотну. От тільки з-за зубців якість гасіння значно нижче. Гул в салоні дуже сильний.

Думки експертів

Експерти з вітчизняного журналу "За кермом" протестували цю модель зимових покришок. Випробувачі залишилися задоволені коротким гальмівним шляхом і стабільністю шини на льоду і снігу. При зміні дорожнього полотна виникли деякі проблеми. В цілому враження про шинах виключно позитивне.

Еволюція

Ця модель розроблялася на базі Matador MP 50 Sibir Ice. Відгуки про представлених шинах виключно позитивні. Позитивну думку автомобілістів і змусило бренд продовжити серію і випустити нову модель покришок.