Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Шини "Сафарі Форвард 510" (Forvard Safari): огляд, відгуки

09.01.19, Різне
249
Серед любителів екстремальної їзди найбільшим попитом користуються покришки від Nitto, BF GoodRich і Goodyear. Ці шини відрізняються чудовими експлуатаційними характеристиками. Вони здатні витримати випробування будь-яким бездоріжжям. Проблема лише в ціні. Справа в тому, що представлені шини коштують дуже дорого. Тому багато власників прохідних машин все частіше придивляються до покришкам вітчизняного виробництва. У цьому сегменті виділяються шини "Форвард Сафарі 510".

Пара слів про виробника

Представлену гуму виготовляють на алтайському шинному комбінаті. Будівництво перших виробничих потужностей було розпочато в 1956 році. У 2012 керівництво концерну провело серйозну модернізацію обладнання. Це дозволило підвищити якість гумової суміші, що позитивно вплинуло на всю продукцію бренду.


Для будь автомобілів

Шини "Сафарі Форвард 510" (Forvard Safari): огляд, відгуки
Покришки "Форвард Сафарі 510" призначаються для використання на машинах з повним приводом. Причому зазначені шини виходять тільки в одному варіанті типорозміру з діаметром посадки в 15 дюймів. Модель Forward Safari 510 відмінно підходить для вітчизняних автомобілів: "Нива", "УАЗ". Нерідко ці покришки встановлюють і на транспортні засоби іноземного виробництва.

Сезон застосовності

Ці шини підходять для цілорічного використання. Гума у "Форвард Сафарі 510" багато в чому унікальна. Справа в тому, що компаунд покришок витримує навіть серйозне похолодання. Основні експлуатаційні властивості зберігаються аж до температури до -10 градусів за шкалою Цельсія. В більш сильний мороз виїжджати на дорогу в цих покришках не рекомендується. Шини швидко затвердіють і якість зчеплення знизиться в рази.


Покришки "Форвард Сафарі" підходять і для літнього використання. Виробник зумів зберегти жорсткість гуми на потрібних параметрів навіть при високій температурі. Ефекту збільшення валкості не спостерігається.

Дизайн

Малюнок протектора цих шин унікальний. Він розроблявся з урахуванням основних режимів експлуатації.
Шини "Сафарі Форвард 510" (Forvard Safari): огляд, відгуки
Центральна частина представлена двома рядами масивних блоків складної форми. При динамічних навантаженнях, що виникають під час прямолінійного руху, геометрія колеса залишається стабільною лише до швидкості в 110 км/ч. При перевищенні цього параметра зростає вібрація шин, що негативно позначається на керованості. Автомобіль починає зносити в бік, задана траєкторія втрачається. Плечові зони складаються з масивних блоків, продовжених до боковини. З допомогою такого рішення вдається підвищити стабільність покришок при русі по колії. Ці блоки несуть основне навантаження і під час гальмування або проходження поворотів. При скоєнні цих маневрів шини "Форвард Сафарі 510" показали себе тільки з кращого боку. Знесення в сторони виключені. Ось тільки різких зупинок і розворотів представлені покришки не люблять. У цьому випадку підвищується ризик того, що автомобіль піде юзом.

Довговічність

У відгуках про "Форвард Сафарі 510" водії позитивно відзначили і довговічність цих шин. Основні експлуатаційні властивості залишаються незмінними навіть після 40 тис. км пробігу. Для зниження швидкості стирання протектора в склад гумової суміші включили технічний вуглець. З його допомогою вдалося знизити зношування в рази. Глибина протектора залишається стабільно високою.
Шини "Сафарі Форвард 510" (Forvard Safari): огляд, відгуки
Представлена модель шин призначається суворих випробувань. Для підвищення навантаження виробник посилив металевий каркас додатковими полімерними сполуками. Нейлон відмінно гасить і перерозподіляє ударну енергію. В результаті чого знижується ризик деформації сталевих ниток. Ймовірність виникнення гриж та шишок на протекторі знижена до нуля.
Шини "Сафарі Форвард 510" (Forvard Safari): огляд, відгуки
Шини "Форвард Сафарі 510" оснастили додатковим шаром гуми на боковинах. Такий прийом допомагає захистити колісний диск від ударів. Навіть при заїзді на бордюр ймовірність деформації прагне до нуля. Симетричний дизайн протектора відрізняється більш повним розподілом зовнішнього навантаження по плямі контакту. Стираються шини рівномірно. Акцент на яку-небудь одну частину колеса виключений.

Їзда в дощ і бруд

Покришки "Форвард Сафарі 510" — ідеальний варіант для бруду і дощу. Ефект гідропланування виключено в принципі.
Шини "Сафарі Форвард 510" (Forvard Safari): огляд, відгуки
Дренажні канавки цієї моделі відрізняються збільшеними розмірами. Вони дуже широкі. Це дозволяє видалити більшу кількість води з плями контакту. Налипшая на протектор бруд спадає під власною вагою. Поліпшити поведінку шин на мокрому асфальті вдалося і завдяки кремнезему в складі компаунда. У відгуках про "Форвард Сафарі 510" автомобілісти відзначають, що ці покришки практично прилипають до дорожнього полотна. Ризик підвищеного ковзання знижено до нуля.

Управління на льоду

Хоч ці покришки і підходять для цілорічного застосування, але на льоду їх показники керованості досить низькі. Без шипів забезпечити належну якість зчеплення з таким видом поверхні просто неможливо. При в'їзді на оледенелую дорогу автомобіль може втратити керованість, піти в занесення.

Комфорт

Гума дуже м'яка. Надлишкова ударна енергія гаситься компаундом і еластичними матеріалами у каркасі. У підсумку шини самостійно усувають трясіння в салоні автомобіля. Причому це якість покришок позитивно впливає і на елементи підвіски транспортного засобу. У відгуках про представленої моделі водії відзначають і високі показники акустичного комфорту. Ніякого шуму в салоні немає в принципі. Результати тестів вітчизняного журналу "За кермом" показали, що покришки створюють звукову хвилю, що не перевищує 2 дБ.

Кілька слів про вартість

Ціни на "Форвард Сафарі 510" демократичні. Вартість починається від 3.7 тис. рублів за колесо. За ці гроші знайти аналогічні покришки від інших брендів просто неможливо. Гума великих міжнародних компаній коштує значно дорожче.

Експертна оцінка

В ході проведених тестів від "За кермом" ця модель зуміла завоювати саму приємну оцінку. Шини показали свій позашляховий характер. Причому випробувачів задовольнило і якість гальмування на асфальті при прямолінійному пересуванні.

Модельний ряд

ВАТ "Алтайський шинний комбінат" у лінійці Forward Safari пропонує всього 5 моделі шин: 500510520 530 і 540. Всі покришки цього типу призначаються для машин з повним приводом. Гума підходить для цілорічного використання.