Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Запах антифризу в салоні: причини та способи усунення

03.01.19, Різне
362
Система охолодження в авто потрібна для того, щоб підтримувати температуру двигуна, від чого безпосередньо залежить його працездатність. Саме антифриз перешкоджає різкого підвищення температури мотора. У середньому охолоджуюча рідина заливається кожні два роки, коли на панелі приладів загориться індикатор. Якщо ж це відбувається часто, значить, має місце текти антифризу. Розглянемо причини виникнення течі, запаху тосола в салоні авто, як розпізнати проблему і усунути.

Чому виникає запах антифризу в салоні?

Запах антифризу в салоні: причини та способи усунення
Багато водіїв стикалися з тим, що в машині з'являвся запах тосола. Коли в салоні пахне антифризом, потрібно якомога раніше провести діагностику, щоб визначити причину. Інакше це може призвести до негативних наслідків. Буває так, що всі показники на датчиках в нормі, але в салоні присутній специфічний запах, який не зникає навіть після провітрювання.


Сильний запах охолоджуючої рідини в салоні авто говорить про те, що, швидше за все, стався витік антифризу з розширювального бачка. До цього може призвести розгерметизація системи або тривалий термін експлуатації, який і привів елементи в непридатність. Тосол також може протікати у разі неправильного приєднання шлангів. Цю проблему практично неможливо виявити при огляді, оскільки охолоджуюча рідина має властивість випаровуватися. Особливо текти важко помітити, коли витік антифризу відбувається в невеликих кількостях. Якщо ж витік тосола відбувається у великому обсязі, тоді можуть залишатися навіть жирні сліди на асфальті.

Ознаки течі охолоджуючої рідини

Запах антифризу в салоні: причини та способи усунення
Запах антифризу в салоні явно вказує на наявність несправності в автомобілі незалежно від кількості випливає охолоджуючої рідини. У більшості випадків до такої несправності призводить прорив патрубка або радіатора. Для цього треба уважно оглянути всі деталі під капотом, щоб знайти поломку. Проблема може бути також через треснувшегося патрубка в радіаторі або несправності прокладки. Тут помітити проблему набагато складніше.


Головною ознакою того, що випливає антифриз, є специфічний запах у салоні. Може також супроводжуватися несправність мокрими килимками. У цьому випадку усунути поломку потрібно негайно, оскільки вдихання парів охолоджуючої рідини може привести до отруєння організму токсичними речовинами. Ще однією ознакою того, що випливає антифриз, може бути підвищена температура мотора. Як правило, на панелі управління загоряється індикатор-лампочка при критично низькому значенні антифризу.

Як знайти причину поломки?

Запах антифризу в салоні: причини та способи усунення
Охолоджуюча рідина під час роботи двигуна постійно зменшується. Взимку тосол випаровується при охолодженні. Але все це є нормальним робочим процесом і не викликає виникнення запаху антифризу в салоні. Якщо ж охолоджуюча рідина виходить у великих обсягах або витрачається швидше, ніж належить, отже, можна говорити про наявність несправності. Як знайти причину поломки за ознаками?
 • Пошкоджений бачок або кришка – для того щоб виявити проблему, досить буде візуального огляду бачка під антифриз.
 • Неполадки в системі радіатора опалення – в цьому випадку під передніми сидіннями (як пасажирським, так і водійським) буде утворюватися олійна калюжа з конденсату антифризу, а також можливе надмірне запотівання стекол.
 • Проблеми з трубками радіатора (пошкодження, сколи, тріщини або ослаблення кріплення) – в місцях з'єднання може виникнути текти. Щоб це перевірити, необхідно на добу під авто покласти картон. Потім його слід перевірити на наявність масляних плям: якщо вони є, тоді варто перевірити на працездатність всі патрубки.
 • Протікання в двигун – це сама неприємна ситуація, коли знайти причину поломки самостійно практично неможливо. Діагностувати текти антифризу мотор можна, викрутивши свічки запалювання. Якщо на них є білий наліт, значить, тосол все-таки випливає.
 • Протікання в масло – в цьому випадку дим з вихлопної труби, що йде при включеному двигуні, має світлий відтінок і солодкуватий запах відчувається охолоджуючої рідини.
 • До чого може призвести поломка?

  Запах антифризу в салоні: причини та способи усунення
  Якщо відчувається специфічний запах в салоні авто, це в першу чергу може негативно позначитися на роботі двигуна. При витіканні охолоджуючої рідини може підвищитися температура мотора, що позначиться на його працездатності. Також вдихання парами тосола може негативно відбитися на самопочутті як пасажирів, так і водія. Запах антифризу в салоні при включенні печі в кілька разів збільшує кількість шкідливих випаровувань, тому взимку варто усунути несправність якомога раніше. Інакше дихати в автомобілі стане небезпечно для здоров'я. До того ж можна отримати сильне отруєння.
  Робота двигуна при недостатній кількості охолоджуючої рідини може відбитися на комфортності і надійності авто, а саме:
 • система обігріву не працює на повну потужність;
 • з-за того, що двигун працює при підвищеній температурі, він може вийти з ладу;
 • розрив патрубків і радіаторів може виникнути при закипанні залишків антифризу.
 • Що робити?

  Запах антифризу в салоні: причини та способи усунення
  Для того щоб позбутися від неприємного запаху антифризу в салоні авто, варто вжити ряд заходів. А саме:
 • оглянути всі шланги, кришки, патрубки та їх з'єднання на наявність сколів і тріщин;
 • перевірити герметичність всіх деталей і вузлів, через які може просочуватися охолодна рідина;
 • ретельно оглянути низ авто на наявність течі;
 • перевірити опалювальну систему в транспортному засобі.
 • Також радимо водіям не нехтувати регулярної діагностикою, під час якої можуть бути виявлені і усунені неполадки.

  Способи усунення

  Запах антифризу в салоні: причини та способи усунення
  Досить складно позбавитися від запаху антифризу в салоні самостійно в разі розгерметизації одного з елементів системи. Важливо з'ясувати, де знаходиться місце витоку охолоджуючої рідини. Також проводяться роботи по заміні радіатора, помпи, патрубків, але тільки в умовах автомайстерні. Такий спосіб вирішення проблеми вимагає від майстра спеціальних навичок, а також відповідного обладнання. Якщо тосол витікає в невеликих кількостях, то для тимчасового вирішення даної проблеми можна додати автомобільний герметик в антифриз. Але варто розуміти, що він не тільки усуне текти, але і може негативно позначитися на роботі помпи і радіатора в транспортному засобі. Також герметик може забити трубки, що призведе до перегріву двигуна. Тому він використовується тільки в крайніх випадках і як тимчасовий захід.

  Щоб не допустити витік антифризу, варто:
 • перевіряти обсяг антифризу в баку і масла в двигуні (розширювальний бачок ВАЗ дає можливість легко проводити заміри);
 • періодично перевіряти місця стиків, кріплень і шлангів для виявлення пошкоджень та розгерметизації;
 • рідини, які використовуються для авто, повинні відповідати марку транспортного засобу та специфікаціям, затвердженими виробником.
 • Висновок

  Поява специфічного запаху антифризу в салоні авто вказує на те, що існують проблеми в транспортному засобі. Позбутися від них можна як самостійно, якщо знайти місце витоку охолоджуючої рідини, так і в автомайстерні. Не варто затягувати при появі хоча б найменшого запаху. Антифриз при випаровуванні може завдати серйозної шкоди здоров'ю людини.