Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Кращі масла для двигунів з великим пробігом

09.01.19, Різне
174
Відомо, що автомобілі, які мають великий пробіг, потребують особливого догляду, що пов'язано з високим рівнем зносу комплектуючих. Яке масло треба вибирати для такого автомобіля? Розглянемо далі основні особливості вибору даного продукту, а також перелік найбільш підходящих олив для автомобілів зазначеного типу.
Кращі масла для двигунів з великим пробігом

Який двигун вважається зношеним

Який же мотор потребує необхідності використання масла розглядуваного типу? Практика показує, що при визначенні зношеності двигуна автомобіля важливе значення має марка авто, так як саме визначається виробником ресурс пробігу, при подоланні якого мотор вважається зношеним і потребує додаткового догляду та використання спеціальних, більш безпечних матеріалів.


Так, по більшій частині, середній показник оптимального пробігу, встановлений для легкових автомобілів, що дорівнює близько 150-200 тисяч кілометрів. Наведені дані стосуються, здебільшого, машин вітчизняного виробництва. Що стосується закордонних виробників, то вони встановлюють в якості меж цифри, що перевищують 300000 км, аж до 1000000 км (Mitsubishi 4G63 BMW M30 і M50 Honda D-series, Toyota 3S-FE).
Кращі масла для двигунів з великим пробігом

Основні завдання масла

Перш ніж почати розглядати перелік найбільш підходящих олив для двигунів з великим пробігом, треба визначитися зі списком тих завдань, з якими повинен справлятися вливаемый продукт. Отже, з числа завдань, покладених на моторне масло для старих авто, першорядними є:
 • антикорозійний захист двигуна;
 • запобігання можливого утворення сколів між деталями двигуна, а також утворення зазорів між ними;
 • виведення залишків непереробленого палива;
 • видалення фільтра дрібних металевих елементів та інших видів забруднень, утворених в результаті роботи двигуна.
 • Переваги масел для двигунів з великим пробігом

  Вибираючи продукт для змащування вживаного двигуна, варто віддати перевагу тим, які призначені для покриття всіх потреб автомобільного двигуна на даному життєвому етапі. Масла, призначені для зношених двигунів, мають цілий ряд переваг перед іншими сортами даного виду продукту. Полягають вони в наступному:


 • зменшення тертя матеріалів та їх абразивності;
 • такі продукти мають низькотемпературну прокачиваемость, завдяки чому запуск двигуна в холодну пору року відбувається набагато швидше і простіше;
 • у складі таких масел є детергенти, покликані усувати наліт, шлак та нагар зі стінок двигуна;
 • масла розглянутого типу мають покращений показник захисту від корозії.
  Кращі масла для двигунів з великим пробігом
 • Види масел

  Сучасний ринок продуктів, призначених для обслуговування автомобілів, пропонує великий вибір моторних олив для двигунів з великим пробігом. Залежно від тієї основи, на якій зроблений продукт, всі вони поділяються на три види:
 • синтетичні;
 • напівсинтетичні;
 • мінеральні.
 • Синтетичні масла створюються на основі продуктів переробки нафти. Їх основне вплив спрямований на поліпшення запуску двигуна в холодну пору року, а також забезпечення зносостійкості двигуна. Продуктів даного типу характерна термоокислювальна стабільність, високий показник в'язкості, а також низький рівень випаровуваності.
  Говорячи про напівсинтетичних оліях для двигунів з великим пробігом, варто виділити те, що продукти такого типу створюються на різних базах:
 • гидрокрекинговой;
 • мінеральної;
 • полиальфаолефиновой або ПАТ;
 • гліколевої.
 • Крім усього перерахованого вище, деякі напівсинтетичні масла є результатом переробки нафти, отриманими в результаті жорсткого гідрокрекінгу. За характером своєї дії напівсинтетичні схожі з синтетичними. Даний вид продукту має невисоку вартість, чим і приваблює покупців. Фахівці зазначають, що за якістю даний тип масла є менш якісним, ніж раніше розглянутий вид, так як він має більш низькими антиокислювальними і енергозберігаючими властивостями. Що стосується мінеральних масел, то відразу варто відзначити, що саме цей вид продукту здатний утворювати якісну плівку, що добре захищає мотор від тертя, забруднення і руйнувань. До складу мінеральних масел, як правило, додаються активні присадки, які роблять продукт більш цінним і затребуваним на ринку.
  Кращі масла для двигунів з великим пробігом

  Який тип масла доречно використовувати

  Які масла для двигунів з великим пробігом треба вибирати для певних марок автомобіля? При вирішенні даного питання в першу чергу треба спиратися на інструкції, надані виробником автомобіля.
  Практика показує, що найбільш невдалим варіантом продукту для колишніх у вживанні двигунів є той, який зроблений на напівсинтетичній основі. Пов'язано це насамперед з тим, що масло такого виду володіє високими показниками плинності, що не кращим чином позначається на загальній роботі мотора. Для машин вітчизняного виробництва рекомендується використовувати масло, створене на мінеральній основі. Це обумовлено тим, то даний вид продукту створює ущільнену масляну плівку, а також досить економно витрачається. Напівсинтетику для вітчизняних машин використовувати небажано, так як деякі компоненти, що містяться в складі таких продуктів, відрізняються своєю агресивністю і мають здатність псувати стан деталей. Розглянемо далі перелік кращих олив для двигунів з великим пробігом, які широко використовуються сучасними автолюбителями.

  Кращі масла

  У список олій, призначених для використання в двигунах з великим пробігом, входять продукти як вітчизняного, так і зарубіжного виробництва. Свою популярність вони отримали завдяки економічності у використанні, а також високої ефективності. У перелік кращих продуктів сучасності входять:
 • "Лукойл Lux 10W40";
 • Mobil;
 • ENEOS від JX Nippon Oil & Energy;
 • Shell Helix HX710W-40.
 • Розглянемо особливості кожного і перерахованих видів масел, а також деякі рекомендації щодо їх використання, залишені фахівцями в області обслуговування автомобільних двигунів.
  Кращі масла для двигунів з великим пробігом

  "Лукойл Lux 10W40"

  Масло "Лукойл Lux 10W40" підкуповує автомобілістів своєю низькою вартістю, яка злегка перевищує ціну, встановлену на синтетичні продукти - близько 800 рублів за 4 літри продукту. У відгуках зазначається, що розглянуте масло від виробника "Лукойл" є чудовим засобом для догляду за нефорсированными двигунами. Практика показує, що в процесі використання даний продукт витримує до 7-8 тисяч км без помітного зниження своїх функцій.

  Розглянуте масло для двигунів з великим пробігом володіє відмінними протизношувальними властивостями і не містить у своєму складі алюмінію, що також є його перевагою. У відгуках автомобілістів також можна спостерігати і негативні відгуки про продукт. У них досить часто помітно те, що масло "Лукойл Lux 10W40" має низькотемпературної в'язкості, з-за чого воно нітрохи не полегшує процес запуску двигуна, що стоїть на морозі.

  Mobil

  Виробник Mobil здавна славиться технічними характеристиками продукції. Практика показує, що для старих двигунів автомобілів відмінно підходять масла Mobil 1™ ESP 5W-30 і Mobil 1 0W-40. Зазначені продукти зроблені на основі синтетики, а особливість їх складів полягає в тому, що в них присутній низький рівень зольності. Сам виробник продукції нерідко відзначає, що Mobil - це найкраще масло для двигунів "Ауді" з великим пробігом. Перевагою такого продукту є те, що його можна використовувати як для бензинових, так і для дизельних двигунів.
  Вибираючи масло "Мобіл" для двигунів з великим пробігом, автомобіліст значною мірою подовжує термін служби всього мотора. Цей продукт має властивість досягати рушійних деталей досить швидко (на 15 секунд швидше, ніж його аналоги), а сам процес циркуляції починається відразу ж з моменту запуску двигуна, завдяки цьому в значній мірі знижуються експлуатаційні витрати мотора.
  Кращі масла для двигунів з великим пробігом

  ENEOS від JX Nippon Oil & Energy

  Прекрасним маслом для двигуна з великим пробігом Honda є продукт ENEOS від JX Nippon Oil & Energy. Даний засіб забезпечує високу тривалість терміну служби двигуна, а також знижує рівень його зносу. У відгуках про даний продукт дуже часто відзначається те, що при його регулярному використанні мотор знаходить нову енергію, завдяки якій він стає більш динамічним і, як кажуть у більшості коментарів, знаходить нову енергію. Перевагою такого продукту є те, що в його складі є присадки, дія яких спрямована на економію палива, а також на зниження рівня зносу мотора. Вартість олії ENEOS від JX Nippon Oil & Energy на російському ринку складає близько 1300 рублів за тару об'ємом 4 літри. Споживачі вважають, що дана вартість цілком виправдана великою кількістю корисних властивостей, якими володіє розглянуте масло.

  Shell Helix HX710W-40

  Із загального числа сучасних ПММ найбільш затребуваним вважається Shell Helix HX710W-40 - масло для двигунів з великим пробігом. В'язкість даного продукту ідеально забезпечує зниження рівня тертя, а також завдяки їй створюється міцна масляна плівка, що захищає внутрішню частину мотора і перешкоджає витіканню масла через щілини, якщо такі є. Більш того, такий продукт має властивість забезпечувати стійкість внутрішньої частини мотора до окислення, а також до навантажень зсувного типу.
  Кращі масла для двигунів з великим пробігом
  Shell Helix HX710W-40 - це відмінне масло для двигунів KIA з великим пробігом. Його очищаючі компоненти здатні добре видаляти наліт, мазут і сажу з внутрішньої частини мотора. Даний продукт можна без особливих зусиль знайти на російських АЗС, причому за досить прийнятною вартістю - близько 1100 рублів за 4 літри олії. Споживачі вважають таку вартість цілком прийнятною, так як даний продукт здійснює всі ті функції, яких потребує зношений двигун вітчизняного чи іноземного виробництва. Масло Shell Helix HX710W-40 ідеально поєднується з бензиновими і дизельними двигунами.