Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Термостат "Лачетті": функції, ремонт, заміна

09.01.19, Різне
280
Система охолодження – невід'ємна складова будь-якого автомобіля. Саме вона дозволяє підтримувати нормальний температурний режим двигуна внутрішнього згоряння. Практично на всіх сучасних авто дана система рідинного типу. «Шевроле-Лачетті» не виняток. У сьогоднішній статті ми приділимо увагу одному з невеликих, але дуже важливих деталей в системі охолодження двигуна. Це термостат «Шевроле-Лачетті». Де він розташований, як влаштований і як його замінити? Про все це – далі.

Опис

Отже, що це за елемент? Термостат являє собою термочутливий клапан, покликаний регулювати потоки охолоджувальної рідини в системі. Пристрій клапана входить тарілка, насаджена на корпус. Останній виконує функцію циліндра, в який встановлено шток. Одним кінцем впирається шток у верхню рамку термостата, а іншим – в гумову порожнину корпусу. Також в пристрої є термочутливий елемент, який складається з міді і гранульованого воску.


Термостат "Лачетті": функції, ремонт, заміна
Де знаходиться термостат в «Лачетті»? Даний елемент прикріплено до блока циліндрів двигуна. Знаходиться по ліву сторону від випускного колектора.

Принцип дії

Працює даний термоклапан дуже просто. Коли віск під впливом гарячої охолоджуючої рідини буде плавиться, він почне розширюватися – його стан буде змінюватися від твердого до рідкого. Коли воскової кулька розплавиться і розшириться повністю, буде створено тиску. Під дією цього тиску з металевого корпусу видавиться металевий штир, який відкриє клапан, і тим самим відкриється доступ антифризу в радіатор. Коли ж рідина в радіаторі почне остигати, віск знову прийме твердий стан, свою звичайну форму, і термоклапан закриється – охолоджуюча рідина знову буде циркулювати по малому колу.


За рахунок перепускного клапана рідина може рухатися тільки по магістралі до радіатора. Вихідний патрубок помпи з'єднується з патрубком радіатора. Перепускний клапан являє собою конструкцію з тарілки і поворотної пружини.
Термостат "Лачетті": функції, ремонт, заміна
Таким чином, завдяки термостату автомобіль швидше прогрівається, так як клапан перешкоджає циркуляції холодної рідини по великому колу. Антифриз не потрапляє в радіатор і не охолоджується ще сильніше. А коли рідина в повній мірі нагрілася (до +85 і більше градусів Цельсія), клапан починає потихеньку відкриватися. Штатний елемент відкривається при +85-87 градусах. Але ставлять на «Лачетті» і термостат на 92 градуси. Зазвичай змінюють заводський елемент на нештатний для того, щоб машина швидше прогрівалася. Однак, як показує практика, особливої різниці в цьому немає. Якщо заводський клапан працює нормально, не варто міняти що-небудь у пристрої системи охолодження.

Чим небезпечна поломка?

Куди більш небезпечна ситуація, коли клапан заклинив і більше не відкривається. У такому випадку рідина швидко перегрівається. Відповідно, мотор закипає. Щоб не нашкодити двигуну і зберегти геометрію головки блоку, потрібно терміново виконати заміну термостата в «Шевроле-Лачетті». Зазначимо, що клапан може заклинити в різному становищі. Він може і бути напіввідкритим. У такій ситуації машина погано нагрівається, зростає витрата палива, пічка перестає нормально обігрівати.

Як перевірити термостат в «Шевроле-Лачетті»

На жаль, є лише один правильний, «дідівський» спосіб перевірки даного елемента. Для цього потрібно демонтувати термостат «Лачетті» та "зварити". Нам знадобиться порожня ємність об'ємом не менше півтора літрів. Заповнюємо ємність водою і поміщаємо туди наш термостат. Потрібно щоб вода закипіла. В цей час ми спостерігаємо за рухом клапана. Останній повинен відкритися. Якщо цього не відбулося, значить, на «Лачетті» несправний термостат. Ремонту дана деталь не підлягає, тому її потрібно тільки міняти.
Термостат "Лачетті": функції, ремонт, заміна

Типи і характеристики

На автомобіль «Шевроле-Лачетті» можуть встановлюватися два види термостатів. Це розбірний алюмінієвий і нерозбірний пластиковий. Перший коштує трохи дорожче і продається в комплекті зі штатним термічним елементом. Який краще вибрати? Відгуки кажуть, що надійніше ставити алюмінієвий гарячий термостат на «Лачетті». Наведемо деякі характеристики термостата:
 • Діаметр великого патрубка на радіатор – 35 міліметрів.
 • Кут між патрубками – 60 градусів.
 • Міжцентрова відстань між кріпильними отворами – 75 міліметрів.
 • Діаметр патрубка, який входить в головку блоку двигуна (зовнішній) – 39 міліметрів.
 • Довжина від торця до фланця – 18 міліметрів.
 • Діаметр патрубка, що йде на підігрів дросельної заслінки двигуна – 10 міліметрів.
 • Підготовка до заміни

  Перед тим як замінити термостат на «Лачетті», потрібно переконатися, що двигун повністю охолов. Так як ми будемо втручатися в систему охолодження, можна легко обпектися. Тому якщо мотор недавно працював, вичікуємо, поки він охолоне. Далі нам потрібна чиста ємність для зливу антифризу. Зливати будемо не весь, а лише деяку частину. Тому об'єм ємності може становити не більше трьох літрів. Також нам потрібно півтораметровий шланг діаметром 10 міліметрів. В цілях безпеки прикривають поліетиленовою плівкою або пакетом ремінь генератора. Шматками дрантя застеляємо місця близько шланга, щоб антифриз не потрапив куди не потрібно.

  Що далі?

  Потрібно відкрити кришку розширювального бачка. Так ми вирівняємо тиск в системі з атмосферним. За допомогою плоскогубців притискаємо вусики хомута патрубки системи охолодження двигуна, який відводить антифриз. Він найтонший серед інших і розташований в правій частині двигуна по ходу руху авто. Потрібно послабити його, але не знімати повністю. Далі готуємо наш півтораметровий шланг. На місце даного патрубка швидко встановлюємо його, а другий кінець опускаємо в підготовлену ємність.
  Термостат "Лачетті": функції, ремонт, заміна
  Чекаємо, поки з блоку двигуна зіллється рідина. Таку ж операцію потім робимо і з великим патрубком. Потім від'єднуємо його повністю. На наступному етапі беремо Г-подібний ключ на 12 (якщо такого немає під рукою, можна скористатися і звичайною голівкою) та викручуємо два болти, які кріплять термостат до блоку. Будьте готові, що для відкручування доведеться докласти деякі зусилля, так як кріплення можуть прикипіти. Допустимо використовувати важіль. Важливо при цьому не розірвати самі болти. Якщо ущільнювальне кільце в нормальному стані, його можна залишити. Якщо є ушкодження, краще замінити на нове. Також на новий термостат надівається квадратний ущільнювач. Круглий ж повинен йти до блоку циліндрів двигуна.

  Термостат "Лачетті": функції, ремонт, заміна
  Після цього монтуємо термостат в зворотному порядку. Не варто сильно затискати болти. Різьба влаштована таким чином, щоб при відкручування гайки йшли тугіше. Тому загортаємо їх ключем з зусиллям однієї руки, без додаткового важеля.
  Термостат "Лачетті": функції, ремонт, заміна
  Далі заливаємо в розширювальний бачок нашу рідину і запускаємо двигун. Не варто дивуватися, що рівень виявився вище максимуму – в системі могла утворитися повітряна пробка. Вона самоусунеться, якщо двигун попрацює кілька хвилин на холостих з відкритою пробкою розширювального бачка. Глушимо двигун і закручуємо пробку. Рівень рідини повинен вирівнятися.

  Висновок

  Отже, ми розглянули, що собою являє термостат та як провести його заміну. Термостат – вкрай необхідний елемент у системі охолодження, при несправності якого можна запросто позбутися мотора. Тому слід вчасно реагувати на тривожні ознаки, а також контролювати сам рівень охолоджуючої рідини.