Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Автомобільні стійки: пристрій, види, фото

09.01.19, Різне
392
Автомобільна стійка застосовується для того, щоб погасити коливання, трясіння, поштовхи при русі транспортного засобу. Сьогодні існує ціла безліч різних видів стійок. Основні їх відмінності в принципі роботи і конструкції. Фото автомобільної стійки, її різновиди представлені в нашій статті.
Автомобільні стійки: пристрій, види, фото

Призначення

Будь-яку нерівність на дорозі бере на себе кузов автомобіля. Для того щоб уберегти кузов машини від сильних ударів і вберегти його від ушкоджень, ходової частини використовуються пружні деталі підвіски. Це дозволяє підвищити плавність ходу автомобіля і продовжує життя несучої конструкції. Пружні елементи ходової частини поглинають енергію різних поштовхів і ударів. Природно, ця енергія має кудись подітися. Тому деякий час після наїзду на перешкоду кузов автомобіля буде розгойдуватися. Для того щоб погасити цю саму розкачку, потрібні стійки. Їх створили ще в початку минулого століття. А почали дані елементи розробляти з метою підвищення безпеки на дорозі.


Пристрій автомобільних стійок

На дорогах країн СНД ці елементи швидко зношуються. Автовласники, які не дуже розбираються в технічній частині, купують і встановлюють стійки, навіть не замислюючись над своїм вибором. Зазвичай беруть що подешевше. Вони не звертають уваги на зовнішній вигляд стійок або принцип роботи. А це може негативно позначитися на керованості автомобіля і комфорт. Так що перед покупкою уважно потрібно вивчити відгуки про автомобільні стійках того чи іншого виробника.
Автомобільні стійки: пристрій, види, фото
Стійка являє собою гідравлічний пристрій, який працює за рахунок тертя і перетікання рідини з однієї порожнини в іншу через спеціальні отвори.

Різновиди

Багато автолюбителів шукають автомобільну стійку, яка б поєднувала в собі різні якості. Вони шукають деталь, яка б додавала керованості автомобіля і комфорту. Але потрібно розуміти, що все і відразу отримати не вийде. Збільшуючи один показник (наприклад комфорт), ви будете втрачати керованість і навпаки. Тому кожен водій повинен вибирати стійку, орієнтуючись на свій стиль водіння. Водій, який воліє керованість, стійкість на трасі, буде отримувати жорсткий дискомфорт на трасі з огидним якістю дорожнього покриття. А людина, який віддав перевагу комфорт, плавність ходу, отримає нестійкий автомобіль, який сильно крениться на поворотах. Тому рекомендується вибирати середній варіант.


Автомобільні стійки: пристрій, види, фото
Для того щоб вибрати кращий варіант, необхідно знати конструкцію деталей і те, які бувають види стійок на автомобіль. Вони, насамперед, відрізняються за типом робочої рідини. Детальніше про це розповімо нижче.

Види деталей

Існує кілька їх різновидів:
 • Масляні. Вони прекрасно підходять для рівних доріг. Однак погано справляються із завданнями в поганих умовах експлуатації. Причина цього досить проста – при тривалому і частому ході поршня масло сильно нагрівається, і з-за цього ефективність такого типу стійок сильно падає. Даний вид відмінно підходить для міської їзди. Великий плюс масляних стійок полягає в стійкості до агресивних зовнішніх факторів навколишнього середовища.
 • Газові стійки значно жорсткіше в повсякденній експлуатації. Але термін служби в порівнянні зі звичайними олійними куди вище. Це пояснюється тим, що охолодження газових деталей відбувається набагато швидше. Тому дана стійка вважається більш ефективною і надійною. Але ціна такої стійки порядком вище, ніж у масляній.
 • Газомасляные. Виробники автомобільних стійок прагнули об'єднати переваги олійних і газових деталей. Так з'явилися газомасляные елементи. Їх пристрій більше нагадує масляну стійку, але є серйозна відмінність. Замість повітря в зовнішньому циліндрі використовується газ під високим тиском. Основні переваги даної стійки – це висока ефективність, надійність і прийнятна вартість. Але такі стійки взяли на себе як переваги, так і недоліки попередніх видів.
 • Автомобільні стійки: пристрій, види, фото
  Найкращі автомобільні стійки – це регульовані. Ще в кінці минулого століття водій сам міг вибирати режим роботи стійки. Всього було 3 режиму. Це був спортивний, комфортний і оптимальний режими. На сьогоднішній день електроніка автомобіля сама вибирає режим роботи стійок. Передні камери, що встановлені на автомобілі преміум-класу, зчитують стан дорожнього покриття, а комп'ютер оцінює інформацію. Таким чином, вибирається режим роботи стійок. Конструкція даного типу елементів може бути різна. Велике поширення отримала тільки дана схема. Характеристики стійок змінюються за допомогою перепускного клапана, який має певний режим роботи. Таким чином, полегшується або може подача мастила в стійку, що і визначається як зміна режиму роботи. Даний тип стійок встановлюється тільки на нові преміальні автомобілі. Термін служби таких елементів досить великий. Однак не варто забувати, що за цими механізмами потрібен догляд. Тоді вони прослужать довго. Ціна таких стійок дуже висока.
  Автомобільні стійки: пристрій, види, фото

  Який тип популярнішим?

  Більшість водіїв віддають перевагу олійним стійок. Чому так? Напевно, тому що вони самі недорогі і прості в експлуатації. Але не кожен автовласник знає, що перед їх установкою потрібно вигнати все повітря з робочого циліндра. Інакше ефективність таких стійок ніяка. Прокачування даних елементів полягає в переміщенні штока. Далі деталь вже буде придатна до установки на автомобіль.
  Автомобільні стійки: пристрій, види, фото

  Підсумок

  Отже, прочитавши цю статтю, можна дізнатися пристрій автомобільних стійок і те, як вони працюють. Кожен автолюбитель зробить для себе відповідні висновки. Перед вибором стійки потрібно підійти до цієї справи з усією серйозністю. Оскільки вам же на цій машині потім їздити тривалий час. Так і безпеку інших автовласників і пішоходів теж залежить від вашого вибору на користь тієї чи іншої стійки. Середній ресурс деталі по хорошим дорогам становить 100 тисяч кілометрів. По поганих дорогах ресурс сильно падає. Стійка може не пройти і 30 тисяч кілометрів. Також ресурс істотно залежить від манери їзди.