Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Що таке EPS в автомобілі? Особливості системи і принцип функціонування

09.01.19, Різне
243
Жодний транспортний авто не обходиться без систем, створених для спрощення керування автомобілем і збільшують безпеку на різних маршрутах. У кожного розробника у виробничому арсеналі є певні технологічні секрети по виробленню стабілізаційних систем, однією з яких є EPS (Electronic Power Control). Виникає питання, що таке EPS в автомобілі і виправдано його використання? У минулі часи автомобільна промисловість тільки мріяла про удосконалення безпеки автотранспортних засобів на відміну від нинішніх днів, коли підприємства навперебій пропонують споживачам різноманітну палітру» опцій, розширюють автомобільний функціонал. Нові системи не перестають дивувати транспортників. Творці переслідують свої цілі: обігнати конкурентів і видати власні передові технології на ринок, що тільки на руку водіям. У результаті обидві сторони виграють, отримуючи безпечні та надійні автомашини. На авторинку з'явилася новинка, викликаючи цікавість, що таке EPS в автомобілі, і багато хто вже нею скористалися.


Трохи історії

Що таке EPS в автомобілі? Особливості системи і принцип функціонування
Важко переоцінити роль системи EPS, полягає в стабілізації засоби пересування. У конструкцію входять дві сукупності: ASR, ABS. Насправді не можна назвати системи дуже вже новими, адже їх історія виникнення тісно переплетена з «народженням» комп'ютерних технічних можливостей, використовуваних в автобудуванні. Чому не оцінено відразу це «ноу-хау»? Вся справа в її вартості: зараз вона більш доступна. Першим авто, які брали участь в експерименті з впровадженням системи EPS в автомобілі, був Mercedes Benz CL600. Це сталося рівно 20 років тому, що подарувало можливість покупцям «меринів» відчувати більший комфорт, безпека на дорогах порівняно з іншими учасниками руху.


Надалі власники C-класу задавалися питанням, що таке EPS в автомобілі, адже це вже в їх комплектаціях автомашин було передбачено. Більшість моделей сьогоднішніх укомплектовується цими розробками.

Базис пристрої та основи функціонування

Що таке EPS в автомобілі? Особливості системи і принцип функціонування
Сукупність елементів працює на програмному забезпеченні для стійкості засобів пересування. Пристрій включений електропідсилювач рульового колеса, плюс деталі управління. До цього моменту люди були знайомі лише з гідропідсилювачем керма. У 1990 році автолюбителі дізналися, що таке EPS в автомобілі «Хонда». Тут вона грала роль додаткового фактора до гальмівної антиблокировке. Потім в цьому плані у автокорпорацій настало затишшя до розробки до відновлення конструкції.

Народна оцінка

Що таке EPS в автомобілі? Особливості системи і принцип функціонування
Автолюбителі з великим ентузіазмом поставилися до створення системи регулювання управління кермом і ходовою частиною. Поступово споживачі почали звикати до нововведення, значно збільшивши число продажів на авторинку. Проектувальники дарма не втрачали робочий час, прагнучи модернізувати сукупність, придумати щось більш корисне і економічне. Проводилася корекція виробленої продукції. До найбільш ефективним можна віднести в цьому плані системи EPS у мерседесів.

Технічний прорив сучасності

Що таке EPS в автомобілі? Особливості системи і принцип функціонування
В залежності від виробника EPS наділяється різними функціональними схемами. Незалежно від марки, мета створення агрегату – підвищити безпечні якості під час водіння. В основному електроніка дозволяє функціонувати приладів. Система здатна пристосуватися до будь-яких дорожніх умов і манері їзди – це головна перевага. Чули всі, але не всі знайомі з темою, і що таке EPS в автомобілі, треба детально розібратися.
 • До складу входять датчики покриття на дорозі, блок управління, аналізатори швидкостей. При порушенні безпеки датчики дають автомобілісту про це знати, вжити заходів.
 • Завдання аналізатора – передати сигнал небезпеки, скорегувати руху у відповідності з отриманою інформацією.
 • Розробники подумали і про водія: стабілізаційна пристосування обмежує спрямованість пального до моторних циліндрів, уповільнюючи швидкість. Один або одночасно всі диски починають гальмувати.
 • EPS і її характерні риси

  Значне число автовласників дотримується думки: підсилювати дію ведучого колеса не обов'язково. Що про це думають експерти? Так, таке судження має право на існування, і все ж вони рекомендують купувати «сталевого коня», оснащеного цієї нехитрої апаратурою. Машина стає більш слухняною, чуйною на всі дії її господаря. Позитивними сторонами вважається наступні моменти.
 • Відбувається оптимізація витрат пального. Мінімальна сума при оплаті за бензин – очікуваний результат для власників, які мають EPS автомобілі «Фольксваген» або інший іномарці. Энергорасход відбувається тільки при пересуванні. ГУР без цієї конструктивної особливості діє автономно.
 • Налаштування можливо здійснити водієві самому. У комплектації передбачені штатні налаштування, але можна збільшити або зменшити реакцію апаратури до маневрів різного формату. При бажанні її можна зовсім виключити.
 • Інженери гарантують безпечні підвищені властивості, комфортабельність управління авто.
 • Ймовірність ДТП зводиться до мінімальних значень. Катастрофи відбуваються частенько з-за якості автотраси, і програма стабілізації знизило на 30%, згідно зі статистичними даними, кількість аварійних ситуацій.
 • Затребувана?

  Програмне забезпечення встановлюється на будь-яких моделях автомарок. Воно ефективно впорається з призначенням, незалежно від кліматичних зон. У Росії курсова стабілізаційна система представлена нещодавно, знаходиться «у розквіті сил». Вітчизняний виробник поки не в змозі використовувати для серійного виробництва ці програми: потрібні знання робітників, обладнання, гроші. Європейські ж заводи цим користуються, монтуючи ЄПС в авто-, електротранспорті.

  Про правила експлуатації

  Що таке EPS в автомобілі? Особливості системи і принцип функціонування
  Виходячи з «місії» апаратури, можна відзначити: вона справляється із завданням зниження зростання числа ДТП, але не у всіх випадках. Виключити повністю аварію і сподіватися на неї повністю не можна. До умов експлуатації доведеться поставитися відповідально. Будь-який електронний пристрій не позбавлена слабких ланок. До найбільш збитковим ділянок належить. З-за збоїв вона може втратити свої характеристики. У зв'язку з цим виникає гостра необхідність пильно стежити за індикатором EPS на панелі автомобіля, вчасно реагуючи на сформоване положення в дорозі. Мова не повинна йти про самостійної діагностики, це зробити важко. Для виявлення несправностей знадобляться діагностичні вимірники. При прояві проблем краще звернутися в професійний сервісний центр. Ігнорування ситуації стає наслідком великих поломок, дорогого ремонту. Обладнання і навички – два пріоритетних фактора успіху в справі виправлення поломок. Наладка ЗА не змусить довго чекати. Відновленням повинні займатися фахівці.

  Що найбільше хвилює? Автовласники стикаються з наявністю постійних сигналів пристрою при запуску мотора, турбуються, адже не всі знають, що таке EPS в автомобілі «Хюндай» або іншій марці. Почується клацання, що скаже про початок функціонування електронного блоку EPS. В окремих ситуаціях курсова стабілізація ускладнює управління на малому швидкісному режимі, при їзді по коліях, покритим матеріалами сипучого характеру. Оптимальне рішення – відключити її в даний момент. В базових комплектаціях включається до того ж система контролю курсу. Це пояснюється доцільністю монтажу цього винаходу інженерної думки.

  Як працює EPS KIA?

  Що таке EPS в автомобілі? Особливості системи і принцип функціонування
  Для посилення рульового управління Kia Rio винахідники звернулися до електродвигуна. Новачків цікавить зрозумілий питання, що таке EPS в автомобілі КІА, навіщо воно тут. Подібне облаштування функціонує незалежно від діяльності двигуна. Доцільність модуля полягає в контролюванні електромотора згідно з відомостями, що видаються кожним датчиком, мережею контролерів CAN. Це надає можливість своєчасно зреагувати автотранспортнику посилення рульового управління і виконати це з високою точністю у порівнянні з стандартним оснащенням гідропідсилювачем, функції якого продиктовані роботою силового вузла.
  Важлива порада! При намірі демонтажу рульового механізму щоб уникнути нанесення пошкодження, важливо переконатися в від'єднанні роз'єму. Компоненти розміщуються в блоці ЄПС і всередині рульової колонки. По загорянню позначень EPS в автомобілі на панелі судять про несправності. При ремонті не можна забувати, що для перевірки або заміни блок розбору не підлягає.

  Про види кодів

  Що таке EPS в автомобілі? Особливості системи і принцип функціонування
  Позначення помилок говорить про появу проблем з подушками безпеки, фільтром фільтруючим пристроєм, вимірників распред - або коленвала, з поворотними датчиками. Кодування подібного ряду підтверджує збої системи живлення. Для неспокою немає підстав при вигляді загорілася лампочки при запуску запалювання. У цьому положенні електронний пристрій стабілізації спрацьовує з метою показати свій робочий стан. Стабільне горіння лампи – тут вже мимоволі доводиться задуматися про «недуги». Періодичне включення/вимикання доводить перебої з контактами.

  Які помилки можуть бути за моделями?

  Окремих помилок для конкретної моделі не існує. Коди, отримані при проведенні діагностичних процедур у «Фольксвагені EOS», будуть аналогічні з кодуванням на «Туарегу», «Пасаті». Рік серійного випуску також не грає ніякої ролі. Діагностика на сучасних «Фольксвагеном», конкурентних іномарках останніх років вбудована, і помилки обчислюються в тисячних кількостях. Самостійно любителю дорожніх подорожей неважко визначити проблематику системи. Потрібно приїхати на СТО, де бригада майстрів займеться усуненням будь-якого варіанта електронного дефекту.