Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Налаштування моновпрыска: покрокова інструкція, поради фахівців

09.01.19, Різне
327
Весь автомобільний ряд можна розділити на карбюраторні і інжекторні системи. На цьому виробники не зупинилися, запропонувавши ще один варіант – моновприск. Навіщо потрібна настройка моновпрыска і як уникнути помилок при монтажі?

Про поняття

Важлива правильна настройка моновпрыска для якісної подачі пального в ДВС. Особливість корисної розробки - в подачі палива в загальну для циліндрів камеру згоряння. Ця система була придумана в якості альтернативи для карбюраторів. Спочатку була винайдена конструкція однофорсуночная, потім перейшли до виготовлення розподільних вприскувань, розрахованих на кожен циліндр. У конструктивному складі задіяна форсунка. Вона працює під тиском. Входять до неї вимірювач температури, регулятор паливного тиску, а також зворотна магістраль. Завдання регулятора - стабілізувати тиск, крім появи повітряних пробок після глушіння двигуна.


Принципи роботи моновпрыска

Налаштування моновпрыска: покрокова інструкція, поради фахівців
Автовласників часто цікавить налаштування моновпрыска, тому слід вивчити його схему функціонування.
 • Імпульсними рухами форсунка, що представляє собою електромагнітний клапан, віддає в камеру пальне. Та, в свою чергу, контролюється блоком керування.
 • Паливно-повітряна структура переміщається в перший відкривається циліндр. Об'єм повітря, параметри тиску регулюють датчики.
 • Надлишки палива проходять шлях у зворотному напрямку по вбудованої магістралі.
 • Перед налаштуванням моновпрыска з нуля необхідно оглянути цілісність вимірників, заодно не завадить перевірити тестер - важливий елемент в роботі. Не всі розуміють, чим відрізняється це пристосування від інжекторів.


  Відмінні характеристики

  Налаштування моновпрыска: покрокова інструкція, поради фахівців
  Базова відмітна риса цього виробу від інжекторних механізмів полягає у наявності однієї форсунки для загального числа циліндрів. У інжекторів вони розподілені по всіх циліндрах окремо, що дозволяє економніше витрачати паливо. Порівняно з карбюраторами, цього «дітищу» інженерної думки вдається швидше запустити двигун, і це можливо через наявність спеціального клапана. Моновпрыскам, насосним конструкціям не загрожують такі «дитячі хвороби», як засмічення або залипання голки. Що ще корисного в системі?

  Про гідних рисах

  Перед тим як вивчити, як проводиться налаштування моновпрыска «18-Пасат-RP» або іншої іномарки, корисно дізнатися про доцільність цих маніпуляцій. До переваг можна віднести наступні.
 • Мотор запускається швидше у порівнянні з карбюраторними типами.
 • За рахунок збільшення ККД двигуна видаткова стаття на паливо не буде засмучувати.
 • Налаштовувати паливну подачу не потрібно, як і створювати вручну паливно-повітряну суміш.
 • Новий продукт автопромисловості функціонує безпечніше в екологічному плані, віддаючи атмосфері меншу кількість вуглекислого газу.
 • Конструкція проста в установці і легка в експлуатації.
 • Ця система дала можливість людям придбати зручні автомашини, не вдаючись в подробиці технічного облаштування агрегату. За рахунок впровадження моновпрыска водії відчули реальну економію на бензині, на ремонті двигуна. Чи є недоліки у цього «ноу-хау»?

  Не без недоліків

  Налаштування моновпрыска: покрокова інструкція, поради фахівців
  Деякі експерти вважають конструкцію вже застарілою, не виправданою з огляду на дорожнечу деталей. На пошуки деяких з них доводиться витрачати багато часу, а часом зовсім нереально виявити. Для проведення діагностичних, ремонтних процедур виникає необхідність у покупці сервісним центром спеціалізованого обладнання, що коштує чимало. Продукція вимоглива до якості паливного ресурсу. Все ж система продовжує жити, і у власників іномарок виникає питання встановлення.

  Нюанси монтажу на «Фольксваген»

  Налаштування моновпрыска: покрокова інструкція, поради фахівців
  Авто полюбили за надійність, вражаючий зовнішній вигляд, престижні технічні характеристики. Спочатку в налаштуванні моновпрыска «Пассат» проводяться виміри наступного характеру: опір має дорівнювати 1800 Ом, температура повинна дорівнювати 20 градусів. Подальшим кроком буде корекція зазору під ХХ. Вимірювальний прилад - вольтметр - допоможе розпізнати, немає чи короткого замикання в ланцюзі. Змінюючи положення гвинта під моновпрыском, регулюють зазор. Потім у налаштуванні моновпрыска «Пассат Б3» йде підключення дросельної заслінки. Коли роз'єми форсунки підключені, встановлений моновприск, подача палива, необхідно вимкнути АКБ, включивши двигун для скидання налаштувань моделі, що цікавить нас. Акумулятор приєднується знову, проводиться перевірка напруги між 1-м і 5-м контактів роз'єму, який відповідає за управління дроселем. Між 1-м і 2-м контактами значення має скласти 0186 Ст. В іншій ситуації з показниками потрібно правильно налаштувати систему. Як справи з іншими марками?

  Вимоги до налаштування моновпрыска на «Ауді»

  Налаштування моновпрыска: покрокова інструкція, поради фахівців
  Підібратися до сайту можна, видаливши повітряний фільтр. Треба оглянути, чи правильно встановлений зазор кінцевого вимикача регулятора холостого ходу. Як діяти без помилок?
 • Автозажигание вимикається. Зі штекера РХХ знімається колодка. Два контакти, розміщені нагорі, подається 6V. Регуляторний шток при цьому повинен засунутися.
 • Для грамотної настройки моновпрыска "Ауді 80" слід відрегулювати положення амортизатора.
 • До двох контактним виходів PXX внизу приєднується тестуючий прилад. Зручніше використовувати апарат, вміє видавати звуки: коротке замикання легше виявити.
 • Тепер справа за щупами в 045 і 05 мм. Вони виступлять помічниками у вимірюванні відстані між гвинтом дроселя і штоком PXX. Замикання має статися при вставлянні полумиллиметрового щупа. Цього не повинно статися при застосуванні другого щупа.
 • Контрольний замір в налаштуванні моновпрыска «Ауді» має значення для нормального функціонування агрегату. Роз'єм РХХ задіяти в цьому випадку не знадобиться. Включається запалювання, і потенціометр допомагає заміряти опорне напруга. Про несправності можна судити за показниками, відмінним від 5V. При незначній різниці, наприклад, 02 В, можна говорити про неполадки в електромережі. Краще звернутися до майстрів для кваліфікованої діагностики, щоб напевно з'ясувати причини дефектів або для настроювання робочого режиму конструкції.
 • Часті проблеми

  У лексиконі автомобілістів моновприск любовно називають «моником», і його проблеми аж ніяк не радують. З чим стикаються сервісмени?

 • Спостерігається відхилення обертів. Це говорить про дефекти температурних датчиків.
 • «Ластівка» втрачає потужність – значить повітря проник у вузол.
 • Через залипання «кінцевика» на регуляторі холостого ходу мотор знаходиться в постійному режимі холостих.
 • Движок відмовляється заводитися.
 • Відпустивши педаль газу, автолюбитель бачить, що впали обороти.
 • Що рекомендують фахівці?
  Налаштування моновпрыска: покрокова інструкція, поради фахівців

  Слово експертного думку

  Чому скидаються налаштування? Складності, гостра необхідність «перезавантаження» блоку виникає у любителів їздити на короткі відстані. Ця проблема властива власникам транспорту, віддають перевагу регулярно запускати мотор з одночасним натисненням на педаль газу. Як вчинити?
 • Двигун заводиться, прогрівається. Вентилятор охолодження повинен спрацювати два рази. Оптимальна температура масла +80 градусів.
 • Глушимо силовий агрегат, вимикаючи запалювання.
 • Роз'єм від блоку управління необхідно відключити для очищення оперативної пам'яті.
 • Знову включається вищевказаний роз'єм.
 • Рада підійде для будь-якої модифікації моновпрыска.