Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Шини "Кама 221": опис та відгуки

09.01.19, Різне
188
Підвищений інтерес автолюбителів до покришкам вітчизняного виробництва пояснюється досить просто. Справа в тому, що гума від російських брендів коштує істотно дешевше аналогів від більш іменитих компаній. При цьому якість шин нерідко нітрохи не поступається покришкам від світових концернів. Обидві тези застосовні і до гумі "Кама 221".

Кілька слів про виробника

Нижньокамський шинний завод вважається найбільшим виробником шин у Росії та СНД. Перша продукція зійшла з конвеєра в 1967 році. Зараз фабрика повністю належить компанії "Татнафта". На заводі випускають покришки марок "Кама" і Viatti.

Для будь машин

Шини "Кама 221": опис та відгуки
Модель "Кама 221" проводиться лише в двох варіантах типорозмірів. Покришки розробляються для коліс з діаметром посадки в 16 дюймів. Представлені шини відмінно підходять для транспортних засобів з повним приводом. Їх часто встановлюють на автомобілі марки "УАЗ", "Нива" та деякі іноземні кросовери. Високою прохідністю шини "Кама 221" не відрізняються. Краще всього використовувати представлену модель на дорогах з твердим асфальтним покриттям.


Сезон використання

Сам виробник позиціонує цю гуму "Кама" в якості цілорічної. Компаунд здатний зберегти свою еластичність при певному похолодання, але з сильними морозами він не впорається. При заморозках нижче -7 градусів за шкалою Цельсія шини повністю затвердіють. Якість зчеплення впаде в рази. Від цього підвищується ймовірність того, що автомобіль втратить дорогу. Для літа гума "Кама" підходить практично ідеально. Особливих нарікань до підвищеної валкості покришок немає ні водіїв, ні у випробувачів.

Дизайн протектора

Головні ходові характеристики шини безпосередньо пов'язані з особливостями протекторного малюнка. Цю модель наділили симетричним S-образним дизайном.
Шини "Кама 221": опис та відгуки
Центральне ребро дуже широке, воно складається з ряду блоків з хвилеподібними краями. Самі елементи, виготовлені з компаунда підвищеної жорсткості. Це дозволяє зберегти стабільність шини при прямолінійному пересуванні. Знесення в сторони виключені. Ось тільки розганятися на цих покришках сильно не рекомендується. Максимальна швидкість, при якій колеса зберігають свої експлуатаційні властивості, не перевищує 180 км/ч. Під час швидкого руху спостерігається збільшення вібрації.


Плечові зони складаються з масивних прямокутних блоків. Подібний підхід дозволяє цим елементам зберегти стабільність форми при динамічних навантаженнях. В результаті автомобіль впевнено проходить повороти і надійно гальмує. Варто врахувати, що різких маневрів представлена гума не любить. Чим плавніше буде зупинка, тим менше ймовірність того, що машина піде юзом.

Довговічність

Шини "Кама 221" показують пристойні параметри мати. У відгуках про представлених шинах водії відзначають, що вони зберігають свої експлуатаційні характеристики стабільними навіть при пробігу в 40 тис. км. Симетричний дизайн протектора дозволяє найкращим чином зберегти стабільність плями контакту. Це призводить до того, що при будь-яких векторах їзди навантаження розподіляється рівномірно. Плечові зони і центральна частина стираються з однаковою швидкістю.
Підвищити ходимість вдалося і завдяки технічного вуглецю, який ввели до складу гумової суміші. За допомогою цього з'єднання вдалося помітно зменшити швидкість абразивного стирання.
Шини "Кама 221": опис та відгуки
Інженери компанії попрацювали і над каркасом покришки. Справа в тому, що металеві нитки корду в цьому випадку пов'язали з нейлоном. Полімерне з'єднання гасить надлишкову ударну енергію. В результаті чого помітно знижується ризик деформації сталевих ниток.
Шини "Кама 221": опис та відгуки

Боротьба з дощем

Самі серйозні труднощі у водіїв влітку виникають при пересуванні по мокрому асфальту. Справа в тому, що між шиною і асфальтом виникає специфічний водний заслін, який і знижує площу контакту. Автомобіль "пливе" по дорозі, керованість прагне до нуля. Для боротьби з гидропланированием в моделі "Кама 221" застосували ряд заходів.
Шини "Кама 221": опис та відгуки
Виробники оснастили представлені шини розвиненою системою дренажу. Канавки не дуже глибокі і широкі, тому до великих швидкостей по калюжах краще не розганятися. Від цього зросте ризик крадіжки транспортного засобу в сторону. Поліпшити якість зчеплення шини з дорожнім полотном допомагає діоксид кремнію. При виготовленні гумової суміші виробник збільшив частку цього мінерального з'єднання. В результаті машина практично прилипає до мокрого асфальту.

Комфорт

Автомобілісти відзначають і неймовірно високі показники комфортності. Справа в тому, що представлені шини їде дуже м'яко. Ніякої вібрації в салоні немає. Гума самостійно гасить надлишкову ударну енергію. Ця модель покришок відрізняється і низькою гучністю. Змінне розташування блоків протектора знижує надлишкову звукову хвилю. У підсумку гул в салоні повністю виключений.

Думки

Відгуки про "Кама 221" в більшій своїй масі суто позитивні. Водії відзначають тільки те, що ці шини жодним чином не підходять для їзди по льоду. Якість зчеплення в цьому випадку мінімальна.