Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Що таке ASR в автомобілі? Безпека і впевненість в одному флаконі!

03.01.19, Різне
524
Сьогодні провідні світові виробники звертають максимальну увагу на безпеку пасажирів, що випускаються ними, автомобілів. Вони постачають свої вироби великою кількістю різних пристосувань, що працюють в автоматичному режимі. Ці системи дають можливість зберігати курсову стійкість машини при різних режимах пересування, а також рівномірно розподіляти силу гальм, прикладену до кожного колеса.

Трохи інформації

Саме одним з таких пристроїв є функція, відома під абревіатурою ASR в автомобілі. Що таке ASR, навіщо він потрібен, яку користь приносить і як саме працює - відповіді на всі ці питання ви можете знайти в запропонованій статті. Чи варто звертати увагу на наявність цієї функції при виборі машини? Чи стикалися ви з цим пристосуванням? Дізнатися, що таке ASR в автомобілі і якими рисами вона володіє, буде корисно кожному автовласникові і простому любителю. З цього матеріалу ви можете отримати відповіді на всі питання, що цікавлять вас.


Система ASR в автомобілі: що це таке?

В дослівному перекладі з німецької мови ця абревіатура розшифровується як "регулювання пробуксовування". Що таке ASR? В автомобілі так позначається електрогідравлічна система, яка призначена для попередження раптової втрати зчеплення коліс з покриттям. Вперше функція ASR була використана в 1979 році на машинах марки «БМВ». Сьогодні ж ця система застосовується всіма провідними виробниками техніки. Правда, далеко не всі автовласники з точністю знають, що таке ASR в автомобілі. І в цьому немає нічого дивного, адже багато фірм називають це пристосування інакше. Наприклад, в автомобілях Toyota аналогічна функція позначена TRC, в машинах Opel застосовується інше найменування - DSA, у Honda - TSC, Range Rover - ETC, в Volvo - STC.


Що таке ASR в автомобілі? Безпека і впевненість в одному флаконі!
По своїй суті ASR являє собою вдосконалену версію відомої усім системи ABS. Вона не тільки повторює всі її можливості, але і до того ж дає можливість провідним осях пробуксовувати при активному розгоні і початку руху. Іншими словами, функція ASR в автомобілі в момент гальмування необхідна для запобігання блокування гальм, а в період пересування виконує роль системи.

Як працює?

Система ASR запобігає пробуксовування коліс кількома шляхами:
 • їх пригальмовуванням;
 • зменшенням крутного моменту силового апарату;
 • поєднанням цих способів.
 • Якщо машина пересувається зі швидкістю не більше 80 км/год, то ASR при виявленні більш швидкого, порівняно з іншими, одного колеса уповільнює його допомогою гальм. Якщо ж автомобіль рухається інтенсивніше, то уповільнення здійснюється завдяки зменшенню переданого крутного моменту на вісь. Поєднання цих способів вважається найефективнішим і застосовується, якщо машина пересувається дуже швидко.
  Що таке ASR в автомобілі? Безпека і впевненість в одному флаконі!
  За роботу кнопки ASR в автомобілі відповідає спеціальний блок. Він отримує сигнали від великої кількості датчиків, які відстежують найбільш значущі характеристики роботи агрегату. Ці відомості обробляються програмним забезпеченням, за рахунок чого формуються укази, що передаються в режимі реального часу виконують пристосування.

  Як влаштована ASR?

  Крім основного блоку управління, безлічі датчиків і модуляторів, які також вважаються головними елементами антиблокувальної системи, ASR включає в себе:
 • електромагнітні клапани;
 • насос зворотної подачі;
 • модуль створення указів для блоку управління двигуном.
  Що таке ASR в автомобілі? Безпека і впевненість в одному флаконі!
 • Другий елемент необхідний для формування допоміжного тиску в гальмах. Примітно, що, коли насос включається, він бере на себе функції основного гальмівного циліндра. Електромагнітні клапани регулюють підключення цього компонента, а при настанні певного моменту - вони скидають стало надмірним тиск. В облаштуванні сучасних ASR є функція інформування про запуск системи: на момент включення в салоні машини, на панелі приладів загоряється особлива лампочка. Примітно, що водії можуть контролювати вмонтовану в транспортний засіб систему. Для цього слід використовувати спеціальні кнопки в автомобілі: "ASR off" і "ASR on". Правда, фахівці радять утримуватися від ручного управління системою, оскільки вона насправді гарантує підвищену безпеку і її застосування в машинах несе в собі величезну користь.
  Що таке ASR в автомобілі? Безпека і впевненість в одному флаконі!

  Переваги ASR

  У першу чергу варто сказати, що антипробуксовочна система дає можливість попередити замети в поворотах при переміщенні по льоду і мокрій дорозі. Якщо ж повністю уникнути їх не виходить, ASR значно знижує їх ступінь, завдяки чому небезпека ДТП в рази зменшується.
  Водії, на транспортних засобах яких встановлена ця система, набагато впевненіше почувають себе під час руху по мокрій дорозі й на льоду. Автомобілі, забезпечені ASR, показують кращу керованість, що цілком логічно: їх колеса володіють чудовим зчепленням з покриттям. Саме завдяки цій властивості маневри транспортні засоби з цією функцією здійснюють в штатному режимі.
  Що таке ASR в автомобілі? Безпека і впевненість в одному флаконі!
  Важливим достоїнством ASR вважається те, що це пристосування дозволяє економити паливо за рахунок скорочення його витрат при зменшенні крутного моменту силового апарату. Крім цього, з аналогічної причини антипробуксовочна система сприяє збільшенню ресурсу двигуна.

  Висновок

  ASR - це антипробуксовочна система, яка допомагає запобігти багато аварійні ситуації в момент виконання маневрів та переміщення по слизькому покриттю. Така функція робить керування автомобілем більш зручним і безпечним. ASR володіє масою переваг, добавляющих водієві більше впевненості.