Різниця Subaru BRZ і Toyota GT 86: технічні характеристики та особливості
Незабаром після початку XXI століття на ринку майже не залишилося недорогих спортивних автомобілів класичної компоновки, вельми поширених в кінці минулого ...
Найкращі японські універсали: рейтинг, огляд з фото
Універсал – це легкове авто з збільшеним багажником і просторим салоном. Зовсім недавно ці машини стали предметом гордості автолюбителів і заздрості ...
Тюнінг салону "Лади-Калини" своїми руками
Сучасне авто — це не просто засіб пересування, але і місце, де можна сховатися від міської суєти. І якщо в дорогих машинах інженери продумали стандартний ...
Скільки важить ВАЗ-2101? Вага кузова і двигуна ВАЗ-2101
На те, скільки важить ВАЗ-2101 впливає знос металевих частин, наявність додаткового обвісу та обладнання ГБО. Варто зазначити, що переважна частина сучасних ...

Автомобіль "Рено-Сандеро": заміна ременя ГРМ

11.01.19, Різне
274
ГРМ – це дуже важливий механізм у влаштуванні будь-якого двигуна. Саме завдяки механізму газорозподілу правильно працюють клапани, забезпечуючи своєчасний вхід суміші в камеру і її вихід після згоряння. До даної системи пред'являються особливі вимоги. Фази не повинні бути зміщені ні на міліметр, інакше двигун буде працювати нестабільно. Крім цього, вимоги пред'являються і до ременя, завдяки якому приводиться в дію распредвал. Заміна ременя – звичайна процедура, яка повинна виконуватися кожні 60 тисяч кілометрів. Сьогодні ми розглянемо, як виконується на автомобілі «Рено Сандеро» заміна ременя ГРМ.

Підготовка

Для початку нам потрібно запастися необхідними матеріалами та інструментами. В першу чергу нам потрібен сам ремінь. Оригінал коштує дорого, тому багато набувають аналог. Серед виробників варто непоганих відзначити «Бош» і «Контитех». Так як на ринку багато підробок на першу фірму, краще взяти ремінь від «Контитех». Крім того, знадобиться і натяжний ролик. Він має приблизно такий же ресурс, тому змінюється в комплекті.


Автомобіль "Рено-Сандеро": заміна ременя ГРМ
Далі нам знадобляться ключі наступних розмірів:
 • 8 міліметрів.
 • 10 міліметрів.
 • 1315 міліметрів.
 • 16 і 18 міліметрів.
 • Шестигранник на 16.
 • Ще знадобиться «Торкс» на 40 міліметрів (відкрутити пробку на блоці, щоб далі заблокувати рух коленвала), домкрат і ключ для зняття коліс. При заміні ременя ГРМ на «Рено-Сандеро-Степвее» необхідно змастити болти захисту ролика за допомогою герметика. Так ми захистимо механізм від попадання вологи і виключимо корозійні процеси. Бажано підготувати надійний упор, який буде тримати двигун. Це може бути брусок з дерева, або плоский пеньок.

  Приступаємо до роботи

  Отже, для початку піднімаємо машину на домкраті, попередньо зірвавши болти кріплення правого переднього колеса. Останнім знімаємо і випробовуємо в будь-яке зручне місце. Далі нам відкриється доступ до пластикової захисту. Вона фіксується гайкою. Відкручуємо останню і демонтуємо захист. Далі ключем на 15 послаблюємо натяжний ролик і витягаємо приводний ремінь.


  Автомобіль "Рено-Сандеро": заміна ременя ГРМ
  Потрібно знайти зливний отвір в картері ДВС. На двигуни 14 і 16 воно розташоване ближче до переднього краю картера. Заглушку підпираємо пеньком, опускаємо трохи машину на домкраті. Так ми трохи піднімемо мотор на саморобній опорі (далі вона буде знята). Поруч зі щупом для перевірки масла потрібно відкрутити болти з голівкою під шестигранник на 16. Всього таких болтів буде три. Але це ще не все. Потрібно зняти кожух механізму ГРМ. Він фіксується зверху на п'яти болтах. Відкручувати потрібно двома ключами – на 13 і на 10 міліметрів. Як далі виконується на «Рено-Сандеро» 1.4 заміна ременя ГРМ? Герметиком змащуємо два болти, що знаходяться знизу. У шків розподільного валу встановлюється якийсь стрижень, щоб застопорити його обертання. Далі ключем на 18 відкручуються чотири болта. Прокручувати вал потрібно до того моменту, коли мітка білого кольору встане паралельно ризик D, що на корпусної частини мотора. Ці мітки поєднують обов'язково, інакше буде ризик загинання клапанів. Близько шківа колінчастого вала такої позначки немає, тому за допомогою олівця краще нанести її самостійно. Шестерня при установці ременя повернеться в початкове положення. Сам ремінь вже можна витягувати, переконавшись, що натяжна ролик був ослаблений. Якщо шестерня коленвала знімається туго, можна витягнути її наступним чином. Для цього в пази на шестірні вкручуються болти відповідного діаметру, а в якості важеля використовують пасатижі.

  Установка

  Процес установки ременя не складний, але потрібно уважно дивитися на мітки. Вони повинні збігатися не тільки на шківах, але і в місці, де відзначений ремінь. Стрілки, що нанесені на ремені, повинні співпадати з напрямком його рухи.
  Автомобіль "Рено-Сандеро": заміна ременя ГРМ
  Іноді при заміні ременя ГРМ на «Рено-Сандеро-Степвее» деталь монтують задом наперед, з-за чого вона не служить довго. Після установки ременя на шків коленвала потрібно завести деталь під натяжний ролик. Далі елемент натягується на шків розподільного валу. Після цього він заходить на помпу. Прокручуємо колінвал за годинниковою стрілкою на два оберти, знявши інсталяційний палець з отвору в блоці циліндрів. Прокручуємо до тих пір, поки мітки на шківі розподільного валу не співпадуть з ризиками на блоці циліндрів. Далі вкручується в блок циліндрів інсталяційний палець. Це допоможе нам перевірити положення поршнів першого і четвертого циліндра у ВМТ. Викручуємо з отвору в блоці палець і монтуємо на місце пробку. Інші деталі збираються в зворотному порядку.
  Автомобіль "Рено-Сандеро": заміна ременя ГРМ

  Як натягнути ремінь

  Чим відрізняється заміна ременя ГРМ «Рено-Сандеро» 16 клапанів від тих же робіт з 8-клапанним ДВС, так це простотою натяжки. На старих 8-клапанних двигунах це потрібно робити вручну. Гвинт ролика викручується ключем на 13 після чого в проріз встановлюється шестигранник. Поворот на одну грань – це 6 міліметрів. Шестигранник обертають до тих пір, поки прямокутні мітки не збігаються між собою. По закінченню робіт прапорець повинен поєднуватися з правим краєм паза пластини ролика.
  Автомобіль "Рено-Сандеро": заміна ременя ГРМ
  Як бути, якщо виконується на «Рено-Сандеро» 1.6 заміна ременя ГРМ? Дана операція робиться теж завдяки натяжного ролика. Але на 16-клапанному двигуні натяг регулюється автоматично.

  Про водяний насос

  Деякі роблять при заміні ременя ГРМ на «Рено-Сандеро-Степвее» 1.6 установку нової помпи. Але потрібно сказати, що її ресурс мінімум втричі більше. Тому кожен раз міняти її недоцільно. Зазвичай про заміну помпи замислюються на пробігах більше двохсот тисяч кілометрів.

  Чим відрізняються ремені

  Перед тим як виконати заміну ременя ГРМ на «Рено-Сандеро», потрібно визначитися, який саме елемент купувати. Якщо у вас старий восьмиклапанний мотор, в магазині, потрібно придбати ремінь на 96 зубців. Ширина його складає 173 міліметра. Краще брати комплектом – ремінь і натяжний ролик. Що стосується 16-клапанних моделей, тут елемент повинен мати 132 зуба. Ширина ременя – 274 міліметра.

  Автомобіль "Рено-Сандеро": заміна ременя ГРМ

  Огляд

  Після заміни ременя виробник рекомендує виконувати періодично огляд елемента (раз в 15 тисяч кілометрів). Так як при обриві можливий загин клапанів, проблему краще запобігти. Ніхто не застрахований від шлюбу, тому якщо на пробігу до 60 тисяч виявлені які-небудь надриви, серйозні тріщини, нитки корду і відшарування, такий ремінь потрібно терміново міняти. Також потрібно виключити попадання масла на його поверхню, інакше елемент запросто може зміститися на один або кілька зубів, змінюючи при цьому фази газорозподілу.

  Висновок

  Отже, ми розглянули, як виробляється на автомобілі «Рено-Сандеро» заміна ременя ГРМ. Операція вимагає високої точності і акуратності. Тому в перший раз на цю роботу може піти досить багато часу. Головне – правильно сумістити мітки на шківах і встановити ремінь згідно стрільцям, а також провести натяжку при необхідності.