Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Чому швидко чорніє масло в двигуні? Підбір масла по автомобілю. Терміни заміни масла у двигуні автомобіля

09.01.19, Різне
474
Чому швидко чорніє масло в двигуні? Дане питання хвилює багатьох автомобілістів. На нього існує безліч відповідей. Розглянемо їх у цій статті більш детально. Також приділимо окрему увагу найбільш поширених видів присадок, які використовуються для поліпшення показників олії.

Природна причина почорніння

Практично кожному водієві цікаво, чому чорніє масло в двигуні. Причини цього явища різні. Слід зазначити, що зміна кольору масла в процесі його експлуатації - це природний процес. Потемніння обумовлюється тим, що однією з основних функцій даної рідини є очищення двигуна від шкідливих компонентів, які з'являються в результаті роботи мотора і наносять йому істотної шкоди.


Процес здійснення функції очищення двигуна полягає в зборі шкідливих елементів зі стінок циліндрів, поршнів, а також кілець і інших елементів двигуна. Очищені частинки утримуються в складі масла протягом всього періоду експлуатації двигуна. В результаті цього відбувається природне потемніння рідини.
Чому швидко чорніє масло в двигуні? Підбір масла по автомобілю. Терміни заміни масла у двигуні автомобіля

Протягом якого періоду допустимо зміна кольору

Коли потемніння масла в двигуні вважається нормальним процесом? Фахівці в області експлуатації автомобіля запевняють, що його планова заміна повинна проводитися після кожних 2-3 тисяч кілометрів (в залежності від якості продукту). Саме після проходження зазначеного відстані почорніння є нормальним явищем. Якщо це відбувається набагато швидше, то автомобілісту варто звернути свою увагу на справність внутрішнього пристрою машини, для чого рекомендується звернутися до фахівців на СТО.


Автомобілісту, що володіє машиною, двигун якого працює на дизельному паливі, слід врахувати, що такий тип палива набагато сильніше засмічує мотор, в результаті чого засіб забруднюється значно швидше. Через скільки кілометрів міняють масло в двигуні в такому випадку? У більшості рекомендацій фахівців йдеться про те, що робити оцінку забруднення продукту бажано через кожні 1000 км. Розглянемо найбільш поширені причини того, чому швидко чорніє масло в двигуні.

Використання більш якісного продукту

Якщо протягом певного періоду автомобіліст заливав в картер неякісний продукт, але потім замінив його хорошим, він починає дуже швидко темніти. Дане явище обумовлене тим, що миючі присадки, що містяться в складі більш якісного продукту, обробляють двигун зсередини набагато краще, ніж ті, які знаходяться в дешевому. Відповідно, хороше масло, значно ефективніше впливає на мотор. Воно почне швидко усувати не тільки планові забруднення, але і старі відкладення, які не були прибрані попереднім продуктом. У тому випадку, якщо процедура очищення проводиться правильно, то відпрацьоване масло має злегка в'язку консистенцію і однорідно брудний вигляд. В даній ситуації і фахівці рекомендують провести заміну продукту раніше запланованого терміну.

Потемніння після ремонту

На що варто звернути увагу, якщо чорніє масло в двигуні? Причиною такого явища може послужити нещодавно проведений капітальний ремонт ТЗ. У такій ситуації надмірне і швидке потемніння складу може бути обумовлено тим, що він очищає мотор від металевої стружки, що утворилася в результаті проведення відновлювальних робіт, а також при взаємодії тертьових пар.
Фахівці в області обслуговування автомобілів настійно рекомендують після проведення ремонту мотора робити заміну масла раніше запланованого періоду, що пов'язано з наявністю великої кількості засмічень в двигуні.
Чому швидко чорніє масло в двигуні? Підбір масла по автомобілю. Терміни заміни масла у двигуні автомобіля

Неправильне співвідношення зольності і TBN у складі продукту

Практика показує, що при підвищеному показнику зольності і низькому рівні TBN в складі масла також виникає передчасне його почорніння. Про те, які показники має той чи інший продукт, можна дізнатися, вивчивши його складові, зазначені на упаковці засобу. Так, чим вище сульфатна зольність, тим більш яскраво вираженою виявиться очисна здатність продукту. Отже, почорніння продукту в процесі експлуатації двигуна буде відбуватися набагато швидше. Відповідно, чим нижче цей показник, тим більш чистим виявиться масло після закінчення строку його використання. Однак радіти не варто, так як це говорить про низьку якість продукції. Слід зазначити, що за співвідношенням показників зольності і TBN масло треба вибирати, виходячи з рекомендацій для конкретної моделі та марки автомобіля. Що стосується рівня TBN, то його низький показник свідчить про необхідність заміни кошти через кожні 6-7 тисяч кілометрів. Також слід зазначити, що масла такого типу дуже чутливі до якості палива, при низьких показниках якого значною мірою втрачаються їх корисні властивості.
Чому швидко чорніє масло в двигуні? Підбір масла по автомобілю. Терміни заміни масла у двигуні автомобіля

Придбання підробки

Чому швидко чорніє масло в двигуні? Однією з найбільш поширених причин виникнення такої проблеми є придбання підробки. На жаль, з такою проблемою можуть зіткнутися всі автомобілісти. Щоб уникнути подібної неприємності, слід знати певний перелік рис фірмового продукту, завдяки яким можна уникнути придбання підробки. Якщо волею долі довелося зіткнутися з неякісним засобом, автомобілісту необхідно терміново провести його заміну на оригінальне. Двигун перед цим бажано промити. Терміновість заміни масла на більш дороге обумовлена тим, що дешевий продукт має дуже низькі експлуатаційні характеристики. Зрозуміло, вони анітрохи не покращують роботу двигуна.

Попадання продуктів згорання

Навіть найкраще моторне масло почне швидко чорніти, якщо в нього потрапляють продукти згоряння. Це обумовлено процесом швидкого окислення. Слід зазначити, що зміна забарвлення є далеко не єдиним негативним моментом, що відбуваються в процесі окислення. Головне - масло починає втрачати свої корисні властивості, що особливо сильно шкодить двигуну. Основною причиною виникнення такої проблеми є розгерметизація, яка може бути викликана пошкодженням маслозйомних кілець або, наприклад, порушенням цілісності прокладки, розміщеної у головок блоку циліндра. Причиною зміни кольору нерідко є попадання в нього бензину. Якщо воно згорає разом з паливом, також відбувається передчасне його почорніння.

Як можна визначити, що почорніння масла сталося саме внаслідок попадання в нього палива? Досить легко це робиться, якщо зіставити швидкість спалювання продукту. Якщо масло пропадає досить швидко і при цьому чорніє, то причиною такого явища виступає саме просочування в нього палива.

Попадання картерних газів в двигун

З цією причиною зміни кольору можна зіткнутися у разі наявності несправності у системі вентиляції. В даному випадку картерні гази мають здатність проникати в масло і активно контактувати зі змащувальними елементами. Слід зазначити, що наслідком цього є досить швидка зміна кольору рідини в картері. Більш того, при цьому масло раптово втрачає свої експлуатаційні якості, що негативно позначається на роботі двигуна. Швидкість протікання такого процесу прямо пропорційна обсягу газів, що потрапляють в двигун.
Чому швидко чорніє масло в двигуні? Підбір масла по автомобілю. Терміни заміни масла у двигуні автомобіля

Паливо поганої якості

Досить поширеною причиною зміни кольору олії є використання автомобілістом низькоякісного палива. Слід зазначити, що чисте паливо не має у своєму складі зайвих домішок, завдяки чому виділяється менший об'єм продуктів згоряння, а масло чорніє досить повільно.
Щоб уникнути виникнення подібної проблеми, фахівці в області обслуговування двигунів настійно рекомендують використовувати тільки високоякісне паливо. Завдяки цьому мотор буде убережен від зносу.

Перегрів

Чому швидко чорніє масло в двигуні? Як показує практика, досить поширеною причиною цієї проблеми є перегрів двигуна, постійно працює в складних умовах. В даній ситуації температура масла також буде підвищуватися, в результаті чого воно почне "підгоряти" і різко міняти свій колір. При роботі двигуна в таких умовах терміни заміни масла у двигуні автомобіля значно скорочуються. В іншому випадку воно перетвориться в дуже в'язку масу, яка буде нагадувати мазут. Це призводить до дуже сумних наслідків, аж до повної заміни двигуна.
Чому швидко чорніє масло в двигуні? Підбір масла по автомобілю. Терміни заміни масла у двигуні автомобіля

Немає почорніння

Деякі автомобілісти дивуються тому, що масло, що міститься в картері, нітрохи не темніє навіть після проходження встановлених 3000 км або лише трохи змінює свій колір. Єдиною причиною цього є відсутність миючих властивостей у продукту. В даній ситуації слід негайно провести заміну колишнього засоби більш якісним від перевіреного виробника.
Чому швидко чорніє масло в двигуні? Підбір масла по автомобілю. Терміни заміни масла у двигуні автомобіля

Як вибрати

При правильному підборі масла для автомобіля можна істотно заощадити не тільки час, але й кошти, які можуть бути витрачені на ремонт двигуна. Як правильно вибрати продукт за типом автомобіля? При підборі кошти обов'язково потрібно звернути свою увагу на допуск, зазначений в документації на ТЗ. Також варто звертати увагу на в'язкість продукту, позначену у міжнародному форматі SAE. Саме від цього показника залежить текучість масла і здатність двигуна до швидкого запуску в холодну пору року. Окрему увагу слід приділити тому, в який саме сезон планується використання засобу. Так, продукт, призначений для використання в холодну пору року, має позначку W. Біля цієї букви є показник, представлений цифрами. Чим менше значення, тим більш низьку температуру здатне витримати масло. Якщо використання кошти планується на літній період, то в такому випадку варто віддати перевагу марці з підвищеною в'язкістю. При виборі масла для автомобіля варто звернути увагу на те, які рекомендації з цього приводу дає виробник. Так, для автомобілів Toyota і BMW рекомендується використовувати тільки оригінальні і високоякісні продукти. Змішання різних видів протипоказано. Останнім часом особливо поширеним продуктом є автомасло "Мобіл", яке ідеально сумісний з багатьма марками і моделями автомобілів. Так, ESP Formula відмінно підходить для використання в дизельних двигунах, а дія Advanced Fuel Economy спрямоване на економію витрат палива, з-за чого його нерідко використовують власники автомобілів останніх моделей. Що стосується продукту Specifically Designed for Vehicles 150000 + km, то його рекомендується використовувати для тих двигунів, пробіг яких понад 150000 км

Про присадки

Щоб поліпшити якість роботи двигуна і зменшити число виділених продуктів згоряння, автомобіліст може використовувати різноманітні присадки в паливо, які призначені для його очищення. У число найкращих продуктів даного типу входять:
  • RVS Master.
  • "Октан-Плюс".
  • Castrol TBE.
  • "Супротек SGA".
  • Wynn's Supremium.
  • Всі перераховані присадки в паливо володіють не тільки властивістю його очищення, але ще і підвищують його октанове значення. Крім того, вони сприяють посиленню потужності двигуна.
    Чому швидко чорніє масло в двигуні? Підбір масла по автомобілю. Терміни заміни масла у двигуні автомобіля
    Високою якістю володіє присадка в масло "Лікві Молі". Даний продукт дозволяє не тільки підвищити рівень очисної функції кошти, але ще й поліпшити роботу двигуна, а також технічні характеристики деяких вузлів ТЗ. Присадка в масло "Лікві Молі" має в своєму складі стабілізатор в'язкості, який дозволяє регулювати ступінь рідини продукту в залежності від погодних умов.