Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Шини Cooper Discoverer STT: особливості, відгуки і ціни

09.01.19, Різне
157
Американський шинний бренд Cooper відомий лише вузькому колу автолюбителів. Справа в тому, що компанія основну увагу зосередила на виготовлення покришок для швидкісних автомобілів і позашляховиків. Шини цієї марки відрізняються високою якістю і великою вартістю. Гума ця - дорога. Ці твердження повною мірою застосовні і до покришкам Cooper Discoverer STT.

Для будь машин

Шини Cooper Discoverer STT: особливості, відгуки і ціни
Ці покришки розроблялися виключно для автомобілів з повним приводом. При цьому вони мають виражений позашляховий характер. Шини забезпечать потрібну керованість на пересіченій місцевості, але на трасі до високих швидкостей розігнатися на них не вийде. Наприклад, модель Cooper Discoverer STT 26570 R17 має індекс швидкості N. Це означає, що представлені покришки зберігають свої експлуатаційні характеристики тільки до швидкості в 140 км/год. При перевищенні цього параметра зростає вібрація, в результаті чого утримати автомобіль на заданій траєкторії стає значно складніше. Самі шини випускаються в 90 різних видах типорозмірів з діаметрами посадки від 15 до 20 дюймів. Це дозволяє підібрати шини до будь-якого автомобіля відповідного сегмента.


Сезон застосовності

Гума у Cooper Discoverer STT унікальна. Справа в тому, що компаунд цих шин здатний зберегти свою еластичність навіть при невеликому похолодання. У ряді регіонів Росії ці шини можна використовувати в якості всесезонних. При похолоданні нижче -7 градусів за шкалою Цельсія покришки швидко затвердіють, що помітно знизить якість зчеплення з асфальтовим покриттям. Шипи відсутні. Тому пересуватися по заледенілою дорогою треба максимально уважно.

Трохи про розробку

Шини Cooper Discoverer STT: особливості, відгуки і ціни
Покришки цього бренду розробляються в кілька етапів. Спочатку створюється тривимірна модель шин та її фізичний прототип. Після цього гуму тестують на особливому стенді та полігоні компанії. За результатами випробувань в модель внесли всі необхідні коректування і запустили покришки в серію.


Дизайн

Шини Cooper Discoverer STT отримали класичний для цього типу гуми протекторний малюнок.
Шини Cooper Discoverer STT: особливості, відгуки і ціни
Два центральних ребра складаються з масивних різноспрямованих блоків. Причому ці елементи мають багатокутну форму. Представлений підхід дозволяє поліпшити якість зчеплення шин з дорожнім полотном. Масивні Блоки. Це допомагає їм зберегти свою форму при сильних динамічних навантаженнях. Плечові зони відповідають за стабільність поведінки шини при проходженні поворотів і під час гальмування. Ці елементи складаються з великих блоків зі складною геометрією. Подібне рішення дозволяє знизити навантаження на елементи під час здійснення маневрів цього типу. В результаті знесення в сторони і втрата контролю над дорожньою ситуацією повністю виключені.

Їзда в дощ

Найбільші складнощі у водіїв виникають під час руху в дощ. Шини Cooper Discoverer STT відмінно борються з ефектом гідропланування, що дозволяє забезпечити неймовірно високу безпеку їзди в негоду.
Шини Cooper Discoverer STT: особливості, відгуки і ціни
Інженери оснастили ці покришки розвиненою дренажною системою. Плечові зони мають повністю відкритий дизайн, що ще сильніше збільшує швидкість видалення води з плями контакту. Підвищені розміри поперечних і поздовжніх канальців підвищують обсяг рідини, що виділяється в одиницю часу.
Для поліпшення якості зчеплення з дорожнім полотном в склад гумової суміші додали сполуки кремнію. Шини Cooper Discoverer STT буквально прилипають до асфальту. Знесення в сторони виключаються.

Бруд і сніг

Представлені покришки ефективно видаляють бруд і сніг з плями контакту. Масивні блоки швидко продавлюють ці види поверхонь, в результаті чого забезпечується краще зчеплення з дорогою. Налипшие грудки грунту опадає під власною вагою. Протектор не забивається в принципі.

Довговічність

Водії відзначають і підвищену довговічність представленої моделі. Експлуатаційні характеристики зберігаються стабільними навіть після 70 тис. км пробігу. Таких вражаючих результатів вдалося досягти завдяки комплексному підходу. На зносостійкість позитивно вплинув сам дизайн покришок. Справа в тому, що такий тип шин відрізняється більш повним розподілом зовнішнього тиску по плямі контакту. Шини зношуються рівномірно. Природно, це можливо тільки при контролі рівня тиску в покришках. При виготовленні компаунда хіміки концерну підвищили частку технічного вуглецю. Це допомогло збільшити зносостійкість протектора. Абразивне стирання проходить значно повільніше. У представленої моделі посилений каркас. Металевий корд пов'язаний з нейлоном. За допомогою еластичного полімерного з'єднання вдається погасити надлишкову ударну енергію. Боковини отримали додаткове зміцнення. У результаті ймовірність виникнення шишок і гриж знижена до нуля. Шини Cooper Discoverer STT не бояться навіть бічних ударів.
Шини Cooper Discoverer STT: особливості, відгуки і ціни

Комфорт

Відгуки відзначають, що ці шини - тихі. Знизити кількість шумів у Cooper Discoverer STT вдалося завдяки змінному розподілу шашок протектора. Утворюється від тертя по асфальтовому полотну звукова хвиля гаситься самої покришкою. Гул в салоні виключений. При всьому цьому гума відрізняється м'якістю ходу. Тряска в салоні повністю виключена.

Думки

У відгуках про Cooper Discoverer STT водії відзначають передусім неймовірно високу прохідність цієї гуми. Навіть складні бездоріжні умови не є якою б то не було проблемою. Покришки виведуть автомобіль з будь-якого бруду. Єдиний недолік — ціна. Ці шини відносяться до преміального сегменту. Вартість починається від 9 тис. рублів за колесо. При цьому чим більше радіус гуми, тим вище підсумкова ціна. Наприклад, у Cooper Discoverer STT R20 вартість доходить до 26 тис. рублів.