Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Автомобіль глухне при скиданні газу: причини і їх усунення

02.01.19, Різне
748
Часто зустрічається така проблема: улюблений ВАЗ глухне при скиданні газу. ВАЗ - машина проста, і розібратися в будь-якій проблемі не складе особливої праці. Так і до інших марок це теж відноситься. Потрібно лише знати, як працює двигун і система паливоподачі. Поступово виключаючи всі можливі несправності, можна вирішити проблему того, що машина глохне на ходу при скиданні газу. З чого ж почати?

Свічки

Автомобіль глухне при скиданні газу: причини і їх усунення
Починаємо з елементарного – свічки. Якщо двигун глухне при скиданні газу і втратила в динаміці, перша причина - це свічки. Перевірити їх досить просто: викручуємо, дивимося на контакти. Якщо вони в нагарі, то, швидше за все, ні іскри і, як наслідок, циліндр вимикається з роботи двигуна. Якщо є можливість, краще поміняти комплект, ні – почистити контакти і доїхати до найближчого автомагазину. При чищенні потрібно постаратися не змінити відстань між контактами. Здійснюється дана операція простий наждачним папером, якщо її немає, то і складаний ніж підійде.


Високовольтні дроти

До свічок накалу струм надходить по проводах. Часто буває, що двигун глухне при скиданні газу тому, що на одну або дві свічки перестає надходити напруга. Особливо ця причина стає актуальною в холоди. Обплетення проводів на морозі дубіє і має властивість ламатися від вібрацій на морозі. Лікується простою заміною проводів на більш якісні.

Перевірка датчика холостого ходу (ДХХ)

Автомобіль глухне при скиданні газу: причини і їх усунення
Знайти датчик нескладно, він перебуває під дросельним вузлом і кріпиться двома болтами. Якщо дросельний вузол (ДУ) давно не чистився, то конусна голка датчика і її посадочне місце могли засмітитися і видають неправильні дані. Основною причиною, що вказує на несправність датчика, є те, що машина глохне при скиданні газу та перемикання передач. Проблема вирішується зняттям дросельного вузла і його промиванням очищувач карбюратора. Сам датчик зняти без ДУ складно. Потрібна маленька викрутка і завидна гнучкість. Також є велика ймовірність упустити один або два гвинтика. Заміни їм зазвичай ні в кого немає.


Форсунки

Автомобіль глухне при скиданні газу: причини і їх усунення
Впорскування палива в циліндри відбувається через електромагнітні форсунки. Із-за неякісного палива вони можуть засмічуватися і не впускати достатньої кількості палива в циліндр. Звідси маємо те, що машина глохне при скиданні газу. Форсунки встановлені на паливній рампі. Знімається все елементарно, і можна процедуру чищення форсунок провести самостійно у себе в гаражі. Необхідно лише попередньо придбати нові гумові прокладки під форсунки і рідина для промивання карбюратора. На форсунку накидаємо дроти від акумулятора і подаємо в неї під тиском через штатну трубочку рідина з балончика з очисником. Необхідно добитися хорошого розпилювання рідини, що виходить через форсунку, при подачі напруги від АКБ форсунка повинна клацати. Якщо такого не відбувається, то її необхідно замінити. Але краще все ж звернутися в сервіс, де є необхідне обладнання та процедуру миття зроблять набагато якісніше.

Регулятор тиску палива (РДТ)

Автомобіль глухне при скиданні газу: причини і їх усунення
РДТ знайти досить просто, він встановлюється на паливну рампу і має форму циліндра. Являє собою звичайний клапан, що реагує на надмірний тиск і подає в двигун більше палива. Знову ж таки із-за неякісного палива може засмітитися і підклинювати. Ця несправність не має критичного явища, але із-за неї при скиданні газу машина глохне, важко пускається двигун, втрачається динаміка, «плавають» обороти на холостому ходу. У магазинах коштує РДТ недорого і є практично скрізь. Змінюється за кілька хвилин.

Датчик масової витрати повітря (ДМРВ)

Автомобіль глухне при скиданні газу: причини і їх усунення
Найбільш дорогий датчик, тому змінюється в саму останню чергу, коли нічого не допомогло. Знаходиться на патрубку, після повітряного фільтра. Перевіряється просто: знімаємо з нього роз'єм, починаємо рух. Якщо двигун не глохне при скиданні газу, то причина - в датчику. Розбирається складно і клопітно. Піддається лікуванню спецами з обладнанням, але це буде коштувати приблизно стільки, скільки коштує сам датчик. Тому краще купити новий. Головне при купівлі - вказати номер і виробника, який вказаний на вашому датчику. З іншими датчиками ваша прошивка ЕБУ може працювати некоректно. Встановлюється простими хомутами. Також рекомендуємо разом з ним поміняти ще й повітряний фільтр. Коштує копійки, але вбереже від виходу з ладу нового ДМРВ.

Забито каліброване отвір у дросельному сайті

Зверніть увагу на ваш дросельний вузол. Від нього в клапанну кришку йде невелика трубочка. Це шланг малої вентиляції. Каліброване отвір у дросельному сайт часто буває забито брудом і пилом у водіїв, які нехтують регламентом заміни повітряного фільтра. Усунути несправність можна шляхом чищення отвори шматочком дроту. Для цього необхідно зняти дросельний вузол, щоб бруд не потрапив у двигун. Знімається він просто відкручуванням двох болтів на 10 і від'єднанням троса газу.

Забитий паливний фільтр

Вказана проблема може виникнути і не з вини забудькуватості господаря автомобіля, який не поміняв вчасно паливний фільтр. Відповідно, забитий фільтр не дає утворитися в паливній системі потрібного тиску. При зміні обертів двигуна в його роботі будуть проявлятися провали. Для того щоб цього уникнути, рекомендується міняти паливний фільтр разом з маслом, масляним і повітряними фільтрами.

Несправний бензонасос

Несправність бензонасоса може бути викликано окисленням в роз'ємі проводів. Харчування на бензонасос нестабільно, і, як наслідок, двигун просто не подається паливо. Виправляється простий зачисткою контактів. Також може бути проблема в самому насосі. Вічного нічого не буває, і він може вийти з ладу. Але найпоширеніша несправність бензонасоса - це забруднення первинного сітчастого фільтра. Мити його не має сенсу, краще купити новий і замінити. У даній статті ми розглянули найбільш часто зустрічаються причини зупинки двигуна під час руху. Якщо інформація, викладена у статті, не допомогла вирішити проблему, настійно рекомендуємо звернутися в автосервіс.