Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Шини "Кама Ірбіс": опис, особливості, ціни

09.01.19, Різне
191
Серед водіїв СНД особливу увагу зумів завоювати виробник шин "Кама". Це пояснюється цілою сукупністю чинників. По-перше, покришки цієї компанії відрізняються привабливою ціною. Нерідко вартість шин нижче аналогів від світових брендів на 40-50%. По-друге, ці покришки ідеально адаптовані для експлуатації в Росії. По-третє, гума бренду відрізняється високою надійністю. Всі ці затвердження застосовні до моделі "Кама Ірбіс".
Шини "Кама Ірбіс": опис, особливості, ціни

Розмірний ряд

Ця модель покришок розроблялася для бюджетних транспортних засобів. Вона відмінно підходить до недорогих седанів і малолітражках. Модельний ряд представлений всього 10 різними варіаціями типорозмірів. При цьому діаметри посадки варіюються від 13 до 15 дюймів.


Сезонність

Шини "Кама Ірбіс" зимові. Компаунд покришок дуже м'який. Це дозволяє їм витримувати найсильніші морози. Еластичність протектора залишається стабільно високою навіть при екстремальному похолодання. Використовувати ці шини відлига не можна. Справа в тому, що при підвищених температурах кратно зросте швидкість абразивного стирання.

Особливості дизайну

При складанні дизайну шин "Кама Ірбіс" інженери російського концерну вирішили використовувати перевірені часом рішення. Малюнок симетричний, спрямований. Протектор візуально поділений на 5 ребер жорсткості.
Шини "Кама Ірбіс": опис, особливості, ціни
Центральне ребро вузьке і суцільне. Подібне рішення допомагає зберегти стабільність профілю. В результаті машина краще тримає дорогу. Підвищена вібрація можлива тільки в двох випадках: відсутність балансування, перевищення швидкісних обмежень, заявлених самим виробником гуми.


Інші ребра центральної частини складаються з направлених блоків. Вони-то і формують V-подібний рисунок. Це істотно полегшує розгін. Машина стабільно набирає швидкість, а ризик знесення в бік знижено до нуля. Плечові зони "відповідають за гальмування і маневрування. Саме при таких режимах їзди на ці частини шини виявляється максимальна навантаження. Блоки в цьому випадку отримали збільшені розміри. Подібний підхід зберігає їх форму постійною. В результаті чого шини "Кама Ірбіс" відрізняються коротким гальмівним шляхом на будь-якому типі покриття.

Пересування по льоду

Найбільші складності виникають за необхідності їздити по заледенілою дорогою. Ризик втрати контролю над дорогою в цьому випадку максимальний. Для підвищення надійності покришки "Кама Ірбіс" наділили шипами. Головка цих металевих елементів отримала шестигранну форму. В результаті машина стабільно поводиться при будь-яких векторах і режимах їзди. Різниці в цьому немає. Навіть різкий поворот на заледенелой трасі не призведе до заносу транспортного засобу. Шипи розташовані по поверхні шини в 12 рядів. Змінний крок. В результаті такого рішення вдалося уникнути виникнення ефекту колії.

Боротьба з гидропланированием

Нерідко з-за тривалих відлиг на дорогах утворюються калюжі. Переміщення по них загрожує втратою контролю над автомобілем. Просто в цьому випадку виникає специфічний ефект гідропланування. Вода знижує площа контакту шини та асфальту. В результаті чого машина пливе над дорогою. Ризик аварії максимальний. Для усунення цього негативного ефекту при проектуванні "Кама Ірбіс" застосували ряд комплексних рішень.
Шини "Кама Ірбіс": опис, особливості, ціни
Сам спрямований малюнок протектора відрізняється підвищеною швидкістю відводу води. Подібний варіант дизайну використовують навіть у дощових шинах. Поздовжні і поперечні канавки отримали збільшені розміри. Це дозволяє покришкам видаляти більший об'єм води в одиницю часу. Додаткове перевагу дають і ламелі, розташовані на блоках протектора. З їх допомогою збільшується швидкість локального водовідведення. Надійність зчеплення з мокрою дорогою вдалося підвищити за допомогою кремнієвої кислоти, включеної до складу компаунда. Покришки "Кама Ірбіс" практично прилипають до мокрого асфальту.

Пара слів про мати

Модель відрізняється великим пробігом. Експлуатаційні властивості гуми стабільні навіть після декількох десятків кілометрів пробігу. Збільшити довговічність вдалося завдяки використанню в гумовій суміші технічного вуглецю. Абразивний знос став значно повільніше. Глибина протектора тримається максимальний період. При виготовленні каркаса металеві нитки корду посилили нейлоном. В результаті цього рішення вдалося помітно знизити ризик деформації сталі. Полімер відмінно гасить і перерозподіляє ударну енергію. Ризик появи гриж і шишок мінімальний.
Шини "Кама Ірбіс": опис, особливості, ціни

Комфорт

Ось тут ситуація двояка. Ця гума відрізняється м'якістю ходу. Ось тільки гул в салоні псує все враження від їзди. Наявність шипів призводить до того, що під час пересування виникає підвищена кількість вібраційних хвиль. Вони-то і провокують зайву гучність.

Трохи про вартість

Ціни на "Кама Ірбіс" повністю залежать від підсумкового типорозміру покришок. Найдешевші варіанти гуми починаються від 1800 рублів. Ціна найбільш дорогих доходить до 2400 рублів.