Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Низкорамник - перевезення спецтехніки та негабаритних вантажів

09.01.19, Різне
365
Автоперевезення - найбільш мобільний спосіб доставки вантажів. Вони не вписані в розклад, як ж/д перевезення. Вони не так ризиковані, як морське транспортування. Сучасні автоколони розташовують транспортом будь-якої вантажопідйомності. Навіть ракети на злітні майданчики доставляються колісними машинами. Низкорамник, перевезення яких незамінна для доставки самих проблемних вантажів, дозволяє відправнику заощадити час і кошти.

Історична довідка

Гостра необхідність у перевезеннях вантажів небувалих розмірів виникла в СРСР на початку 70-х, коли в східних регіонах країни розвернулися грандіозні роботи з будівництва трубопроводів, гідро - і атомних електростанцій. Часто для монтажу на місці були потрібні величезні функціональні вузли та деталі конструкцій, складання або формування яких можливі лише у виробничих умовах. Тоді рішенням уряду був підібраний колектив науково-технічних фахівців для аналізу і підготовки рішення цього питання. Результатом стала організація в 1974 р. в Горькому (Нижній Новгород) спеціалізованої автоколони «Спецтяжавтотранс». Пізніше було створено та однойменний науково-виробниче об'єднання, яке розробило:


• технології виробництва транспорту для специфічних перевезень; • централізовану систему транспортувань; • технології та нормативи організації доставок негабаритних важких вантажів. З 1981 р. об'єднання зайнялося і міжнародними перевезеннями. У 1992 р. була завершена розробка системи автоматизованого пошуку оптимальних маршрутів і технологій транспортувань.
Низкорамник - перевезення спецтехніки та негабаритних вантажів

Сучасність

Після подолання труднощів перебудови ця галузь відродилася і досягла передового рівня, що підтверджує рекорд Росії 2013 р. автомобільної перевезення найважчого в світі вантажу на найбільшу відстань. Ваговози випускаються на імпортних комплектуючих, в основному німецького виробництва. Тепер автоколони тралів (платформ) базуються і в інших містах. Є така і в Москві. Вони на комерційній основі пропонують повний комплекс послуг з доставки будь-якого вантажу, вимагаючи від замовника лише надання фізичних характеристик вантажу об'єкта і початкової і кінцевої точок маршруту.


Опис низкорамника

Низкорамник - перевезення спецтехніки та негабаритних вантажів
Трал, автопоїзд - так називають тягача з низькорамною платформою для перевезення негабаритних вантажів. Міцна майданчик без бортів, не обмежена зверху, з боків і ззаду, дає можливість це зробити. Низька рама забезпечує запас висоти, важливий для транспортування високих вантажів під мостами, арками, ЛЕП, в тунелях. Вона зручна для заїзду самохідних пристроїв. Завантаження здійснюється з допомогою аппарелей, — похилим майданчики, сприяє в'їзду з мінімальним кутом нахилу на платформу висотою менше 1 метра справної техніки. Для більш рівномірного розподілу навантаження трал має велику кількість осей (зазвичай <8). Низкорамник, перевозка которым охватывает грузы весом до 200 т, производится на платформе длиной 6,7-22 м. Стандартная ширина базы — 2,5 м, но существуют тралы с шириной площадки до 4 м.
Найбільший обсяг перевезень по країнах СНД з використанням автотранспорту для нестандартних вантажів припадає на вагу <100 т. Но с развитием промышленности благодаря новейшим достижениям науки количество сверхтяжелых и сложных для транспортировки грузов растет. Определить центр тяжести груза не всегда достаточно легко. В таких случаях применяются блокираторы. Пневматические и гидравлические подвески дают возможность справиться с перемещениями центра масс огромного груза на выбоинах и других неровностях. Цельная рама полуприцепа опирается на 2-5 осей. Нагрузка на одну ось производителем рекомендуется в среднем 10 т. Груз считается негабаритным, если выступающие детали превышают в ширину 2,55 м, в длину 20 м, в высоту - 4,0 м с учетом высоты низкорамника и других его размеров.

Як подорожує спецтехніка

Низкорамник - перевезення спецтехніки та негабаритних вантажів
Багато спеціалізовані машини мають низьку швидкість ходу, а проїзд деяких конструкцій просто згубний для дорожнього покриття. Механізми типу мостових кранів взагалі не мають можливості самостійного переміщення. Витрата бензину у неповоротких машин великий. Низкорамник для перевезення спецтехніки (сільськогосподарській, військовій, будівельної), яка часто має гусеничну ходову частину, вирішує цю задачу. Особливо важкі і неманевренные машини зручно вантажити спереду на напівпричіп-корито, від'єднаний від тягача. Якщо доводиться використовувати подовжувачі платформи, потрібно стежити, щоб під час перевезення низкорамником вантаж упирався в базу, а не тиснув своєю масою на більш слабкі розширювачі, приводячи їх до деформації. Така ситуація може навіть викликати аварію.
Завантаження своїм ходом проводиться дуже повільно. Для спецтехніки з довгою нависає позаду коліс задньої частиною краще використовувати довгі апарелі, щоб не посадити на них завантажується об'єкт з-за великого кута підйому. Для зменшення висоти на період перевезення низкорамником деякі високі спецмашини укладають на бік або на живіт. З цією ж метою можна спустити або зняти колеса.

Нерухомі вантажі

Трали завдяки фортеці рами, надійної підвісці, великій кількості осей, наявності розширювачів і можливість монтажу додаткових несучих модулів здатні перевозити вантажі вагою більше 200 т. В них потребують виробники і покупці великих монолітних конструкцій, нерозбірних вузлів, судів, довгих відрізків труб, величезних цистерн. Навантаження великовагових виробів проводиться баштовим краном, можливо, кількома та (або) за допомогою спеціальних пристосувань.
Низкорамник - перевезення спецтехніки та негабаритних вантажів
Вантажі, що складаються з порівняно невеликих по вазі модулів зручно завантажувати на низкорамник з краном-маніпулятором. Такий кран здатна підняти і вага понад 10 тонн в межах 1 м. Але якщо потрібно виліт стріли, наприклад, на 8 м, вантажопідйомність крана падає на порядок. Зате вантажоперевезення низкорамником зі стаціонарним маніпулятором дешевше завдяки меншій кількості задіяних людей. Також заощаджується місце на невеликих навантажувальних майданчиках.

Оформлення і поведінку автомобіля з вантажем

Низкорамник - перевезення спецтехніки та негабаритних вантажів
Напівпричіп-низкорамник повинен виставити знаки «Довгомірний транспортний засіб» та «Великогабаритний вантаж». Другий знак найчастіше розташовується на бампері тягача. Три ліхтаря помаранчевого кольору, закріплені на даху кабіни на відстані 150-300 мм один від одного, повідомляють учасників руху, що перед ними автопоїзд. Транспортувальник може змінити маршрут тільки з надзвичайних причин, повідомивши про це ГИБДД. Зупинятися на краю проїзної частини заборонено. Рух обмежений швидкістю 60 км/год, а на мосту — не більше 15 км/год. На заздалегідь запланованих стоянках використовується гальмо, блокуючий всі колеса.

Низкорамник - перевезення спецтехніки та негабаритних вантажів

Машини прикриття

Перевезення низкорамником негабаритних та надважких вантажів повинні супроводжуватися 1-2 автомобілями прикриття. Їх виділяє або перевізник, або відправник вантажу. Якщо на певних ділянках маршруту потрібне спеціальне регулювання дорожнього руху, разом з тралом рухається патрульна машина ДПС.

Висота вантажу (м)Ширина вантажу (м)Довжина вантажу (м)Кількість автомобілівпопередуззаду>45<34 м) зліва висувався уступом за габарит эскортируемого транспорту. Р азмер попереджувального напису над машиною кортежу — 1 x 05 м; висота шрифту — не менше 14 див. Збоку або ззаду потрібно написати найменування власника авто. Коли звис вантажу перевищує 4 м, ззаду обов'язково повинен їхати автомобіль-спостерігач. Якщо вантаж екстремальний і по ширині, і по довжині, передня машина везе напис «Велика ширина» обличчям вперед, задня — «Велика довжина», звернену тому. При особливій складності вантажу одним з автомобілів супроводу може бути тягач. Машина-транспортувальник повинна мати дві незалежні гальмівні системи.
Низкорамник - перевезення спецтехніки та негабаритних вантажів

Труднощі перевезення

1. Щоб перевезти вантаж шириною 4 м на двосмугової дорозі з двостороннім рухом, треба на деякий час закрити таку ділянку маршруту для всіх інших транспортних засобів. 2. Не всі мости і тунелі можуть пропустити через себе таку махину. 3. Так як, незважаючи на всі переваги напівпричепа над причепом, автопоїзд залишається менше маневреною машиною в порівнянні із звичайними учасниками дорожнього руху, його маршрут має виключати круті повороти і екстремальний рельєф місцевості. 4. У силу великого гальмівного шляху для виїзду трала підбираються найкращі погодні умови. 5. Для здійснення поїздки потрібно багато дозвільних документів. 6. Як правило, кожна перевезення унікальна. Серії однотипних робіт зустрічаються вкрай рідко.

Що може компанія-перевізник

Низкорамник - перевезення спецтехніки та негабаритних вантажів
Низкорамник, перевезення яких вимагає майстерності водія, знань логіста, професіоналізму техніків, незмінно показує хороший результат виконання замовлень. Компанії, які здають в оренду ваговози, пропонують наступні послуги: • Огляд та оцінку характеристик вантажу фахівцем. • Розробку алгоритму проведення кріпильних робіт. • Знаходження оптимального маршруту. • Аналіз складних ділянок дороги. • Оформлення потрібної документації. • Узгодження з ДАІ маршруту і домовленість про супроводження вантажу її співробітниками. • Проведення вантажно-розвантажувальних робіт. • Оформлення договору страхування вантажу. • Проходження всіх формальних процедур на митниці.

На закінчення

Очевидно, люди, що займаються такими складними питаннями не від випадку до випадку, а постійно, вирішать їх швидше і надійніше. Але справа, як мовиться, добровільне. Ситуація у кожного своя. Головне, щоб все закінчилося добре.