Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Магнієві диски: характеристики, переваги і недоліки

09.01.19, Різне
521
Кожен автомобіліст хоча б раз чув про існування колісних дисків з магнієвих сплавів. Вони відомі, але не так сильно, як ті ж сталеві або алюмінієві. Між тим, магнієві диски можуть похвалитися цілим спектром незаперечних переваг, які значно підвищують якість експлуатації і дисків, та автомобіля. Давайте розглянемо всі плюси і мінуси виробів з даних сплавів.

Особливості легкосплавних дисків

Основний плюс легкосплавного вироби, неважливо, зроблений з алюмінієвого сплаву або з додаванням магнію – це маса, значно менша, ніж вага штампованого диска. Також литий колісний елемент відрізняється більшою міцністю, більш високою стійкістю до корозії. А найважливіший плюс – литий диск має більш естетичний зовнішній вигляд.


Магнієві диски: характеристики, переваги і недоліки
З вагою все ясно – маса нижче за рахунок застосування більш легких сплавів. Міцність і стійкість до корозії також є наслідком використовуваних матеріалів і технології виробництва. Так, легкосплавний диск здатний без яких-небудь серйозних ушкоджень витримувати досить великі навантаження. При пошкодженні поверхні не буде іржі. Що стосується зовнішнього вигляду, то все залежить від матриці можна створювати тисячі різних варіантів форм. За допомогою фарбування в різні кольори, можна домогтися дуже ефектного зовнішнього вигляду. Литий диск також має і кілька мінусів. При великій міцності виріб володіє низькою пластичністю і крихкістю. Крім того, у разі появи тріщин ремонт виробу трудомісткий і ціна на роботи досить висока. Елемент з легких сплавів здатний тримати суттєві удари, але якщо сила удару буде більшою, ніж можливості диска, то він не тільки деформується, але трісне або розколеться. Міцність – це не плюс, а скоріше мінус. При ударі колеса енергія далі передасться на підвіску авто повністю.


Переваги магнієвих виробів

Називати магнієві диски інноваційним рішенням не варто – ці матеріали вже дуже давно і з великим успіхом застосовуються в самих різних сферах сучасної промисловості. Не стала винятком і автомобільна промисловість. Якщо говорити про конкретних виробах, то магнієві колеса з моменту першої появи на ринку встигли намотати десятки тисяч кілометрів. Але також не можна сказати, що магнієві сплави скоро витіснять традиційні сталеві штамповані та алюмінієві вироби. Для виробництва дисків використовується сплав МЛ5. Це ливарний магнієвий сплав. Він широко використовувався для виробництва корпусів компресорів, картерів двигунів, насосів, корпусів гальмівних систем і інших деталей. За технічними характеристиками МЛ5 ближче всього до силуминовым сплаву АЛ2 АЛ4 АЛ9. Головна перевага МЛ5 – зменшена у порівнянні з АЛ4 на 33% щільність. Один і той же виріб при однаковій щільності на третину легше, ніж деталь з силуміну. Поряд з масою позитивних якостей, диски з магнієвого сплаву мають і ряд недоліків, тому вибір тих чи інших варіантів - це суб'єктивізм. Якщо автовласник не стикався з такими виробами, то йому слід знати про ці недоліки і переваги.

Мала вага

Як у випадку з литими алюмінієвими дисками, головне достоїнство алюмінієво-магнієвого сплаву – це порівняно мала вага, а також всі інші плюси, з цим пов'язані. Легкість диска дозволяє автомобілю краще їхати, а сама їзда буде більш комфортною. Сталеві диски мають масу в 4 рази більшу, ніж магнієве колесо. Титанові вироби важать в 25 рази важче. Навіть алюмінієві програють магнію по масі. Матеріал має вагу, в півтора рази менший, ніж вага алюмінію.
Магнієві диски: характеристики, переваги і недоліки

Дизайн

За рахунок того, що магній володіє унікальною структурою, виробники можуть як завгодно експериментувати з формою диска. Можна отримати такий унікальний дизайн, якого ніколи не вийде досягти при використанні інших матеріалів, а якщо і вийде, тоді доведеться втрачати в технічних характеристиках або конструктивної міцності. Поліровані магнієві диски виглядають особливо ефектно. В сплаві є золотисті домішки, які виглядають бездоганно.

Відсутність втоми металу

На відміну від алюмінію або сталі, магнієві сплави не схильні до втоми. Якщо диск відчуває середні і малі навантаження, метал здатний зберігати свої технічні характеристики дуже довго.

Пружність

Матеріал дуже пружний і це дозволяє йому зберігати задану виробником форму. Диск за рахунок цієї пружності простіше зламати, ніж зігнути. Це говорить про те, що вибоїни і незначні удари об бордюри колесам будуть не страшні.

Термопроводность

Тут вона дуже висока. Що це дає? Магнієві колісні диски здатні забирати на себе температуру гальмівного диска і маточини. Можна істотно продовжити термін експлуатації деталей гальмівної системи, а також поліпшити якість процесу гальмування.
Магнієві диски: характеристики, переваги і недоліки

Мінуси

Переваг у цих дисків велика кількість. І якщо все так добре, чому магнієві диски так погано продаються? Все це за причини наявних недоліків.

Слабка стійкість до корозії

Вище сказано, що литий диск з кольорових алюмінієвих сплавів має високу стійкість до корозії, але це не про магній. Навіть після літа колісний диск здатний втрачати цілісність поверхні і міцність. Взимку для коліс з магнію починається справжнє випробування – це постійні перепади температури, підвищена вологість повітря, сіль і реагенти. Все це разом і окремо здатне легко зруйнувати металу. Єдиний вихід – наносити на диск спеціальні покриття. Але втрачається унікальний вид, яким володіють лише литі магнієві диски.
Магнієві диски: характеристики, переваги і недоліки

Особливості магнію

Ще один істотний мінус в тому, що деталі із сталі і магнієві сплави дуже легко входять у хімічну реакцію, в ході якої результат – руйнування магнію. Монтаж такого диска вимагає особливого підходу і часто додаткових витрат на комплектуючі.

Пружність

Вище в списку переваг говорилося про пружності. Диск можна швидше зламати, розколоти. чим зігнути. На вітчизняних дорогах є дуже багато шансів потрапити колесом у глибоку яму. Це і про литі алюмінієві диски, але потрібно уточнити, що в більшій мірі це актуально для виробів з магнію – структура металу тут мають більшу міцність і крихкість.

Магнієві диски: характеристики, переваги і недоліки
Кований магнієвий диск виготовлений по технології гарячого штампування. За рівнем міцності він практично нічим не поступається алюмінію або титану. Міцність навіть вище титану, при цьому зберігається підвищена пластичність і стійкість до корозії. Але дані вироби значно дорожче литих.

Висока вартість

Раніше магнієві сплави були доступні лише для авіаційної і космічної промисловості. Однак потім сталося здешевлення матеріалу і його стали застосовувати в автомобілебудуванні. Але навіть враховуючи це здешевлення, вартість дисків досить дорога. Це актуально для імпортних кованих виробів, вироблених з підготовлених якісних заготовок.

Магній в СРСР

Магнієві колеса були навіть в СРСР. Їх випускали на оборонних підприємствах і експлуатували їх радянські автогонщики. Інформації про цих колесах дуже мало, але вона все-таки знаходиться.
Магнієві диски: характеристики, переваги і недоліки
У середині 80-х років на заводі КУЛЗ в Каменськ-Уральську почали виробництво магнієвих дисків ВАЗ КА-85 «Весна». Вони призначалися для лінійки класики АвтоВАЗ 01-05. З 8587 рік підприємство випустило 400 комплектів. У 87 році модельний ряд заводу поповнився лінійкою дисків для ВАЗ-08 «Секрет». У 89 році стали виробляти диски КА-89 «Комфорт». Вага кожного колеса становить не більше п'яти кілограмів. Зараз такі вироби можна знайти тільки на вторинному ринку.
Магнієві диски: характеристики, переваги і недоліки

Висновок

Отже, ми розглянули, що собою представляють диски з магнієвого сплаву. Які вони мають характеристики, також вже зрозуміло. Сьогодні у продажу можна знайти магнієві диски СМЗ. Це вітчизняне підприємство в Солікамську. Незважаючи на слабкий попит на дані вироби, завод випускав масу всіляких моделей колісних дисків, які сьогодні можна знайти за помірними цінами на "Авіто" і подібних сайтах.