Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Гума "Форвард Сафарі 540", Алтайський шинний комбінат: опис, характеристики, відгуки

09.01.19, Різне
151
Покришки, призначені для екстремального водіння, коштують дорого. Так думають багато водіїв, але Алтайський шинний комбінат спростовує подібну думку. Шини цього виробника здатні вивести транспортний засіб будь-якого бездоріжжя. При цьому моделі відрізняються демократичною ціною і високою якістю виконання. Ці тези повною мірою застосовні і до покришкам "Форвард Сафарі 540".

Пара слів про виробника

Будівництво шинного заводу в Барнаулі почали в 1956 році. На проектну потужність фабрика вийшла лише через 17 років. У 2004 році завод об'єднали з місцевим виробником технічного вуглецю. Нова компанія отримала назву "Алтайський шинний комбінат". У 2012 керівництво підприємства провело модернізацію обладнання. Наприклад, на фабриці впровадили установки фестонами типу. У підсумку гумову суміш почали виготовляти без додаткової грануляції. Це тільки покращило якість покришок.


Гума "Форвард Сафарі 540", Алтайський шинний комбінат: опис, характеристики, відгуки

Для будь машин

Шини "Форвард Сафарі 540" виготовляються тільки в 7 різних типорозмірах. При цьому діаметри посадки знаходяться в діапазоні від 15 до 16 дюймів включно. Представлені покришки відмінно підходять для машин з повним приводом. Їх нерідко встановлюють на вітчизняну "Ниву", деякі кросовери і джипи іноземного виробництва. Назвати цю гуму швидкісний неможливо. Наприклад, модель "Форвард Сафарі 540" 205/7515 володіє індексом швидкості S. Це означає, що свої експлуатаційні характеристики покришки можуть підтримувати тільки до 180 км/ч. Інші типорозміри ще менше швидкісні. У відгуках автолюбителі в принципі не рекомендують розганятися понад 120 км/ч. Справа в тому, що при підвищених швидкостях зростає вібрація, і утримати автомобіль на заданій траєкторії стає значно складніше.


Гума "Форвард Сафарі 540", Алтайський шинний комбінат: опис, характеристики, відгуки

Сезон

Представлена модель відноситься до всесезонним. При виготовленні покришок виробник додає до складу гумової суміші спеціальні еластомери, які дозволяють значно знизити швидкість тужавіння колеса в мороз. Шини витримують навіть похолодання до -10 градусів за шкалою Цельсія. При більш сильних заморозках покришки краще не експлуатувати. Справа в тому, що в мороз компаунд затвердіє дуже і дуже сильно. Це негативно вплине на якість зчеплення з дорожнім полотном. Надійність управління впаде у декілька разів. Є й інший недолік — відсутність шипів. На заіденілих трасах якість переміщення знижується багаторазово. Від цього підвищується ризик аварії.

Дизайн протектора

Ці шини отримали агресивний протекторний малюнок. Масивні Блоки, відстань між ними висока.
Гума "Форвард Сафарі 540", Алтайський шинний комбінат: опис, характеристики, відгуки
По центру шини розташовані два ребра жорсткості. Вони складаються з великих блоків зі складною геометричною формою. Це дозволяє забезпечити належний рівень зчеплення з будь-якою дорогою. Блоки чудово продавлюють сніг і бруд, забезпечуючи надійне зчеплення з покриттям. При їзді на твердому асфальті ці шини ведуть себе передбачувано лише при невеликих швидкостях. Сильний розгін може призвести до втрати траєкторії. Блоки плечової зони розширені і на боковини. Таке незвичайне рішення дозволяє покришкам швидко виїжджати з колії. Представлені елементи зберігають стабільність своєї форми навіть при різкому гальмуванні. Замети при такому типі маневрів повністю виключені.

Боротьба з гидропланированием

До переваг гуми "Форвард Сафарі 540" відносять і чудову боротьбу з гидропланированием. Водний бар'єр, що виникає між поверхнею шини та асфальтовим полотном при їзді по калюжах, видаляється повністю. Цього вдалося домогтися завдяки комплексу заходів.
Гума "Форвард Сафарі 540", Алтайський шинний комбінат: опис, характеристики, відгуки
Дренажна система представлена сукупністю поперечних і поздовжніх канальців. При обертанні колеса виникає відцентрова сила, під дією якої вода і затягується всередину протектора. Потім рідину перерозподіляється по всій шині і видаляється. Поліпшити надійність зчеплення з мокрою дорогою дозволяє і оксид кремнію, який використовується в якості одного з компонентів при складанні гумової суміші. Покришки не ковзають, ризик юзов мінімальний.

Довговічність

Покришки "Форвард Сафарі 540" показують і пристойну ходімость. У відгуках про цих шинах водії стверджують, що модель зберігає свої експлуатаційні характеристики аж до 50 тис. км пробігу. Для підвищення надійності шин металевий корд посилили еластичним полімером. Два шари нейлонової намотування відмінно гасять і перерозподіляють надлишкову ударну енергію. Ризик деформації сталевих ниток каркаса знижено до нуля. Шини "Форвард Сафарі 540" отримали і посилені боковини. Ці покришки не бояться ударів об бордюр і потрапляння у вибоїни на асфальтному покритті при швидкісному пересуванні.
Збільшити пробіг вдалося і завдяки технічного вуглецю. Це з'єднання ввели в склад гумової суміші при виготовленні компаунда. В результаті швидкість стирання протектора помітно знизилася.
Гума "Форвард Сафарі 540", Алтайський шинний комбінат: опис, характеристики, відгуки
Унікальний дизайн покришок дозволяє найкращим чином перерозподіляти зовнішнє навантаження. Центральна частина і плечові зони зношуються рівномірно. Виражений акцент на ту чи іншу область покришки виключений. Варто врахувати, що це дотримується тільки при контролі рівня тиску в шинах. Наприклад, у перекачаних коліс швидше стирається центр.

Комфорт

Покришки "Форвард Сафарі 540" дуже м'які. Зберегти плавність ходу вдалося завдяки еластичному компаунду і полімерів у складі каркасу. Тряска в салоні виключена. Знижується і рівень вібраційного навантаження на елементи підвіски транспортного засобу. Перевага гуми полягає і в низьких показниках гучності. Звукові хвилі гасяться самої шиною практично повністю. В ході незалежних тестів від вітчизняного журналу "За кермом" з'ясувалося, що шум від їзди не перевищує показника в 1 дБ.
Гума "Форвард Сафарі 540", Алтайський шинний комбінат: опис, характеристики, відгуки

Думки

Відгуки про "Форвард Сафарі 540" у більшості виключно позитивні. Схвальні оцінки ці покришки отримали і у незалежних експертів. У ході тестів виявилися високі прохідні властивості шин. Ця гума здатна вивести автомобіль з самого серйозного бездоріжжя. Покришки навіть не бояться переміщення по гористій місцевості. Єдина проблема — їзда по заледенілою дорогою. Кожен блок протектора має багато різноспрямованих ламелей. Ось тільки на такому типі покриття вони не можуть забезпечити надійний рівень пересування. Автомобіль втрачає задану траєкторію, виляє. Безпека маневрування падає в кілька разів.

Пара слів про вартість

Перевага представленої моделі шин полягає і в її демократичності. Ці покришки на 40-50% дешевше, ніж шини від більш іменитих брендів. Наприклад, ціни на "Форвард Сафарі 540" R15 починаються від 4 тис. рублів. За цю суму знайти аналог від інших концернів просто не вийде. Сукупність привабливої ціни та відмінної якості і зробили цю модель покришок настільки популярною серед вітчизняних автомобілістів.