Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Падають обороти при включенні фар: принцип роботи, причини і методи вирішення проблеми

03.01.19, Різне
305
Довгоочікувана мрія про «залізному коні», нарешті, збулася, але скільки ще попереду важких моментів очікує кожного любителя дорожніх подорожей. Транспорт, немов живий організм, хворіє, потребує своєчасного лікування й уважного ставлення. Іноді виникає проблема – падають обороти при включенні фар, і це вже серйозний привід задуматися. В чому суть питання?

Магія престижу

Ходові ліхтарі з кожним днем зазнають технічні зміни. Виробники навперебій поспішають викинути на міжнародний ринок нові вироби, стають високоестетичних, практичним предметом. Їздиш на старій оптиці? Це вже не престижно, видає економного господаря. Кожному хочеться відповідати сучасній епосі, модним тенденціям. Виникають проблеми зовсім вибивають зі звичної колії, і коли падають обороти при включення фар, неминуче падає настрій. Для чіткого розуміння ситуації, знаходження суті питання, потрібно докопатися до причин його виникнення. Вогні в дорозі – не просто іграшка. Це вагома складова якісного пересування, що грає важливу роль у безпеці.


Коротко про причини

Падають обороти при включенні фар: принцип роботи, причини і методи вирішення проблеми
Експерти виділяють кілька причин такої поведінки оптики. І двома основними факторами, що пояснюють, чому падають обороти двигуна при включенні фар, автомеханіки називають наступні.
 • Виникають «недуги» в генераторної частини.
 • Поява їх спровоковано впровадженням нових оптичних систем, не зовсім правильно підібраних під параметри автомобіля.
 • Варто розібратися детальніше.

  Про лампах з підвищеною потужністю

  Гортаючи сторінки форумів з FAQ, де розглядаються причини, які пояснюють, чому падають обороти при включенні фар, можна прийти до висновку: не завжди виправдана установка лампочок з великою потужністю в автофары. Особливо це стосується автомашин, які не передбачають таку модернізацію. Бажання автомобіліста встановити сильніші за дії вогні зрозуміло, адже виробнику не у всіх випадках вдається придумати якісне освітлення. В результаті дорога освітлюється погано, доводиться напружувати очі, особливо при поганій погоді, в дощ або туман. «Інновації» з ліхтарями приводять у результаті до ще більш проблемним ситуаціям.


  Перегрів як причина

  Падають обороти при включенні фар: принцип роботи, причини і методи вирішення проблеми
  Однією з причин, що пояснюють, чому при включенні фар падають обороти, стає перегрівання. Вся робота «крутих» ламп зводиться до вироблення надлишків тепла, що виливається в розплавлення відбивача. Це відноситься не тільки до ламп розжарювання, але і до галогенкам, світлодіодам. Ґрунтовна герметизація корпусу не дає виходити тепла. Куди ж йому подітися, як не почати оплавляти наявні в структурі елементи? Справа доходить до деформації самого пластику.

  Результат монтажу надпотужного освітлення

  Для кожного авто інженери підбирають прилади освітлення – це праця не одного дня і навіть місяці. Світло вибирається з множини варіантів, тестується, встановлюється під конкретні параметри «сталевого стиляги». Самостійні експерименти водіїв доводять до засліплення очей зустрічних автомобілістів, провокуючи аварійну обстановку на маршруті. У конструктивному плані це ні до чого доброго не призводить: обороти двигуна падають при включенні фар, доводиться шукати вихід з несподівано виник проблемного становища.

  Казуси з генератором

  Падають обороти при включенні фар: принцип роботи, причини і методи вирішення проблеми
  Складності з генератором є можливим фактором, що зробив вплив на падіння оборотів при включенні фар. Визначення неполадок зводиться до наступного:
 • Силовий агрегат працює стабільно горить індикатор розряду акумулятора.
 • Википання, повна розрядка АКБ.
 • Вогні дають слабенький промінь.
 • Звуковий сигнал практично не подає ознак життя.
 • З'явився незрозумілий шум у генераторному сайті.
 • Низький заряд акумулятора.
 • Вихід із проблеми з генератором

  Правильна діагностика – вірний спосіб зрозуміти, із-за чого при включенні фар падають обороти в «Форд EFI» або інший іномарці, усунути проблематику механізму. Найпростіший крок до виправлення становища – перевірка запобіжника. При його справному стані доведеться оглянути сам агрегат на предмет безперебійного обертання ротора, цілісності ременя, електропроводів або корпусу. Немає дефектів? Пора придивитися до щіток, кілець контактів. Велика ймовірність їх зносу або деформації. Струмознімні кільця забиваються графітовим пилом. Чути свист при функціонуванні пристосування? Настав час поміняти підшипники з попереднім оглядом посадкового місця. На моделях попередніх років виробництва може допомогти проточка контактних кілець. Роторні обмотки при зношуванні замінюються. Що ще веде до зворотному просіла?

  Несправність електрики

  Падають обороти при включенні фар: принцип роботи, причини і методи вирішення проблеми
  Витік струму може стати причиною, що пояснює, чому плавають обороти при включенні фар. Тут не обійтися без кваліфікованої методики діагностики. Просадка може проявитися при монтажі нештатної сигналізації, магнітоли, камер, навігаторів, іншої техніки. У 90 % випадків труднощі викликані саме самостійної модернізацією засоби пересування. Найстрашніше в цьому відношенні – глибокий розряд акумулятора. При самостійному втручання АКБ одного разу може просто перестати працювати, тоді двигун зовсім відмовиться виконувати завдання. До 75 мА показник витоків електроструму вважається нормальним. Як визначити таку прикрість до заїзду в професійний сервіс?
 • Придбати простий мультиметр. Він обійдеться в 300 рублів, а користь буде відчутна.
 • Відкривається капот, відкручується мінусова акумуляторна клема. Її потрібно зняти.
 • Тестер ставиться в режим вимірювання електроструму. Виміри проводяться щупами пристрою. Для цього їх треба поставити між клемою і контактом батареї.
 • Резонно запитати у професіоналів – що робити?

  Рішення проблем з АКБ

  Падають обороти при включенні фар: принцип роботи, причини і методи вирішення проблеми
  «Включаю фари – падають обороти. Що відбувається, і як це виправити?» – саме ці питання часто мучать автолюбителів. Можна виділити поширені складності з АКБ і способи вирішення.
 • Тріскається корпус, не витримуючи навантажень, доводиться міняти.
 • Батарея сіла, необхідно підзарядити і витратити на це від 4 до 12 годин.
 • При знаходженні автомашини на морозі тривалий час періодично її слід прогрівати, навіть без потреби здійснювати рух. Деякі господарі автотранспорту неправильно вибирають АКБ, помиляючись з габаритами, наполегливо втискуючи апарат в нішу підкапотного простору. Неправильно монтують, переплутавши полярність.

  Вихід із всього сказаного – перевірити систему в рамках техобслуговування, порадитися з майстрами. Їх досвід і знання виручають. У середньому ресурс батареї розраховано розробниками на п'ять років. Що ще вони радять?

  Ефективний алгоритм дій

  Падають обороти при включенні фар: принцип роботи, причини і методи вирішення проблеми
  Серед частих мотивів фахівці відзначають порушення рівня палива. Наслідком виступає падіння динаміки автомобіля. Тривала робота на мізерному, неякісному паливі веде до відмови його роботи. Потрапляння повітря в карбюратор, збої бортового комп'ютера, старіння свічок запалювання – всі ці фактори відносяться до явних причин порушення у функціонуванні мотора. Неякісне паливо може служити визначальним чинником, поясняющим, чому падають обороти при гарячих фарах. В такому випадку рекомендовано виконання покрокового алгоритму:
 • Необхідно виконати регулювання рівня пального і ХХ. Маніпуляції проводять на розігрітому моторі. Гвинт «кількості» потрібно провернути за годинниковою стрілкою, збільшуючи число обертів.
 • Допомагає заміна свічок. Вироби можуть бути неякісно виготовлені. Несправності в свічках можна розпізнати не тільки по роботі ліхтарів. Мотор смикається, стаття витрат на пальне перевищує очікувані показники. Склад вихлопних газів поповнюється вуглекислим газом. Двигун не бажає набирати хід. Наслідком стане детонація в циліндрах, в результаті чого силовий апарат повністю позбавляється потужностних характеристик. Машина їде нерівномірно, глухне на півдорозі. Через 20 тис. км свічки краще замінити на нові. Класичні варіанти можна замінити через 15000 км. Платинові змінюються рідше – через 100 тисяч кілометрів, однак і коштують недешево. Знайти «неправильну» свічку легко неозброєним оком.
 • Контроль палива

  Падають обороти при включенні фар: принцип роботи, причини і методи вирішення проблеми
  Пильна увага до рівня паливного ресурсу, до його якості дозволяє уникнути дорогого ремонту мотора. Нерозбавлене, чисте, від надійного постачальника, воно здатне продовжити термін служби всіх механічних вузлів.

  Перевірка фільтрів

  Падають обороти при включенні фар: принцип роботи, причини і методи вирішення проблеми
  Обов'язково варто це зробити, адже рухова потужність знижується і з цієї причини. Результат – підвищений енергетичний витрата, витрата фінансів. Рятує в деякій мірі очищення повітряного фільтра. У пріоритеті – заміна. Матиме позитивний ефект промивання датчика холостого ходу. Він випадає з робочого режиму через попадання в нього забрудненого масла. Чистка матиме належний ефект при використанні засіб для промивання карбюратора або впливу аерозольними рідинами. Датчик потрібно витягнути, помити. Аерозолем чиститься голка. У цій відповідальній справі потрібна підвищена акуратність: не можна допустити потрапляння її під пружину, є ризик виходу приладу з ладу. Сильний знос самого силового агрегату може призвести до осідання обертів. У питанні про те, з-за чого падають обороти при включенні фар, розібратися нескладно. Досить застосувати грамотний комплексний підхід, звернутися в автосервіс вчасно, з першими ознаками несправностей.