Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Мастило для високошвидкісних підшипників: опис, характеристики і склад

09.01.19, Різне
387
Не секрет, що правильне і регулярне обслуговування підшипників забезпечує значне продовження терміну служби даного елемента, що є невід'ємною частиною всього автомобільного механізму. Розглянемо особливості засобів, що використовуються в якості мастила для підшипників, а також їх різновиди та правильність використання.
Мастило для високошвидкісних підшипників: опис, характеристики і склад

Для чого потрібна змазка?

Основне призначення високошвидкісних матеріалів для підшипників полягає в тому, що дані кошти перешкоджають надмірного тертя, а також перегріву розглянутої деталі. В результаті забезпечення такого захисту значно відсторонюється момент зносу деталей, в результаті якого вони виходять з ладу. Використовувати розглянутий продукт можна відносно високошвидкісних підшипників тертя і кочення, а також тих, які направляють різні механізми. Роблячи загальну характеристику мастил для високошвидкісних підшипників, треба відзначити те, що всі продукти з даної серії мають оптимальну в'язкість базової рідини (150 cSt або 220 cSt). Принцип його дії грунтується на тому, що при збільшенні швидкості обертання самого підшипника даний показник починає зменшуватися, в результаті чого рідина стає менш в'язкою. Результатом всього цього є запобігання значного перегріву всього механізму і його ймовірну поломки.


У процесі свого впливу мастила здійснюють цілий ряд функцій:
 • перешкоджають попаданню пилу і сміття ззовні;
 • захищають метал від корозії;
 • сприяють рівномірному розподілу температури, утвореною в процесі тертя;
 • охолодження при спостереженні підвищеної температури.
 • При використанні матеріалів для високошвидкісних підшипників тертя деталей між собою значно знижується, завдяки чому забезпечується більш тривале використання запчастини. Також це дозволяє запобігти утворенню неприємного звуку, який можна спостерігати в процесі їзди.

  Основні характеристики

  Існує певний перелік характеристик, на які неодмінно варто звернути свою увагу всім тим, хто прагне правильно вибрати мастило для високошвидкісних підшипників. До числа таких належать:


 • каналообразование;
 • показник в'язкості;
 • наявність додаткових компонентів (присадок);
 • температура краплепадіння.
 • Що стосується в'язкості продукту, то вона повинна дозволяти йому утворити якусь плівку на поверхні підшипника. Даний шар повинен мати достатню товщину, здатну запобігти надмірне тертя. Що стосується каналоутворення, то даний показник вказує на здатність кошти перешкоджати перегрівання приладу. В якісному продукті він також повинен бути високим. Говорячи про температуру краплепадіння, то у відповідному продукті даний показник повинен бути вище того, який зазначений у якості максимально робочої для певного пристрою (з ним можна ознайомитися в інструкції). Якісна мастило для високошвидкісних підшипників обов'язково повинна містити у своєму складі речовини, що перешкоджають утворенню корозії. Більш того, в хороший продукт можуть бути додані протизношувальні і протизадирні присадки.
  Мастило для високошвидкісних підшипників: опис, характеристики і склад

  Особливості експлуатації при різних температурних умовах

  Кожному автомобілісту, що бажає подбати про стан свого автомобіля, треба звернути увагу на те, що температурний режим здатний впливати на властивості мастила для високошвидкісних підшипників кочення. Так, якщо продукт розрахований на використання при високих температурах (це має бути зазначено на упаковці продукту), то варто розуміти, що при падінні температури складу почне кристалізуватися і тверднути. Якщо ж він призначений для застосування в морозних умовах, то з настанням спеки маса почне коксоваться або зовсім висохне. Також слід розуміти, що велике значення має основа, на якій зроблений продукт. Так, якщо він відноситься до категорії мінеральних, то варто розуміти, що даний склад здатний підтримувати свій нормальний стан при температурі від -30 до +120 градусів. Силіконові мастила відмінно підходять для використання в морози - від -30 до -70 градусів, а для обробки двигунів краще всього використовувати пастоподібні суміші, здатні підтримувати свої властивості при температурі від +200 до +1000 градусів.

  Види мастил

  В даний час сучасні виробники товарів, призначених для обслуговування машин і окремих запчастин, пропонують великий вибір матеріалів, які відрізняються одна від одної за своєю формою. На сьогоднішній день в магазинах можна знайти мастила, представлені у формі:
 • масла;
 • мазей;
 • твердого матеріалу;
 • газу.
 • Говорячи про особливості кожного з представлених видів, треба зазначити, що газоподібні мастила ідеально сполучаються з підшипниками, які використовуються в турбокомпресорах, ультрацентрифугах, вузлах тертя точних приладів, а також у газових турбінах. Для догляду за автомобільними деталями такі кошти майже не застосовуються.
  Що стосується твердих матеріалів, то ідеальною сферою їх застосування є підшипники ковзання. Перевагою такого засобу є те, що вони утворюють дуже щільний шар, завдяки якому знижується рівень тертя і ймовірність швидкого зносу виробу. Найчастіше для догляду за підшипниками використовуються мастила, представлені у формі олії і мазі. Вони є універсальними і підходять для видів розглянутих деталей. Що стосується масляних складів, то вони забезпечують максимальний захист від тертя підшипників, засмічення і перегріву.

  Особливості складу мастил

  Слід зазначити, що склади різних матеріалів для підшипників різняться між собою. Так, на ділі можна зустріти пігментні, мильні і літієві продукти. Розглянемо відмінні риси кожного з них. Мильні мастила створюються на основі натрію і кальцію. Вони мають невисоку вартість і відрізняються термічною стійкістю. Говорячи про літієвих складах, треба відзначити те, що в їх основу покладено нафтова залишкова основа, звільнена від парафінів. Такі мастила також коштують відносно недорого і володіють водовідштовхувальними властивостями, а також високою показником адгезії. Що стосується пігментних складів мастил, то їх основна особливість полягає в тому, що кожен продукт даного типу має певний колір, набутий завдяки наявності в структурі продукту особливого компонента, що визначає деякі його властивості. Такі склади також відмінно відштовхують вологу і володіють високим рівнем адгезії.

  Мастило для високошвидкісних підшипників: опис, характеристики і склад

  Яка змазка підійде для підшипників маточини?

  Говорячи про те, що в даний час виробники товарів для обслуговування автомобілів та окремих запчастин пропонують великий вибір матеріалів для підшипників, варто зазначити, що вибирати найбільш підходящий продукт варто, виходячи з основної мети його використання. Так, при виборі мастила для підшипників маточини треба віддати перевагу тим складам, які забезпечують захист від корозії і попадання бруду. Також дуже важливо, щоб такий продукт мав властивість ущільнення, і проявляв стійкість до впливу високих температурних умов. Фахівці відзначають, що відмінними варіантами матеріалів для підшипників маточини стануть наступні продукти:
 • Liqui Moly LM 50;
 • Castrol LMX Li-Komplexfett;
 • МС-1000;
 • Step Up HIGH TEMPERATURE;
 • "Літол 24".
 • Мастило для високошвидкісних підшипників: опис, характеристики і склад

  Як вибрати мастило для підшипників кочення?

  Вибираючи найбільш підходящу мастило для високошвидкісних підшипників кочення, треба звернути увагу на основні умови використання агрегату. Фахівці відзначають, що для підшипників розглянутого типу відмінно підходять мастила, представлені у формі масел - вони прекрасно справляються з відведенням температури, а також володіють відмінною проникаючою здатністю. Найчастіше майстри в області обслуговування автомобілів рекомендують використовувати з такою метою засобу марки Mannol, які істотно скорочують витрати, а також відрізняються своєю довговічністю. Також відмінно підходять для використання мастила, зроблені на синтетичній основі - барієві. Нерідко відзначається і те, що прекрасний варіант для високошвидкісних підшипників кочення - мастило Indigo. Даний продукт має дуже густу консистенцію і відноситься до групи інтер'єрний керамічний модифікованих.

  Як вибрати мастило для підшипників на електродвигун?

  Говорячи про підбір мастила для розглянутого типу підшипників, треба відзначити, що в даній справі варто звернути увагу на ті продукти, основні функції яких полягають у забезпеченні запобігання осідання бруду і пилу всередині механізму. Що стосується форми, то відмінним варіантом мастила для високошвидкісних підшипників електродвигунів є той, який представлений у вигляді олії. У число кращих продуктів з цієї категорії входять:
 • SKF LGHP 2;
 • SKF LGWA 2;
 • SKF LGHB 2;
 • Molykote FB;
 • BLUE (MC-1510);
 • MOBIL XHP;
 • SHELL Gadus;
 • ВНДІ НП-233;
 • "Циатим-221".
 • Практика показує, що в підшипниках електродвигунів заміна мастила проводиться частіше всього - раз в три тижні, за умови щоденного використання апарату.

  Кращі виробники

  На підставі відгуків, залишених споживачами, був сформований рейтинг кращих виробників матеріалів для високошвидкісних підшипників автомобіля. У числі таких значаться:
 • LIQUI MOLY (Німеччина);
 • "ВПМАвто" (Росія);
 • Mannol (Німеччина);
 • HUSQVARNA (Швеція);
 • CHAMPION (Росія).
 • Величезна кількість позитивних відгуків на свою адресу отримує мастило для високошвидкісних підшипників Redline CV-2. Особливість даного продукту полягає в тому, що він здатний адаптуватися навіть до самим низьким і високим температурним режимам (від -70 до 260 градусів) і до екстремальних навантажень. Їй характерна висока корозійна стійкість, а також здатність продовжувати термін служби підшипників. Все це забезпечується завдяки червоному молибденовому компонента, що входить до складу продукту, який набагато ефективніше чорного, що входить до складу інших аналогічних засобів.
  Мастило для високошвидкісних підшипників: опис, характеристики і склад

  Коли пора замінити мастило?

  Фахівці в області обслуговування автомобілів нерідко відзначають цілий ряд ознак, що свідчать про те, що наявну в підшипнику мастило пора замінити. До числа таких належать:
 • освіта звуку або запаху, нехарактерного для пристрою, що працює в нормальному режимі;
 • поява сколів чи тріщин на верхній частині вузла тертя;
 • зміна консистенції або забарвлення видимої частини мастила;
 • нагрівання обладнання до надмірно високих температур.
 • Слід зазначити, що при спостереженні таких "симптомів" заміну мастила треба зробити негайно, так як ігнорування перерахованих явищ може спровокувати незворотні наслідки, які негативно позначаться на роботі всього пристрою.
  Мастило для високошвидкісних підшипників: опис, характеристики і склад

  Як використовувати мастило?

  Як правильно використовувати розглянутий продукт? В першу чергу, треба усвідомити те, що треба закладати мастило для високошвидкісних підшипників своїми руками, на які треба попередньо надягти рукавички. Цей момент дуже важливий, оскільки тільки так можна забезпечить найбільш тісний контакт кошти з оброблюваним елементом. На самому початку проведення процедури треба розкрити підшипник з допомогою гострого предмета, а потім опустити деталь у тару з бензином для того, щоб гарненько промити його і, тим самим, очистити від старої маси, якої він був оброблений. Після промивання деталь потрібно просушити і лише тепер забити в нього нове мастило так, щоб вона займала близько третини всього обсягу лунки, відведеної для її закладки. На фінальному етапі оброблений високошвидкісний мастилом для підшипника шпиндель потрібно щільно закрити і встановити деталь на своє місце.
  Мастило для високошвидкісних підшипників: опис, характеристики і склад

  Ціна

  Говорячи про вартість найкращих матеріалів для високошвидкісних підшипників, треба відзначити те, що вона прямо залежить від деяких факторів. До числа таких варто віднести рівень якості сировини, використовуваного для створення продукту, а також використання при цьому спеціальних модифікаторів (присадок). Більш того, на ціну готового продукту впливає технологія, що використовується при його виробництві, а також обсяг флакона, в якому реалізується засіб. Практика показує, що середня вартість якісної мастила для підшипників варіюється в межах 450-900 рублів.